Naudingi patarimai

Planšetinis kompiuteris ar el. knygų skaitytuvas?

Platus planšečių bei e-skaitytuvų pasirinkimas
2017 11 28
e skaitykles pasirinkimas vietoj knygu lentynoje

Nuo tada, kai mobiliųjų įrenginių pasiūlymas plečiasi sparčiu tempu, elektroninės versijos leidžiamų knygų mėgėjai, turi nelengvą uždavinį. Ką rinktis - elektroninį knygų skaitytuvą ar labiau universalų planšetinį kompiuterį?

Populiariausios elektroninės skaityklės


Pranašumai ir trūkumai

Kiekvienas iš įrenginių turi savo paskirtį bei tikslinę grupę. Vieno iš dviejų įrenginių pasirinkimas gali sukelti sunkumų, jeigu naujajam prietaisui nebus nustatyti tikslūs reikalavimai. Kitaip tariant, reikėtų apsispręsti, kokiam tikslui bus naudojamas įrenginys. 

Elektroninis knygų skaitytuvas

Tai specializuotas įrenginys, kurio esminė paskirtis yra knygų leidžiamų elektroniniu formatu skaitymas. Naudojant tam dedikuotas technologijas, elektroninių knygų skaitymas yra lengvas ir malonus akims, priešingai nei teksto skaitymas LCD ekrane. Nors skaitytuvas turi ir kitas funkcijas, tarp kitko, radijo grotuvą, internetinę naršyklę, pagrindiniu šio prietaiso uždaviniu yra elektroninių leidinių pristatymas, užtikrinant skaitymo komfortą ir patogumą. Taip pat jis suteikia galimybę susipažinti su naujų elektroninių svetainių pasiūlymais, paslaugomis ir tt., susijusiais su leidiniais ir knygomis.

Elektroninių skaitytuvų pranašumai ir trūkumai

Pranašumai Trūkumai
Pigesnis nei planšetinis kompiuteris Funkcionalumo apribojimai
Dedikuota skaitytuvo sistema (skaitymo komfortas, prieiga prie knygų naujovių) Nėra galimybės įdiegti visų programėlių, prieinamų mobiliosioms sistemoms
Ekranas nevargina akių Tamsus vaizdas (tai gali apsunkinti skaitymą tamsesnėje aplinkoje)
Ilgas baterijos veikimo laikas Žemesnis našumas bei veikimo sklandumas
Vaizdas yra maloniai skaitomas bei primena įprastą knygą Juodai-baltas vaizdas
Nedidelis ir lengvas
Mažas ekranas

Planšetinis kompiuteris

Planšetiniai kompiuteriai tai universalūs įrenginiai, vienu metu pritaikyti tiek pramogai tiek ir multimedijoms. Jie siūlo prieigą prie tūkstančių programėlių, nepriklausomai nuo pasirinktos platformos. Todėl asmenims, kuriuos domina ne tik skaitymas, bet ir kitos įdomios įrenginio funkcijos, taip pat  nemėgstantiems apribojimų, vertėtų pasirinkti būtent planšetinį kompiuterį. Reikėtų visgi pažymėti, kad nors planšetinio kompiuterio paskirtis yra labiau universali, skaitymo komfortas nėra toks malonus palyginus su elektroniniu knygų skaitytuvu.

Populiariausios planšetės