Naudingi patarimai

Pufų, sėdmaišių panaudojimo idėjos

Didelis pufų ir sėdmaišių pasirinkimas
2019 02 11
sedmaisis

Sėdmaišiai ir pufai vis rečiau skamba kaip naujiena – daugelis šiuos baldus mielai įtraukia į savo namų aplinką. Privalumų jiems tikrai nestinga, tačiau bene daugiausiai klausimų kyla tuomet, kai reikia nuspręsti, koks sėdmaišis ar pufas geriausiai tiktų namams ir kaip juos patogiai pritaikyti – būtent į šiuos klausimus pabandysime atsakyti šį kartą.

Sėdmaišių rūšys

Tam, kad lengviau suvoktume, ko iš šių baldų galima tikėtis, pirmiausia reikėtų susipažinti su jų rūšimis, kurias galima išskirti pagal medžiagas ir sėdmaišių užpildą.

Medžiagos:

  • Gobelenas. Ši apdailos rūšis garsėja minkštumu ir jaukumu, todėl tokie sėdmaišiai vaikams ir Jums patiems bus itin patogūs. Be to, turėsite progą rinktis iš itin plataus spalvų asortimento – jei ieškote itin ryškaus kambario akcento, atrasite ne vieną dėmesio vertą variantą.
  • Poliesteris. Ši medžiaga garsėja tvarumu ir nenusileidžia spalvingumu, todėl pasirinkę tokį gaminį, galėsite mėgautis aukšta kokybe ir dailiu stiliumi. Poliesteris yra nepaveikus vandeniui, todėl didžioji dalis sėdmaišių taip pat turi tokią savybę – tai ženklus privalumas tuomet, kai reikalingi lauko sėdmaišiai.
  • Dirbtinė oda. Iš pažiūros tokie baldai atrodo it tikri odiniai sėdmaišiai, todėl erdvė iš karto atrodo solidesnė ir prabangesnė. Tačiau iš tiesų šios medžiagos savybės šiek tiek skiriasi nuo natūralios odos: tokius baldus lengva prižiūrėti, o jų spalva ilgai neišblunka. Be to, dirbtinės odos sėdmaišiai pigiau parduodami.

Užpildas:

  • Granulės. Galima sakyti, jog tai pats dažniausias užpildo tipas – ypač tuomet, jei kalbėsime apie polistirolo granules. Tokie baldai iš tiesų turi daugybę privalumų: jie itin gerai prisitaiko prie sėdinčiojo formų ir dažnai yra giriami dėl neblėstančio komforto.
  • Oras. Tai šiek tiek kitokie, oro sėdmaišiai, dar kitaip vadinami oro gultais. Dėl itin nedidelio svorio ir greito paruošimo, šie pripučiami sėdmaišiai dažnai pasiimami į gamtą, festivalius ar kitas panašias išvykas. Toks pripučiamas sėdmaišis lygiai taip pat gali papuošti Jūsų kiemą ar terasą – dėl jo pritaikymo būdų tikrai neteks ilgai sukti galvos!


Pufų tipai

Pufų medžiagos labai panašios į sėdmaišių, todėl plačiau neišsiplėsime. Tik paminėsime, jog kai kurių pufų apdailai papildomai naudojamas tvirtumą užtikrinantis medžio masyvas ar žavesio pridedantis metalas. Tačiau renkantis vertėtų susikoncentruoti į šių baldų tipus, nuo kurių ir priklausys jų pritaikymo galimybės.

Pufai be daiktadėžės. Tai pakankamai kompaktiški, minkšti pufai, kurie puikiai tinka biuro aplinkai ar stilingiems namams. Šie baldai atlieka tik vieną funkciją, tačiau jei sandėliavimo vietos turite užtektinai, jokių trūkumų Jums nepavyks įžvelgti.

Pufai su daiktadėže. Šie baldai ypač mėgstami tų, kurie nori turėti papildomos vietos įvairiems daiktams – sumaniai juos paslėpus, tokį baldą drąsiai galima laikyti net ir svetainėje. Be to, pufas su daiktadėže yra ne mažiau stilingas, todėl galite būti ramūs, jog papildomos galimybės neturės įtakos šių baldų išvaizdai.

Pufai suoliukai. Šio tipo baldai yra kiek platesni, todėl ant jų patogiau gali įsitaisyti vienas žmogus, o kai kuriais atvejais – net ir keli. Kai kurie pufai-suoliukai naudojami ir kaip minkšto kampo pratęsimas, taip užtikrinant dar patogesnį susirinkusių svečių sėdėjimą.