Naudingi patarimai

Telefonų kroviklių tipai: kokį pasirinkti?

Platus telefonų kroviklių pasirinkimas
2017 05 23
Geriausi krovikliai telefonams

Šiais laikais telefonų baterijos tarnauja ganėtinai trumpai, tad be kroviklio apsieiti yra beveik neįmanoma. Kai kuriems kroviklis reikalingas net ir automobilyje ar gamtoje. Iš tikrųjų, telefonų kroviklių tipų yra tiek daug, kad netgi galima pasimesti. Kokio tipo telefono kroviklio reikia būtent jums? Mes, Pigu.lt ekspertai, šiame straipsnyje trumpai aptarsime kiekvieną kroviklių tipą ir padėsime jums išsirinkti būtent tokį kroviklį, kokio reikia jums.

Įprasti, buitiniai krovikliai

Buitinis kroviklis yra būtinas kiekvienam – tai yra įprastas kroviklis, kurį galite įkišti į bet kurią rozetę. Rekomenduojame rinktis to paties gamintojo, kaip ir jūsų telefonas, kroviklį – tokiu atveju būsite šimtu procentų saugūs. Kitu atveju siūlome patikrinti kroviklio ir telefono suderinamumą pagal telefono reikalaujamą galią ir kroviklio krovimo srovę. Nors galingesni krovikliai paprastai geba reguliuoti krovimo srovę pagal tai, kokią maksimalią srovę palaiko jūsų telefonas, geriau būti įsitikinus savo saugumu.

Šiais laikais telefonai turi įvairias greitojo krovimo technologijas, tad siūlome patikrinti, ar jūsų perkamas kroviklis turi vieną iš tų technologijų. Jų yra daug – „QuickCharge“, „TurboCharge“ ir t.t.

  • „Qualcomm Snapdragon“ procesorius turintys telefonai paprastai palaiko vieną iš „QuickCharge“ technologijų. Tiesa, kai kurie kitus procesorius naudojantys telefonai irgi palaiko šią technologiją. Paprastai šią informaciją galite rasti gamintojo puslapyje arba padėti sužinoti gali ir atsiliepimai.
  • „MediaTek“ procesorius naudojantys telefonai palaiko „PumpExpress“ greitojo krovimo technologiją. Tiesa, trečios šalies krovikliuose ją rasti yra ganėtinai sunku.
  • „Motorola TurboCharge“ technologiją naudoja tik „Motorola“ telefonai ir krovikliai.
  • „Huawei Super Charge“ naudoja naujausi „Huawei“ flagmanai, tiesa, atrasti šio tipo kroviklių parduotuvėse kol kas yra labai sunku.

Turėkite omenyje, jog netgi įsigijus „QuickCharge“ kroviklį ir naudojant jį su, pavyzdžiui, „PumpExpress“ palaikančiu telefonu, rezultatas nebus daug prastesnis negu naudojant „PumpExpress“ kroviklį – galbūt pajausite labai nedidelį skirtumą. Tad jeigu kroviklis palaiko bent vieną iš šių greitojo krovimo technologijų, tai jau savaime yra gerai.

Top 10 Kroviklių telefonams


Automobiliniai krovikliai

Automobilinis kroviklis jums turėtų būti reikalingas tik tuo atveju, jeigu nemažai laiko praleidžiate kelyje ir nuolat pamirštate telefoną įkrauti namuose. Turėkite omenyje, kad automobiliniai krovikliai dažnai yra daug lėtesni už įprastus kroviklius, o greitojo krovimo technologijos juose naudojamos daug rečiau. Be to, paprastai naudojama nebent „QuickCharge“ technologija, o kitos technologijos nepalaikomos. Nors, kaip jau minėjome, technologijos pavadinimas labai didelės įtakos neturi, reikia atkreipti į tai dėmesį.

Jeigu automobiliu dažnai važiuojate ne vienas, siūlome rinktis automobilinį kroviklį su keliomis USB jungtimis – taip užtikrinsite, jog visada bus laisvos vietos ir jums, ir jūsų partneriui. Arba, jeigu naudojate kelis įrenginius, vietos užteks jiems abiem.

Galite pasvarstyti ir apie hibridus – rinkoje yra ir buitinių kroviklių, galinčių veikti ir automobilyje (dėl dviejų kištukų) arba netgi galite įsigyti automobilinį kroviklį, į kurį galite įkišti bet kurį buitinį kroviklį. Pastarasis pasirinkimas yra naudingas tiems, kuriems kelyje kartais išsenka ne tik telefono, bet ir kompiuterio ar kito įrenginio baterija.

Belaidžiai krovikliai

Kai kurie naujausi telefonai palaiko belaidį krovimą, tad tokiu atveju galite įsigyti belaidį kroviklį. Ar jis jums būtinas? Tikrai ne – kol kas nėra nei vieno telefono rinkoje, neturinčio krovimo jungties. Tačiau belaidžių kroviklių pagrindinis privalumas yra paprastumas. Tiesiog padėkite savo telefoną ant krovimo stoties ir viskas! Niekada nepamiršite įkišti laido, nereikės sukti galvos, kur dėti telefoną ir t.t. Taip, belaidžiai krovikliai krauna lėčiau, bet turėdami tokį kroviklį telefoną galite krauti kiekvieną laisvą minutę, nes tam nereikia jokių pastangų.