Naudingi patarimai

Rankų darbo kalėdiniai atvirukai? Pasidaryk pats!

Didelis priemonių rankdarbiams pasirinkimas
2021 12 08
moteris laiko ranku darbo kaledine atvirute

Su gražiausiomis metų šventėmis giminaičius ir bičiulius visuomet norisi pasveikinti ypatingai. Net ir kruopščiai apgalvota dovana nepaliks tokio įspūdžio, kokį gali padaryti rankų darbo kalėdiniai atvirukai. Jų gamybos procesas nėra toks sudėtingas, kaip kad galėtų pasirodyti iš pradžių – prireiks tik šiek tiek Jūsų kūrybiškumo. Šį kartą pasidalinsime įdomiomis ir lengvai įgyvendinamomis idėjomis, kaip pasigaminti kalėdinį atviruką.

kalediniai ranku darbo atvirukai

Kalėdiniai atvirukai su sniego seniu

Atvirukai su sniego seniais yra itin žaismingi ir neabejotinai asocijuojasi su žiema. Yra net keletas būdų, kaip padaryti atviruką – išbandykite vieną iš šių idėjų.

Medžiaginio sniego senio gamyba

  • Iš baltos medžiagos ar veltinio iškirpkite tris skirtingų dydžių rutulius ir priklijuokite juos prie pagrindo;
  • Akims ir burnai galite naudoti sagutes ar karoliukus, šalikui – kaspinėlį, nosiai – veltinio gabalėlį, o rankoms – šakeles ar tą patį veltinį.
  • Šios atvirutės gamybai bus reikalingos tokios priemonės rankdarbiams kaip veltinis, sagutės, kaspinėlis, žirklės, klijai ir tvirtesnis popierius ar kartonas pagrindui.

medziaginis sniego senis ant atviruko


Kitos idėjos

Sniego senį taip pat galima pagaminti iš trijų skirtingų dydžių sagučių – geriausia, jei jos bus tokios pačios spalvos. Sagas galima priklijuoti, tačiau jei prie lapo jas nutarsite siūti, vidinėje atviruko pusėje turėtumėte užklijuoti papildomą lapą, kad nesimatytų siūlių.

Jei Jūsų atvirukas nėra atverčiamas, lape paprasčiausiai galite iškirpti tris didėjančius apskritimus – tuomet priklausomai nuo paviršiaus, sniego senis bus vis kitokių spalvų.

Iššokantys atvirukai

Tokie kalėdiniai atvirukai viduje slepia staigmeną – kalėdinį simbolį, kuris iššoka vos tik juos atvertus. Šiuo atveju Jums reikės:

  • Iš popieriaus iškirpti pageidaujamos formos figūrą – tai gali būti eglutė, briedis ar tas pats sniego senis.
  • Padailinti figūrą papildomais papuošimais – galite naudoti blizgučius, karoliukus, aplikacijas, lipdukus ar kitus panašius reikmenis.
  • Įklijuoti figūrėlę į vidinę atviruko dalį – reikėtų pritvirtinti jos kraštus ir pasistengti, kad figūros vidurys būtų maždaug ties lenkimo linija, kad ji galėtų iššokti.

gaminamas issokantis kaledinis atvirukas


Atvirukai su kitais kalėdiniais simboliais

Pasitelkę savo fantaziją, atviruką galite papuošti ir kitais šventiniais simboliais. Štai keletas lengvai įgyvendinamų idėjų:

  • Dovanėles galite pagaminti iš dovanų popieriaus ar kitų medžiagų iškirpę nedidelius kvadratėlius. Juos turėtumėte priklijuoti prie pagrindo ir papuošti kaspinėliais, blizgučiais ar, pavyzdžiui, plunksnomis. Kuo tokių dovanėlių bus daugiau, tuo žaismingesnė bus atvirutės išvaizda.

ranku darbo kaledines dovaneles is veltinio