Naudingi patarimai

Rašomieji stalai vaikams: į ką atkreipti dėmesį renkantis?

Didelis vaikiškų rašomųjų stalų pasirinkimas
2019 07 17
rašomasis stalas su kompiuteriu, kėde ir augalais

Rašomieji stalai yra ypatingai svarbi atžalų gyvenimo dalis – prie šių baldų jie ruošia namų darbus, įgyja naujų žinių ar tiesiog turiningai leidžia laisvalaikį. Visa ši veikla reikalauja bent kelių valandų per dieną, todėl labai svarbu pasirūpinti, kad vaikiškas rašomasis stalas atitiktų Jūsų atžalos poreikius: tai svarbu ne tik dėl komforto, bet ir dėl sveikatos.

Atsižvelgę į žemiau įvardintus patarimus, parinksite atžaloms tokį stalą, prie kurio galės formuotis taisyklinga jų laikysena. Sėdint tiesiai, neįsiteps raumenys, ne taip išvargs akys, o ir kvėpavimas bus tolygus – visa tai turės įtakos kur kas produktyvesniam vaiko mokymuisi, todėl tikėtina, kad ir jis pats kur kas mieliau sėsis prie knygų.

Geriausias rašomasis stalas: specifikacijos, į kurias būtina atsižvelgti

Siekdami, kad rašomasis stalas vaikams tiktų ir patiktų, pirmiausia atsižvelkite į šiuos parametrus:

Rašomojo stalo matmenys

Nenustebinsime pasakydami, kad mokykliniai stalai būna skirtingų išmatavimų – koks variantas geriausiai tiks Jums, priklausys nuo kelių dalykų. Pirmiausia, nuo turimos vietos: tik apsisprendę, kur stovės rašomasis stalas, galėsite tiksliai žinoti, koks maksimalus šio baldo plotis Jums yra priimtinas. Šiais laikais elektronikos įrenginiai yra kur kas kompaktiškesni, todėl net ir nusprendus pastatyti ant stalo kompiuterį, jam nereikės itin daug vietos. Tačiau jei norėsite, kad vienu stalu dalintųsi dvi atžalos, vertėtų paieškoti kur kas didesnių matmenų modelių – tokiais atvejais ypač praverčia kampinis rašomasis stalas.

Tačiau bene svarbiausias niuansas šiuo atveju yra rašomojo stalo aukštis – būtent nuo jo priklauso vaiko komfortas. Idealiausia, jeigu atžalos kojos bus pilnai atremtos į grindis, o rankos, sulenktos per alkūnes, sudarys statų kampą: vaikui atsisėdus ant kėdės, preliminarius apskaičiavimus galite atlikti net ir neturėdami stalo. Žinoma, mokyklinukams augant, nespėsime taip dažnai pakeisti baldų – būtent dėl to dažnai rekomenduojamas reguliuojamo aukščio stalas, kurį plačiau aptarsime šiek tiek žemiau.

Medžiaga, iš kurios pagamintas rašomas stalas

Nuo to, iš kokios medžiagos bus pagaminti vaikiški rašomieji stalai, priklausys jų kokybė, kaina ir kitos svarbios ypatybės. Šiuo metu rinkoje dominuoja tokie variantai:

 • Medinis rašomasis stalas. Toks baldas tiks pasiruošusiems investuoti į kokybę ir ilgaamžiškumą – ši medžiaga laikoma viena tvariausių, todėl net ir neskirdami stalui daug dėmesio mėgausitės nepriekaištinga kokybe. Stilingų ir žaismingų sprendimų tarp šių variantų netrūksta, todėl galite būti tikri – tokie stalai vaikams tikrai patiks!

 • Stalas vaikams iš medžio dulkių plokštės (MDF). Tai labai sėkminga medienos alternatyva, džiuginanti kur kas žemesne kaina. Tokie vaikiški stalai nustebins savo tvirtumu – nors su medžio masyvu lygintis sunku, turėtumėte likti patenkinti ir šių baldų ilgaamžiškumu.

 • Vaikiškas rašomasis stalas iš medžio drožlių plokštės (MDP). Šie rašomieji kompiuteriniai stalai yra dar viena medienos atmaina: nors tarp tokių baldų neišvysite įmantrių formų, kokybės jiems tikrai pakaks. Tokie stalai bus lengvi, tačiau tvirti – tai tikrai ryškūs ir naudingi privalumai.

 • Metalinis vaikų stalas. Ši medžiaga dažniausiai derinama su kitomis, todėl mažai tikėtina, kad pavyks surasti visiškai metalinį rašomąjį stalą. Tačiau iš šios medžiagos pagamintos detalės garantuos tvirtumą ir konstrukcijų stabilumą – tuo galite net neabejoti.

 • Plastikinis mokinio stalas. Tai itin lengvi ir pigūs rašomieji stalai, kurie taipogi nustebins ir gausia spalvine įvairove. Nors ilgaamžiškiausiais tokių baldų nebūtų galima vadinti, jie tarnaus patikimai ir nereikalaus daug Jūsų dėmesio.

Stalo spalva ir dizainas

Šie niuansai yra pakankamai asmeniški, todėl spalvas turėtumėte derinti tiek prie kambario interjero, tiek prie vaiko norų. Vienintelė taisyklė, kurios siūlytume laikytis – nesirinkite stalo, kurio stalviršis yra labai margas ar ryškus. Tikėtina, kad atžaloms prie stalo teks praleisti nemažai laiko, todėl toks sprendimas gali dar labiau išvarginti akis. Tačiau visa kita stalo apdaila gali būti įdomi ir žaisminga – paliekame tai Jūsų fantazijai!

Kalbant apie dizainą, vertėtų paminėti ir tai, jog kompiuteriniai rašomieji stalai neretai turi ir papildomų stalčių bei lentynėlių: atsižvelkite į kambario išplanavimą, įvertinkite vaiko poreikius ir nuspręskite, kiek tokių papildomų priedų jiems gali prireikti. Pavyzdžiui, jei ant stalo stovės stacionarus kompiuteris, patogiau, jei stalas turės ištraukiamą klaviatūros lentynėlę: tuomet ant stalviršio liks daugiau vietos knygoms ir sąsiuviniams.

Augantys stalai: ar jie verti Jūsų investicijų?

Kalbėdami apie tinkamiausią stalo aukštį, susidūrėme su problema, jog mažyliams sparčiai augant, šis parametras turėtų nuolat kisti, tačiau retas kuris norėtų kaskart ieškoti naujo gaminio. Tuomet puikia išeitimi tampa augantis stalas, šiuo metu susilaukiantis vis daugiau pirkėjų susižavėjimo. Jis pasižymi tokiais privalumais:

 • Maksimalus dėmesys sklandžiai vaiko raidai. Augantys rašomieji stalai suteikia galimybę ne tik keisti baldo aukštį, bet ir stalviršio poziciją, taip užtikrinant taisyklingą stuburo padėtį ir sumažinant regos sutrikimų riziką. Vaikas nesikūprins, sėdės patogiai ir galės susikoncentruoti į atliekamą darbą.
 • Produktyvumą skatinantis komfortas. Vaikas kone kasdien gali stalą pasikoreguoti pagal savo poreikius – tikriausiai sutiksite, jog kai sėdime patogiai, bet kokios užduotys tampa mielesnės ir paprastesnės. Be to, kai kurie modeliai gali būti naudojami ir kaip stovimas stalas: tuomet vaikas gali pailsinti nugarą ir nuspręsti, kokia pozicija jam patinka labiau.
 • Ilgaamžė investicija. Nors nebūtų galima pasakyti, kad šie rašomieji stalai pigiai parduodami, juos galima pritaikyti labai ilgam laikui. Priklausomai nuo modelio ir Jūsų vaiko augimo tempų, toks baldas gali tikti net ir visą dešimtmetį – apie pokyčius galėsite pamiršti ilgam.

Augantis rašomasis stalas turi ne vieną ženklų privalumą, tačiau ar jis visais atvejais bus pranašesnis už įprastus baldus, priklausys ir nuo Jūsų poreikių bei galimybių. 


Atmintinė pasirenkant rašomąjį stalą

Rinkdamiesi rašomąjį stalą, turėtumėte:

 1. Pasirinkti tinkamus išmatavimus. Plotis, ilgis ir aukštis – vieni svarbiausių parametrų, nuo kurio priklausys ir vaiko komfortas, ir bendra kambario išvaizda.
 2. Apsispręsti, kuri rašomojo stalo medžiaga Jums priimtiniausia. Medžio masyvas, medžio dulkių, drožlių plokštės, metalas ar plastikas? Sprendimas priklauso tik nuo Jūsų poreikių!
 3. Nuspręsti, kaip atrodys rašomasis stalas. Stilistika, atspalviai, dekoracijos, papildomi priedai – svarbi bus kiekviena detalė.
 4. Apsvarstyti galimybę įsigyti augantį stalą. Tam tikrais atvejais šie baldai gali būti idealus pasirinkimas: panagrinėkite jų privalumus ir įsitikinkite, ar būtent to šiuo metu ieškote. 

Vadovaudamiesi šia atmintine ir aukščiau išvardintais patarimais, nesunkiai išsirinksite vaikų kambariui tiksiantį baldą – jei rašomasis stalas bus tinkamo aukščio, kokybiškos medžiagos ir dailaus dizaino, jam priekaištų neturėsite nei Jūs, nei Jūsų atžalos. Gausų šių baldų pasirinkimą rasite Pigu.lt el. parduotuvėje – čia rašomieji stalai parduodami gera kaina.

Pirkėjams patiko šis įrašas

4.4/5
7 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?