Naudingi patarimai

Pusbario kėdės aukštis – kaip išsirinkti jūsų namams tinkantį gaminį

Didelis virtuvės ir valgomojo kėdžių pasirinkimas
2020 06 17
modernios ir patogios pusbario kedes prie virtuvinio baro baltoje ir erdvioje virtuveje

Turėti virtuvėje didelį barą ar dar kitaip vadinamą salą – ne tik madinga, bet ir labai patogu. Tik norint sukurti tikrą komforto zoną gali tekti įveikti vieną kitą kliūtį. Pavyzdžiui, įsigyti kokybiškas, jūsų gyvenimo būdą atitinkančias pusbario kėdes. Štai 5 patarimai, į ką turėtumėte atkreipti dėmesį jas pirkdami.

Pusbario kėdės aukštis

Pusbario kėdės nuo įprastų baro kėdžių skiriasi savo aukščiu. Pusbario kėdės dažniausiai būna 60–65 cm, o baro aukštesnės – 65–90 cm. Dar aukštesnės baro kėdės gaminamos jau pagal individualius užsakymus. 


Pirmiausiai išmatuokite savo baro aukštį ir pažvelkite į žemiau pateiktą lentelę. Pusbario kėdės turi būti tokios, kad jums būtų patogu paimti ant baro esančius daiktus ir atsiremti į barą alkūnėmis. Jei sėdėsiančių asmenų ūgiai itin skiriasi – ieškokite pusbario kėdžių, kurių aukštis reguliuojasi

Tarp kėdės ir baro turėtų likti apie 20–30 cm erdvės kojoms

Įvertinkite ir bendrą kėdės aukštį, bei tai, kiek vietos turite namuose. Pusbario kėdes-taburetes galėsite lengvai pastumti po baru. Kėdės su atlošu ir porankiais bus aukštesnės ir jų paslėpti nepavyks.

Baro aukštis Kokios kėdės jums reikia Kėdės aukštis
90–100 cm Pusbario kėdė 60–65 cm
100–110 cm Baro kėdė 65–90 cm
> 110 cm Labai aukšta baro kėdė > 90 cm

Suskaičiuokite, kiek kėdžių jums reikės

Išmatuokite savo baro ilgį – vienai kėdei reiktų maždaug 55 cm pločio. Jei prie baro valgysite ir ilsėsitės – kėdžių nesuspauskite. Žmonėms bus patogiau, kai šonuose bus daugiau erdvės. O jei ant kėdžių sėdės svečiai ir tik gurkšnos gėrimus, kėdes galite sustatyti arčiau – taip sutalpinsite daugiau žmonių. Dažniausiai tarp pusbario kėdžių paliekamas 15 cm tarpas. Jei kėdės apsisuka ratu, tarpo reiktų didesnio – 20 cm.

Nuspręskite, kiek komforto jums reikia

Pusbario kėdžių būna visokių – taburečių, su atlošu ir porankiais, netgi tikrų tikriausių krėslų. Rinkdamiesi galvokite, kiek patogumo jums reikia. Jei pusbario kėdės bus skirtos svečiams atsisėsti vakarėlių metu – rinkitės be arba su žemu atlošu. Taip bus patogiau bendrauti. Jums taip pat turėtų patikti ratu apsisukančios pusbario kėdės – labai patogu kalbėtis su aplink esančiais žmonėmis.