Naudingi patarimai

Prekyba internetu: nuo ko pradėti?

PREKIAUTI PER PIGU.LT
2020 12 22
efektyvi prekyba internetu

Elektroninės prekybos augimas stebimas jau ne vienerius metus. Tačiau dabar, kai visą pasaulį yra sukausčiusi pandemija, o karantino metu vis griežtinami fizinės prekybos apribojimai, norinčių pradėti arba perkelti prekybą į virtualią erdvę tik daugėja. Kaip sklandžiai sukurti verslą internete ir sėkmingai parduoti – plačiau straipsnyje. 

Kaip prekiauti internetu?

Internetinė erdvė  – tai ideali vieta pradėti arba išplėsti savo verslą, neapsiribojant vien tik miestu ir šalimi, kurioje gyvenate. Tačiau iškyla daugybė klausimų, vienas pagrindinių – nuo ko pradėti?

Pagrindiniai žingsniai, kaip pradėti prekybą internete:

 1. Nuspręskite, ką pardavinėti internetu. Internete galima parduoti beveik viską, svarbiausia, kad turėtumėte reikalingus leidimus ir sertifikatus. Idėja nebūtinai turi būti nauja, rinkitės tai, kas jums artima ir suprantama, tik taip galėsite pirkėjui pasiūlyti geriausią produktą. 

 2. Teisinė verslo forma. Pradedant bet kokį verslą, nesvarbu ar prekes parduotumėte tiesiog turgelyje ar virtualioje erdvėje, turite jį užregistruoti. Pasirinkimų yra įvairių. Galite steigti juridinį asmenį – uždarąją akcinę bendrovę, mažąją bendriją ar individualią įmonę arba įregistruoti individualią veiklą. 

 3. Pasirinkite, kur prekiausite. Nuo šio pasirinkimo priklauso, ar jūsų parduodamas produktas sulauks sėkmės. Pagrindiniai pasirinkimai – socialinė medija, internetinės parduotuvės kūrimas arba jau veikiančios el. prekybos platforma. Nors, kuriant įdomų turinį, parduoti galima ir pasitelkiant tik socialinę mediją, vis dėlto sukurti vartotojui patogią erdvę, kurioje jis galėtų ne tik išsirinkti, tačiau ir saugiai atsiskaityti, bus tikrai sudėtinga. Būtent todėl dažniausiai yra pasirenkamas el. parduotuvės kūrimas arba jau veikianti el. prekybos platforma. Plačiau apie šiuos du pasirinkimus pakalbėsime vėliau.

 4. Klientų pritraukimas. Vien idėjos tikrai nepakaks. Jei norite būti matomas ir pasiekti gerų rezultatų, turėsite atlikti nuolatinę analizę, pasitelkti į pagalbą reklamą ir užtikrinti, kad jūsų siūlomas produktas būtų jei ne geriausias, tai bent jau ne prastesnis nei siūlomi rinkoje. 

Kaip sukurti el. parduotuvę?

Internetinės parduotuvės kūrimas nėra sudėtingas, tačiau gali pareikalauti nemažai laiko kol visi procesai veiks sklandžiai, o el. parduotuvė atrodys taip kaip ją ir įsivaizdavote.

Aptarkime pagrindinius kūrimo žingsnius. Pirmiausia turėtumėte sugalvoti savo parduotuvės pavadinimą ir internetinio puslapio adresą (domeną). Jis turėtų būti trumpas, aiškus, lengvai įsimenamas. Tuomet, jau pasirinkus domeną, turėsite jį užregistruoti. Domeno įtraukimas į registrą yra mokamas. Sekantis žingsnis – svetainės dizaino ir turinio kūrimas. Kadangi priešingai nei fizinėje parduotuvėje, pirkėjas negali gyvai apžiūrėti prekių, svarbu, kad jų atvaizdavimas būtų kokybiškas, aprašymai išsamūs, o pati el. parduotuvė funkcionali ir patogi potencialiam pirkėjui. Kai visi šie žingsniai jau bus įvykdyti, tuomet turėtumėte pasirūpinti saugia integruota apmokėjimo sistema bei greitu pristatymu.

Kas yra el. prekybos platforma?

pigu.lt prekybos centras internete

Tai jau veikianti ir gerai pirkėjams pažįstama internetinė prekyvietė (angl. marketplace), kurioje smulkiesiems verslininkams yra suteikiama galimybė parduoti savo prekes. Prieš metus tokią galimybę vietos verslams suteikėme ir mes. Pradėję veikti kaip prekybos centras internete, šiuo metu esame subūrę jau daugiau nei 1500 Baltijos šalių prekybininkų. Siekiant užtikrinti aukštą aptarnavimo kokybę, per metus sustiprinome darbuotojų komandą ir investavome į vidinės platformos valdymo sistemos vystymą, tad prekybininkai lengvai ir greitai gali prisijungti prie mūsų e. prekybos platformos bei sklandžiai joje dirbti ir auginti savo verslą. 

Ką geriau rinktis: platformą ar el. parduotuvę?

Kai jau išsiaiškinome kas yra el. prekybos platforma ir kaip įkurti savo el. parduotuvę, aptarkime šių dviejų pasirinkimų privalumus bei trūkumus. Atsižvelkime į srauto, reklamos, prekybos vykdymo, patogaus apsipirkimo ir bendrų išlaidų aspektus.

 • Srautas. Tikslinė auditorija bus kur kas didesnė pasirinkus gerai žinomą platformą. Tuo tarpu į nuosavą elektroninę parduotuvę pritraukti srautą turėsite pats.
 • Reklama. Įvairaus pobūdžio reklama leidžia platformoms sudominti žmones ir taip juos pritraukti apsilankyti parduotuvėje, o tuo pačiu ir apsipirkti. Tuo tarpu, turint labai ribotą biudžetą reklamos pasirinkimas tikėtina bus labai skurdus ir suteikiantis mažai naudos.
 • El. prekyba. Platformos yra suteikusios galimybę labai greitai ir paprastai pradėti prekybą. Vos per dieną ar dvi jau galėsite stebėti ar jūsų prekės yra patrauklios, ką reikėtų keisti ir kokius pasiūlymus parengti savo potencialiems pirkėjams, kad juos labiau sudominti. Taip pat galėsite nepriklausomai valdyti kainas. Įkūrus savo el. parduotuvę reikės praeiti jau minėtus žingsnius, kurie yra gana paprasti, tačiau gali užtrukti kol viskas atrodys taip kaip jūs ir norite. 
 • Patogaus apsipirkimo užtikrinimas. Jau veikianti el. prekybos parduotuvė užtikrins jūsų pirkėjams saugų atsiskaitymą ir patogų naršymą svetainėje. Tinkamas prekių išdėstymas turi nemažai įtakos apsipirkimui. Tuo tarpu kuriant savo el. parduotuvę visu tuo turėsite pasirūpinti pats. 
 • Išlaidos. Pasirinkus platformą, pasiruošimas jums nieko nekainuos, nereikės rūpintis ir svetainės priežiūra. Tačiau, turėsite mokėti nustatytą mėnesinį arba metinį mokestį. Vis tik, kai kurios platformos siūlo įvairias nuolaidas ar nemokamą bandomąjį laikotarpį. Turint savo parduotuvę, komisinio mokesčio mokėti nereikės, tačiau turėsite susimokėti už svetainės dizainą, patalpinimą bei nuolatinę jos priežiūrą. 

Kaip jau minėjome, sukurti internetinę parduotuvę tikrai nėra sudėtinga, tačiau kur kas sudėtingiau yra į ją pritraukti pirkėjus. Neturint stipraus rinkodaros plano ir neišmanant visų subtilybių, susijusių su produkto matomumo internete užtikrinimu, taip ir liksite mažai arba visai nežinomas prekės ženklas milžiniškų įmonių šešėlyje. Būtent todėl smulkieji verslai geriau renkasi jau veikiančias el. prekybos platformas. 

Kodėl rinktis Pigu.lt e. prekybos platformą?

raimondas zilenas pigu.lt

„Pradėdamas darbą mūsų e. prekybos platformoje, prekybininkas niekuo nerizikuoja. Reikia tik įdėti šiek tiek darbo: suvesti į sistemą prekes, jų aprašymus išversti į latvių, estų ir rusų kalbas, ir prekyba prasideda. Už naudojimąsi platforma yra mokamas mėnesinis mokestis, komisiniai bei logistikos mokesčiai. Tai – pelno dalijimosi (angl. profit-sharing) principas: jei prekybininkas nieko neuždirba, jis nieko ir nepraranda, o jei uždirba – uždirba visi“, – sako „Pigu.lt“ e. prekybos platformos vadovas Raimondas Žilėnas.

Privalumai pasirinkusiems mus:

 • Užtikrintas klientų srautas per 3 Baltijos šalis – apie 100 mln. vartotojų apsilankymų per metus. 
 • Rinkodaros sprendimai „KNOW-HOW“. Efektyvios rinkodaros kampanijos, optimalus reklamos kanalų parinkimas ir personalizuoti komunikacijos sprendimai. 
 • Kokybiškas klientų aptarnavimas per 3 Baltijos šalis. Veikia 3 centrai 4-iomis kalbomis ir užtikrinamas aptarnavimas 24/7. 
 • Patikima infrastruktūra. Net 12 saugių mokėjimo būdų, 10 prekių pristatymo būdų ir 18 užsakymų atsiėmimo punktų. 

Kaip prekiauti per Pigu.lt?

Norėdami prekiauti mūsų e. prekybos platformoje, turite būti įsteigęs juridinį asmenį – uždarąją akcinę bendrovę, mažąją bendriją ar individualią įmonę arba turėti individualios veiklos pažymėjimą. Tai vienas pagrindinių reikalavimų, kuris yra būtinas pradedant bet kokią veiklą už kurią gaunate atlygį. 

Jei nesate tikri, ar jūsų siūlomas produktas sulauktų pirkėjų mūsų platformoje, nesvarstykite, o tiesiog užpildykite registracijos formą arba susisiekite el. paštu: pardavejams@pigu.lt. Šiuo metu el. prekybos platformoje veikiantys vietiniai verslai prekiauja įvairiausių kategorijų prekėmis – nuo išmaniųjų telefonų aksesuarų, žaislų, aprangos, kosmetikos, prekių namams iki maisto produktų. 

Po registracijos formos užpildymo su jumis susisieks atsakingas vadybininkas ir, įvertinęs jūsų pateiktus duomenis apie parduodamas prekes, informuos apie konkrečias galimybes bei atsakys į visus iškilusius klausimus. 

kaip prekiauti per pigu.lt

Jei abiems pusėms siūlomos sąlygos tiks, galėsite tapti pardavėju, kelti prekes bei pats valdyti kainas. Ar pardavimai internetu bus sėkmingi, priklausys tik nuo jūsų. Nuolat pildomas asortimentas, išsamūs prekių aprašymai ir kokybiškos nuotraukos – raktas į augančius pardavimus. Tai įvykdžius liks tik laukti užsakymų, o gavus apmokėjimą juos paruošti ir išsiųsti pirkėjui. 

sekmes istorija pigu lt

Pirkėjams patiko šis įrašas

4.2/5
27 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?