Naudingi patarimai

Pirmojo būsto apstatymas - kas svarbu?

Didelis baldų pasirinkimas
2019 04 11
namų svetainės interjeras

Pirmojo būsto įrengimas yra ypatingai įdomus ir intriguojantis: atrodo, jog turime neribotas galimybes individualizuoti erdvę ir pritaikyti ją savo poreikiams, tačiau pradėjus planavimo procesus, tenka susidurti su įvairiausiais iššūkiais. Tam, kad namų apstatymas keltų daugiau džiugesio, o ne streso, svarbu žinoti kelis esminius aspektus – jei pradėsite nuo šių patarimų, visi darbai klostysis kur kas sklandžiau.

Paskirstykite prioritetus

Kiekvienam norėtųsi kruopščiai išpuoselėti kiekvieną savų namų kertelę – nors laiko šiuo atveju galime neriboti, tenka pripažinti, jog apstatymui dažniausiai turime ribotus finansinius resursus. Tačiau to praktiškai nepajausite, jei iš anksto apgalvosite, kuriuose kambariuose praleidžiate daugiausiai laiko.

Pavyzdžiui, jei kiekvieną vakarą leidžiate laiką prie televizoriaus, tikslinga būtų investuoti į ypatingai patogią sofą, o jeigu nuolat eksperimentuojate virtuvėje, vertėtų pasirūpinti kokybiška buitine technika ir patogiu šios erdvės išplanavimu. Savuose namuose pirmiausiai patogiai turite jaustis Jūs patys – negailėkite investicijų džiaugsmo suteikiantiems dalykams!


Kruopščiai skaičiuokite

Šį kartą kalbame ne apie pinigus, o apie kambarių dydį ir išplanavimą – tai viena dažniausių klaidų, kuri būdinga ne vien tik naujakuriams. Svarbu suvokti, jog baldų dydis nuotraukose gali būti klaidinantis ir jei neatsižvelgsite į jų matmenis, teks labai nemaloniai nusivilti. Tam, kad to išvengtumėte, pravartu nusibraižyti patalpos planą ir atidžiai skaičiuoti kiekvieną centimetrą – nors tokia užduotis neatrodo maloni, tik taip galėsite sukurti jaukią ir patogią namų aplinką.

Atskleiskite savo asmenybę

Apstatinėdami savo būstą, interjero pagalba galite atskleisti savo asmenybę – tokioje aplinkoje jausitės kur kas jaukiau, o stiliui tikrai netruks individualumo. Pavyzdžiui, gamtos mylėtojams rekomenduojama rinktis medinius baldus ir pirmenybę teikti natūraliems jų atspalviams, o pedantams ir perfekcionistams – plėtoti minimalistinį interjerą. Pagalvokite, kokios idėjos Jums artimos ir kokioje aplinkoje geriausiai atsipalaiduojate – tuomet baldų paieškos taps kur kas paprastesnės.

Pirmą kartą įsirenginėjantiems namus, dažnai rekomenduojama rinktis neutralius atspalvius, tačiau jei turite „savo“ spalvas, pamirškite tokias taisykles ir drąsiai eksperimentuokite. Tai ypač patartina daryti renkantis mažesnius baldus, pavyzdžiui, stalus, spinteles, kėdes ar lentynėles – jei idėja nepasiteisins, jiems nesunkiai surasite kitą vietą.