Naudingi patarimai

Siuvimo mašinos pagal medžiagą: į ką atkreipti dėmesį?

Didelis siuvimo mašinų pasirinkimas
2020 03 30
siuvimo masina apdirbti skirtingas medziagas

Rinkdamiesi siuvimo mašiną, atsižvelgiame į daugybę kriterijų, tarp kurių yra ir siuvamos medžiagos tipas. Nors didžioji dalis šių prietaisų modelių gali apdirbti skirtingas medžiagas, svarbu atkreipti dėmesį į tam tikrus jų parametrus, galinčius užtikrinti dar sklandesnį darbą. Šį kartą aptarsime, kokia turėtų būti odos siuvimo mašina ir į ką atsižvelgti renkantis trikotažo siuvimui pritaikytą prietaisą.

Siuvimo mašina odai

Oda yra nesenstanti, patvari ir stilinga, tačiau jos apdirbimas gali būti pakankamai sudėtingas. Būtent dėl to ypatingai svarbu pasirinkti tinkamą siuvimo mašiną. Atsižvelkite į šiuos patarimus:

 • Greičio valdymas yra vienas svarbiausių bruožų, kuriuo turėtų pasižymėti gera siuvimo mašina odai siūti. Taip nepažeisite audinio ir galėsite padaryti itin stiprią siūlę.
 • Verta atkreipti dėmesį į daugiau skirtingų programų turinčius modelius, kurių galima rasti tarp kompiuterizuotų siuvimo mašinų. Perpratę jas, paspartinsite savo darbą.
 • Jei odos apsiuvimas yra Jūsų hobis, pilnai pakaks servo variklį turinčių prietaisų. Jie veikia tyliai ir efektyviai, o pačios siuvimo mašinos yra kompaktiškesnės. Dar geriau, jei šis variklis bus programuojamas.
 • Geresniam odos apsiuvimui reikalingas ir didesnis dygsnis. Standartiškai maksimalus jo ilgis siekia 4mm, tačiau profesionalesniuose modeliuose galima rasti ir 6mm siūles.
 • Odos apsiuvimui gali prireikti ir galingesnės siuvimo mašinos. Prie tokių modelių dažnai nurodoma, kad jie yra tinkami darbui bent jau su vidutinio storumo medžiagomis.
 • Taip pat bus reikalinga speciali, neprilimpanti (pavyzdžiui, tefloninė) pėdelė ir odai pritaikytos adatos. Būtent adatas reikės keisti dažniau nei dirbant su kitomis medžiagomis. Siekiant užtikrinti efektyvesnį darbą rekomenduojama rinktis storesnius sintetinius, pavyzdžiui, nailoninius ar poliesterio siūlus.

Siuvimo mašina trikotažui

Trikotažas yra ypatingai daug dėmesio susilaukianti medžiaga, kuri labai mėgstama siuvant rūbus. Tačiau nepriklausomai nuo to, ką nuspręsite siūti, ši medžiaga taip pat bus pakankamai įnoringa. Tam, kad darbai klostytųsi paprasčiau, ieškokite šių ypatybių:

 • Specialiai trikotažo apdirbimui yra naudojamos plokščiasiūlės siuvimo mašinos. Jas galima pritaikyti ir kitoms elastingoms medžiagoms – toks prietaisas nustebins universalumu.
 • Kaip ir darbui su oda, trikotažiniams audiniams pravers didesnis dygsnio ilgis, užtikrinantis geresnį apsiuvimą.
 • Verta atkreipti dėmesį į modelius, turinčius pėdelės spaudimo reguliatorių. Jei sumažinsite jos prispaudimą, siūlė negalės susigarbanoti.
 • Nors dažniausiai siuvimui pakanka tiesios ir zigzaginės siūlės, trikotažinei medžiagai pravers ir elastiniai bei apmėtymo dygsniai.
 • Dirbant su trikotažu, verta įsigyti ir specialiai medžiagų kraštų apdirbimui skirtus prietaisus – overlokus. Jie įprastos siuvimo mašinos atstoti negali, tačiau pasitelkę tokį prietaisą, pasieksite geresnių rezultatų. Siūlės bus tvirtesnės, o siūlai taip greit nenubrigs.

Atsižvelgę į visus šiuos patarimus, lengvai atrasite siuvimo mašiną, kuri tiks darbui su atitinkamu audiniu. Šių prietaisų pasirinkimas yra pakankamai platus, taigi tinkamos siuvimo mašinos trikotažui ar odai pasirinkimas tikrai neužtruks.

Pirkėjams patiko šis įrašas

5/5
3 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?

PHH Group: Internetinė parduotuvė Pigu.lt Interneta veikals 220.lv E-pood Kaup24.ee Verkkokauppa Hobbyhall.fi E-pood Hansapost.ee

© 2003-2021 UAB „Pigu“ | Pigu.lt ™
Be UAB „Pigu“ sutikimo draudžiama kopijuoti ir platinti svetainėje esančią informaciją.