Naudingi patarimai

PlayStation 5 prieš Xbox Series X – ką žinome iki šiol?

Platus žaidimų konsolių asortimentas
2020 09 01
vyras zaidzia kompiuterinius zaidimus su zaidimu konsole namuose

Šiais metais žaidimų entuziastų laukia pokyčių metas, kadangi 2020 metų pabaigoje pasirodys dvi naujos kartos konsolės. Kaip ir galima tikėtis, jas pristatys dvi didžiausios ir labiausiai tarpusavyje konkuruojančios kompanijos – „Sony“ ir „Microsoft“. Nors naujųjų PlayStation 5 ir Xbox Series X žaidimų konsolių išleidimas planuojamas tik artėjant gražiausioms metų šventėms, jau dabar yra nutekėję nemažai informacijos apie šiuos prietaisus. Kas yra žinoma iki šiol?

Dizainas

Baltos ir juodos spalvos mišinys su mėlynu ryškiu apšvietimu – tai naujasis PlayStation 5 konsolių dizainas, kuris ženkliai skiriasi nuo ankstesnių, tiesiog „juodomis dėžėmis“ vadintų modelių. Teigiama, kad rinkoje turėtų pasirodyti dvi PS5 konsolės: standartinis leidimas su 4K „Blu-Ray“ diskų įrenginiu ir šio priedo neturintis plonesnis variantas. Abu jie turės USB-C įkrovimą, galės naudoti HD kameros priedą, naująsias „PS5“ ausines ir daugialypės terpės nuotolinį pultelį.

playstation 5 zaidimu konsoles dizainas

Tuo tarpu Xbox Series X konsolė stebins elegantiška juoda išvaizda ir nauju vertikaliu, bokštą primenančiu dizainu. Tiesa, gamintojai patvirtino, kad ją bus galima pastatyti ir vertikaliai, ir horizontaliai. Įrenginio viršuje matomos įdubusios aušinimo angos, pro kurias sklinda žalia šviesa. Ši konsolė turėtų turėti HDMI 2.1, tris USB 3.2, vieną tinklo prievadą, maitinimo lizdą ir išplėstinės atminties angą.

xbox series x zaidimu konsole ir jos dizainas

Specifikacijos

Naujos kartos šuolis reiškia visiškai naują galią, kurią užtikrins abiejose konsolėse naudojamas AMD silicis. Jis žada pavyzdinį žaidimų našumą ir naujas funkcijas. Tačiau šiuo metu yra nutekėjusios ir tam tikros preliminarios specifikacijos. Manoma, kad tiek PlayStation 5, tiek Xbox Series X žaidimų konsolės bus paremtos 8 branduolių „Zen 2“ architektūra ir „Navi“ grafika. Abi kompanijos įsipareigojo palaikyti pagreitintą spinduliuotės sekimą, todėl manoma, kad SSD atmintis nuo šių metų taps žaidimų kompiuterių standartu. Abi konsolės taip pat turėtų palaikyti ne tik 4K, bet ir 8K technologijas. Tačiau vertinant realiai, teigiama, kad jos užtikrins idealų 4K vaizdą su 60 kadrų per sekundę.

zaidimu konsoles ps5 logotipas

Manoma, kad Xbox Series X turės 3,8 GHz „Zen 2“ procesorių. Tokios galimybės net keliais kartais turėtų lenkti Xbox One X konsolę. Grafikos plokštė turės net 12 teraflopų. Ši konsolė taip pat turės 16GB GDDR6 RAM kiekį – 13GB bus skirta žaidimams, o likę 3GB rezervuoti operacinei sistemai. Krovimo laikas ir skaitymo greitis taip pat turėtų padidėti iki 2,4 GB/s. Tuo tarpu PlayStation 5 galės pasiūlyti 10,28 teraflopų grafikos plokštę ir 448 GB/s spartos GDDR6 atmintį, kurios talpa sieks 16GB. Kalbant apie išskirtines ypatybes, „PlayStation“ fanai turės galimybę mėgautis 3D garso palaikymu. Tai – nepaprastai galinga sistema, kuri padovanos įvairialypę ir labai modernią garsų patirtį. Teigiama, kad žaidėjai puikiai galės atskirti, iš kurios pusės sklinda garsai, o kokybė bus tokia puiki, jog galėsime išgirsti kiekvieno lietaus lašo skleidžiamą triukšmą. „Xbox“ gamintojai neabejotinai turės tam atsaką.

Talpa

Galima pasidžiaugti, kad pagaliau „Sony“ kompanija nutolsta nuo kietųjų diskų ir pradeda naudoti SSD atmintį. Startas iš tiesų pakankamai sėkmingas – naujoji konsolė turės net 825GB siekiančią vidinę atmintį. Taip pat žinoma, kad bus naudojamas daug didesnis pralaidumas – tai reiškia, kad žaidimai bus įkeliami gerokai greičiau. Patys gamintojai teigia, kad žaidimų apdorojimo greitis net 100 kartų viršys tai, ką galėjome išbandyti PS4 konsolėje. Be to, dirbama ir ties tuo, kad patys galėtumėte pasirinkti, kaip diegti turinį, o iš prietaisų skydelio lengvai pasiektumėte atitinkamus režimus. Pavyzdžiui, galite iš karto leistis į žaidimą su draugu, užuot išnaršę visą meniu.

Xbox Series X taip pat bus naudojamas SSD diskas, kuris, kaip ir anksčiau išleistoje šios kompanijos konsolėje, sieks 1TB. Bet kokiu atveju, tai – daugiau nei siūlo konkurentai. Be to, gamintojai taip pat žada įspūdingai greitai įsikeliančius žaidimus, kurie užtikrins dar didesnį komfortą.

zaidimu konsoles xbox logo su pultelio mygtukais

Valdymo pultas

Tikėtina, kad naujasis PlayStation 5 valdiklis bus pavadintas „DualSense PS5“, o ne „DualShock 5“, kaip kad buvo tikėtasi. Gamintojai apie jį atskleidė nemažai detalių. Vienas esminių jo patobulinimų – adaptyvūs trigeriai, pritaikantys įvairius pasipriešinimo lygius žaidimo metu, pavyzdžiui, atitraukiant lanką ar diferencijuojant šaunamojo ginklo klases. Tikimasi, kad patobulintos technologijos į žaidimus leis reaguoti greičiau. Be to, padidinta ir baterijos talpa, kuri buvo vienas didžiausių trūkumų dabartinėje valdymo pultų kartoje.

Dalijimuisi skirtas mygtukas „Share“ nuo šiol vadinsis „Create“, tačiau teigiama, jog jis ir toliau atliks tą pačią funkciją. Tačiau nutylima, ar neišvysime naujų galimybių. Svarbu paminėti, kad senasis „DualShock 4“ pultelis taip pat veiks su PS5 konsole, tačiau tik su tais žaidimais, kurie yra pritaikyti PS4 konsolei. Gamintojų teigimu, naujiesiems, PS5 konsolei adaptuotiems žaidimams gali prireikti naujojo pulto teikiamų galimybių.

zaidimu konsoles playstation 5 valdymo pultelis

Naujasis Xbox Series X valdymo pultas savo išvaizda mažai kuo skirsis nuo įprasto Xbox One valdiklio. Tiesa, pasirodė gandų, kad gamintojai, atsižvelgdami į vartotojų atsiliepimus, sieks šiek tiek sumažinti pulto siluetą. Išvysime ir dar vieną naujovę – tai naujas dalinimosi mygtukas, kurį jau turėjo ir PlayStation „DualShock 4“ modelis. Jis leis greitai fiksuoti ir dalintis vaizdo įrašais bei ekrano kopijomis, kurios prieinamos pasitelkus integruotą žaidimų vaizdo įrašymo įtaisą.


Žaidimai

Naujoji „Sony“ konsolė bus suderinama su PS4 ir netgi PlayStation VR žaidimais.

vyras renkasi kuri kompiuterini zaidima konsolei pirkti

Be to, bus galima pritaikyti ir dabartines PlayStation VR ausines, tačiau tai nereiškia, kad kartu su naująja konsole nebus pristatytas ir naujas jų modelis. Praktiškai aišku, kad tarp žaidimų išvysime „Godfall“, tačiau taip pat tikimasi pamatysi ir „The Last of Us: Part II“ bei „Ghost of Tsushima“. Šį tą sako ir tai, jog šiuo metu „Sony“ bendradarbiauja su „Bluepoint Games“, garsėjančiais tokių žaidimų kaip „Shadow of the Colossus“ ir „Gravity Rush“ perdarymais. Paaiškėjo ir dar daugiau žaidimų pavadinimų, kuriuos turėsite progą išbandyti. Tai „Horrizon Forbidden West“, „Spider-Man“, „Demon‘s Soul“, „Resident Evil 8: Village“, „Grand Theft Auto 5“ ir daugelis kitų Jums puikiai pažįstamų žaidimų.

​​​​​​​