Naudingi patarimai

Pirkinys padėsiantis sutaupyti laiko - skalbinių džiovyklė

Didelis skalbinių džiovyklių pasirinkimas
2019 01 28
dziovykle skalbiniams

Šiais laikais daugelis iš mūsų gyvena įtemptu grafiku, todėl vis dažniau pirmenybę teikiame efektyviems, laiką taupantiems sprendimams. Vienas iš jų yra rūbų džiovyklės – jei iki šiol neteko iš arčiau susipažinti su šių įrenginių galimybėmis, dabar pats metas tai padaryti!

Drabužių džiovyklės: kodėl verta jas įsigyti?

Taupomas laikas. Pastatyti rūbų džiovyklą, pakabinti, nurinkti skalbinius... Visi šie darbai užima pakankamai daug laiko, tačiau jei naudositės automatine skalbinių džiovykle, šią namų ruošos užduotį įveiksite kur kas greičiau. Viskas, ką Jums teks padaryti – įdėti rūbus į džiovyklę, o po to kad ir iš karto galėsite juos dėvėti!

Galimybė išdžiovinti drabužius bet kuriuo metu. Jei rūbus džiaunate ant lauko skalbinių džiovyklės, tenka stebėti oro sąlygas, o jei turite jiems vietelę kambaryje, privalote įsivertinti, ar drabužiai spės laiku išdžiūti. Su elektrine rūbų džiovykle viskas kur kas paprasčiau – ją drąsiai galite įjungti net ir tuomet, jei sausų drabužių Jums reikės po kelių valandų.

Tvarkingi namai. Visuose kambariuose išdžiaustyti drabužiai interjerui žavesio tikrai nesuteikia, o nuo jų sklindanti drėgmė sukuria ne itin malonią atmosferą. Tad jeigu neturite atskiros patalpos drabužių džiovinimui, elektrinė džiovyklė padės išsaugoti jaukią namų aplinką!

Paprastesnis lyginimas. Jei rūbus džiovinsite džiovyklėje, juos išlyginsite kur kas paprasčiau – šie įrenginiai suprojektuoti taip, kad sumažintų raukšlių kiekį. Be to, rinkoje yra ir džiovyklė su lyginimo funkcija – jei įsigysite ją, dar labiau palengvinsite savo buitį.

Išsaugoma drabužių kokybė. Skalbinių džiovyklės, priešingai nei tiesioginiai saulės spinduliai, neleis išblukti ryškesnei rūbų spalvai. Naudojantis šiuo įrenginiu, pavyks išvengti ne visuomet malonių lauko aromatų, o taip pat lengvai atsikratysite nuo kitų drabužių prikibusių „pūkelių“.

Džiovyklė ar skalbimo mašina – džiovyklė?

Nusprendę pasirūpinti šiuo įrenginiu, taip pat turėsite nutarti, ar Jūsų namuose stovės skalbyklė su džiovinimo funkcija, ar visgi ieškosite vien tik džiovyklės. Šiuo atveju pasirinkimas turėtų priklausyti nuo turimos vietos: jei turite laisvos erdvės, nesuklysite ją išnaudodami atskiram džiovinimo įrenginiui.

Tokios džiovyklės (su garų funkcija, lengvu lyginimu ir kt.) dažniausiai yra efektyvesnės ir gali pasiūlyti kur kas daugiau vertingų funkcijų. Tačiau jei erdvę tenka taupyti, nesigailėsite pasirinkę ir šią galimybę siūlančią skalbimo mašiną – jos pagalba taip pat išvengsite vieno nemalonaus darbo.

Įprasta manyti, kad atskiros džiovyklės kaina yra kiek aukštesnė, tačiau prekyboje galima atrasti ir visiškai kitokių situacijų. Vertė dažniausiai priklauso nuo džiovyklės funkcionalumo, tad pirmiausia turėtumėte atsižvelgti į šį aspektą.

Skalbinių džiovyklių tipai

Elektrinės skalbinių džiovyklės skiriasi džiovinimo tipu – nuo jo priklauso ir tam tikros šių įrenginių savybės.

Kondensacinės. Šio tipo įrenginiams nėra reikalinga ventiliavimo sistema, todėl juos drąsiai galima pastatyti bet kurioje vietoje. Drėgmė kaupiama specialioje talpoje, o po to, priklausomai nuo konkretaus modelio, ji pašalinama per kanalizaciją, arba po kurio laiką tai reikia padaryti patiems. Tarp populiariausių modelių minimos Samsung, Electrolux, AEG džiovyklės.


Su šilumos siurbliu. Galima sakyti, kad šiuo metu tai yra kone taupiausi ir efektyviausi įrenginiai rinkoje. Mažesnis elektros suvartojimas, tylesnis ir švelnesnis darbas su skalbiniais yra pagrindiniai jų privalumai. Tarp populiariausių modelių dominuoja Siemens, Miele, Bosch džiovyklės.