Naudingi patarimai

Skirtingų veido zonų priežiūra: ką reikia žinoti?

Didelis kosmetikos veidui pasirinkimas
2020 09 03
jauna mergina naudoja veido krema skruostams ir sypsosi

Visi iš mūsų yra girdėję apie skirtingus odos tipus, kuriems atitinkamai reikalinga ir skirtinga priežiūra. Visgi, reikėtų atskirti ir veido zonas, kurios yra kamuojamos skirtingų problemų. Dažniausiai su tokia situacija susiduria mišrios odos savininkai, tačiau iš esmės šią informaciją reikėtų žinoti kiekvienam, norinčiam deramai pasirūpinti savo veidu. Išskyrėme, kokios yra pagrindinės veido zonos ir kaip reikėtų prižiūrėti kiekvieną iš jų.

T zona

Ši veido zona susideda iš kaktos, nosies ir smakro – ji mūsų veide užima pačią didžiausią dalį. Ji neretai yra riebi, kupina nešvarumų, o kartais – net ir spuogų bei išsiplėtusių porų, todėl priežiūrai tenka paskirti daugiausiai dėmesio. Pravartu įsidėmėti šiuos patarimus:

  • Ypatingą dėmesį skirkite prausiklio pasirinkimui. Šiai zonai geriausiai tiks želė ar putų pagrindo priemonės, kurios lengviau ir giliau įsigers į odą. Venkite riebesnių, kreminės tekstūros valiklių.


  • Reguliariai naudokite toniką. Jis padės sumažinti riebalų perteklių ir nuramins odą po jos valymo. Jei šioje veido zonoje atsiranda spuogų, verta rinktis stipresnius produktus – pavyzdžiui, praturtintus salicilo rūgštimi. Toniką galite naudoti du kartus per dieną: po dušo ir nuprausę veidą prieš miegą.

mergina naudoja veido tonika ant vatos gabalelio veidui valyti

  • Kartą per savaitę naudokite veido kaukę. Jei skruostai yra sausesni, geriausia ją tepti tik ant T zonos. Veiksmingiausi šiuo atveju bus produktai, praturtinti moliu, aktyvuota anglimi ar arbatmedžio aliejumi – atkreipkite dėmesį į priemones, skirtas riebiai, į spuogus linkusiai odai.