Naudingi patarimai

Populiariausi stalo žaidimai visiems

Didelis stalo žaidimų, galvosūkių pasirinkimas
2022 12 02
sachmatai paruosti zaidimui ant stalo salia kaledines eglutes

Atšalus orams, daugiau laiko tenka praleisti namuose, tačiau tai nereiškia, jog jis turi būti nuobodus ─ priešingai, įtraukę kitus namiškius, galite itin smagiai ir turiningai praleisti žiemos vakarus. Tam reikės geros nuotaikos, nusiteikimo ir bent vieno stalo žaidimo ─ jei kurį laiką juos buvote primiršę, siūlome susipažinti ir išbandyti pačius populiariausius. Kalėdiniai stalo žaidimai taps puikiu šventinės nuotaikos puoselėtoju.

plati stalo zaidimu ivairove jaukiems saltojo sezono vakarams

Stalo žaidimai vaikams

Jauniausius šeimos narius turėtų sužavėti šie įdomūs stalo žaidimai:

Gyvatės ir kopėčios

stalo zaidimas gyvates ir kopecios

Šį žaidimą laimės tas, kuriam labiausiai nusišypsos sėkmė ridenant kauliukus – pasiekus kopėčių langelį, pavyks ženkliai pralenkti savo konkurentus, tuo tarpu laukianti gyvatė privers sugrįžti atgal. Ypatingų įgūdžių nereikalaujantis užsiėmimas taps smagia pramoga visiems, bent 3 metų sulaukusiems mažyliams.

Outfoxed!

Leiskite vaikučiams pasijausti tikrais detektyvais, kurie aiškinasi labai svarbią dilemą – kas išdrįso nugvelbti garsųjį ponios Plumpert pyragą. Mažyliai, rinkdami įkalčius ir išsiaiškindami įtariamuosius, turės galimybę surasti šio deserto vagį. Lengva nebus, tačiau jei visi jie darbuosis kaip komanda, nuo tokių detektyvų nepasislėps net ir pati gudriausia lapė!

Lietuva Tactic

Leiskite mažyliams geriau pažinti savo šalį: šiame žaidime jie ras daugiau kaip tūkstantį su Lietuva susijusių klausimų iš skirtingų sričių. Laimės tas, kuriam pavyks atsakyti į didžiausią jų kiekį. Galbūt prisijungsite bei sau iššūkį mesite ir Jūs? Gera nuotaika – garantuota!

Hasbro „Connect 4 Shots“

Tai – smagus ir ganėtinai aktyvus žaidimas, kurį patartina rinktis ne jaunesnėms kaip 8 metų atžaloms. Vaikams teks mėtyti kamuoliukus į tinklelį: kurio ranka bus taiklesnė, tas ir taps nugalėtoju. Tačiau nemanykite, kad viskas bus taip paprasta – vaikų laukia ne vienas iššūkis, kuris šį žaidimą pavers dar įdomesniu.

Atspėk kas?

Galima sakyti, kad tai – jau klasika tapęs stalo žaidimas. Jo metu uždavinėjami klausimai, į kuriuos galima atsakyti tik „taip“ arba „ne“ tam, kad būtų galima išsiaiškinti paslaptingus personažus. Spalvingos kortelės ir karikatūriškos iliustracijos užtikrins, kad nuobodu tikrai nebūtų!

Stalo žaidimai šeimai

seima zaidzia stalo zaidimus prie stalo vakare

Kartu su visa šeima turėtumėte išbandyti šiuos stalo žaidimus:

Codenames

Tai – intriguojantis, paslapčių ir užuominų kupinas žaidimas, kuris puikiai tiks gausesnei šeimai. Pasiskirstę į komandas ir šifruodami įvairių kodų pavadinimus, sieksite kuo greičiau išsiaiškinti, kas yra žudikas. Atrodo labai paprasta? Didžiausia intriga ta, jog iš tikrųjų jis slepiasi tarp Jūsų!

Monopolis

Stalo žaidimų klasika vadinamo Monopolio pristatinėti nebereikia: jis puikuojasi ne tik Lietuvos, bet ir kitų valstybių populiariausių žaidimų sąrašuose. Tad jei šio žaidimo dar neišbandėte, vertėtų sunerimti! Pirkti, parduoti, išnuomoti, statyti, kurti strategijas ─ veiklos užteks ne vienam niūresniam žiemos vakarui, o lengvai perprantamos taisyklės bus suprantamos tiek mažiems, tiek dideliems. Neturintiems laiko, verta pagalvoti apie naująją Monopolio versiją „Speed“, šį žaidimą leidžiančią sužaisti vos per dešimt minučių. Šiame žaidime rasite laiką fiksuojantį laikmatį ir kartu su kitais žaidėjais savo pirkimus galėsite daryti vienu metu, tad prekyba vyks gerokai efektyviau.


Piešimas ore PICTIONARY AIR

Tai – smagus, interaktyvus žaidimas, kurio metu vienas žaidėjas piešia ore, o jo komandos draugai, matydami vaizdus ekrane, turi atspėti, ką jis nori pavaizduoti. Su tokiais piešiniais galima ir įsiamžinti, tad geros nuotaikos ir pramogų neturėtų pritrūkti. Šviečiantis rašiklis gali būti suderinamas su televizoriumi, išmaniuoju telefonu ar planšetiniu kompiuteriu.

Gyvenimo žaidimas

Iš pradžių tai gali pasirodyti labai paprastas ir neįpareigojantis žaidimas, kuriame smagiai rinksitės naują savo gyvenimo kelią ir netgi galėsite auginti gyvūnėlius. Visgi, nugalėtoju taps tas, kuris jau nuo pradžių priims strategiškai palankius sprendimus, galinčius atnešti nemažai pinigų. Labai tikėtina, kad su šiuo žaidimu praleisite ne vieną vakarą.

Catan

Visą šeimą įtrauksiantis stalo žaidimas leis geriau suvokti gyvenviečių plėtros procesą ir patiems prisidėti prie didesnio jų išsivystymo. Iš sukauptų išteklių statysite naujus miestus, tiesite kelius ir sieksite nugalėtojo titulo ─ tai įneš šiek tiek azarto ir lengvos konkurencijos, tačiau žaidimas dėl to taps tik dar įdomesnis!

Stalo žaidimai paaugliams

Įnoringuosius paauglius turėtų sudominti vienas iš šių stalo žaidimų:

Griūvantis bokštas

Garsusis Jenga žaidimas dabar turi ne vieną konkurentą, tačiau nesvarbu, kurį prekinį ženklą pasirinksite, žaidimo esmė bus ta pati. Iš bokšto ištraukę vieną kaladėlę, ją ant viršaus turėsite padėti taip, kad jis nenugriūtų – iš pradžių tai gali atrodyti labai paprasta, tačiau iš tiesų šis žaidimas reikalauja įgūdžių, susikaupimo ir apgalvotos strategijos!


Scrabble

Tai – smagus žodžių žaidimas, kuris bus girdėtas ne vienam paaugliui. Lietuviška jo versija leis ženkliai praplėsti žodyną ir, žinoma, užtikrins smagų laiką sukant galvą ir varžantis su bičiuliais. Labai tikėtina, kad prie šio smagaus užsiėmimo nuspręsite prisijungti ir Jūs – tuomet jis taps dar įdomesnis ir labiau intriguojantis.

5 sekundės

Itin azartiškas stalo žaidimas įtrauks net ir skeptiškai nusiteikusius paauglius. Jei per penkias sekundes išvardinti 3 šunų veisles ar kitus panašius dalykus jiems atrodys paprasta, neilgai trukus tokia užduotis gali tapti rimtu iššūkiu. Kuo daugiau žaidėjų – tuo daugiau azarto, todėl prie šio smagaus žaidimo turėtumėte prisijungti ir Jūs!


Pandemic

Pasaulyje pradėjo plisti net keturi grėsmingi virusai, todėl reikia kuo greičiau atrasti vakcinas ir išgelbėti žmoniją. Įsijautę į gydytojų vaidmenį, paaugliai būtent tai ir turės padaryti: jie keliaus po pasaulį, įkūrinės laboratorijas, atlikinės bandymus ir stengsis sustabdyti ligų plitimą. Šiame žaidime prireiks komandinio darbo įgūdžių ir greito mąstymo – čia svarbi kiekviena minutė!

Saboteur

Šis stalo žaidimas tiks ir patiks paaugliams, kurie mėgsta strateginio mąstymo reikalaujančius užsiėmimus. Kartu su priešininkais jie galės leistis į lobio paieškas, o pakeliui sulauks keisčiausių netikėtumų ir patirs daugybę kvapą gniaužiančių nuotykių.

Stalo žaidimai dviem

senelis su anuku zaidzia stalo zaidima sachmatus vakare

Leidžiant laiką dviese, pasitarnaus šie stalo žaidimai:

7 Wonders

Jei kada esate susimąstę apie tai, kaip gimsta pasaulio stebuklai, šis žaidimas leis Jums iš arčiau prisiliesti prie viso proceso. Tiesa, teks pagalvoti ne tik apie „stebuklingąją“ dalį – miestas turės būti ir pakankamai didingas, ir visapusiškai išsivystęs. Tam prireiks strateginio mąstymo ir geros komandos: net ir dirbdami dviese galėsite pasiekti įspūdingų rezultatų.

Šaškės ir šachmatai

Klasikiniai ir visiems puikiai pažįstami žaidimai šią žiemą gali atgimti naujam gyvenimui: organizuokite namiškių turnyrus ir išrinkite patį stipriausią! Pirmosioms kovoms ir mažiesiems šeimos nariams labiau tiks greičiau perprantamos šaškės, o kai norėsis daugiau iššūkių, vertėtų išsitraukti ir šachmatų lentą. Šaškės ir šachmatai - puikūs žiemos stalo žaidimai.


Laivų mūšis

Šį žaidimą daugelis iš mūsų yra išbandęs ant popieriaus, tačiau dabar laivų mūšis persikelia į lagaminėlius, kuriuose dar patogiau galėsite išdėstyti savo laivus taip, kad jų nepamatytų priešininkas. Tokį žaidimą galėsite žaisti ir su vaikais, ir su antrąja puse – jį drąsiai galima pavadinti nesenstančia klasika.