Naudingi patarimai

Tikroji gražių plaukų paslaptis – nepriekaištinga galvos odos priežiūra

Didelis plaukų priežiūros priemonių pasirinkimas
2020 02 26
mergina dziaugiasi sveikais ir graziais plaukais

Atrodo natūralu, kad norėdami džiaugtis vešliais ir spindinčiais plaukais, daugiausiai dėmesio turime skirti būtent jų priežiūrai. Visgi, ne mažiau svarbu yra deramai pasirūpinti ir savo galvos oda – būtent nuo jos būklės priklausys, ar iš tikrųjų galėsime mėgautis nepriekaištingai atrodančia šukuosena. Jei iki šiol apie tai nesusimąstėte, dar ne vėlu tai padaryti – susipažinkite su pagrindiniais galvos odos priežiūros ritualais, kuriuos turėtumėte įtraukti į savo kasdienybę.

Kokybiškos plaukų priežiūros priemonės

Norėdami labai greitai džiaugtis žvilgančiais plaukais, neretai susiviliojame šampūnų, kondicionierių ir kitų panašių priemonių gamintojų pažadais, pernelyg nesigilindami į šių produktų sudėtis. Jei taip elgiatės ir Jūs, nereikėtų stebėtis, kad po kurio laiko šukuosena nebebus tokia žavi, o galvos oda ims niežtėti ar pleiskanoti. Toks scenarijus ypač tikėtinas tais atvejais, kai produktų sudėtyje yra parabenų, sulfatų, dirbtinių dažiklių ar kitų agresyvių medžiagų. Jie labai efektyviai pagerina plaukų būklę, tačiau kadangi veikiama tik jų išorė, toks rezultatas tikrai nebūna ilgalaikis.

Tiek šukuosenai, tiek galvos odai daug labiau tinka natūralūs, augaliniais aliejais, vitaminais ir kitais naudingais elementais praturtinti produktai. Rezultato tuomet reikės palaukti kiek ilgiau, tačiau jis bus ilgalaikis. Svarbu įsidėmėti ir tai, kad nei vienais iš šių produktų nereikėtų piktnaudžiauti – nors kasdien plaunant plaukus, jie atrodys gražesni, oda neilgai trukus ims sausėti. Dar atidžiau į šią situaciją reikėtų žiūrėti tuomet, jei planuojate dažyti plaukus namuose. Šiuo atveju svarbus ir kokybiškų plaukų dažų pasirinkimas, ir pats procesas – vos kelios menkos klaidos gali labai pakenkti jų būklei. Tiesa, norint šukuosenos pokyčių, plaukus ne visais atvejais būtina dažyti. Plaukų tonavimas namuose taip pat leis išbandyti naujus atspalvius ir taip „pasimatuoti“ įdomesnes spalvas. Jei abi šias procedūras atliksite teisingai, jos neigiamos įtakos plaukų būklei tikrai neturės.

Odos masažavimas

Nors gali pasirodyti kitaip, iš tiesų tai vienas paprasčiausių galvos priežiūros ritualų, kuriam pakaks vos kelių minučių, tačiau rezultatai labai maloniai nustebins. Jums tereikia švelniai sukant pirštus pamasažuoti odą – galite tai padaryti plovimo metu ar pavyzdžiui, tepdami plaukų kaukę. Teigiama, kad po tokios procedūros efektyviau išsiskiria galvos odos riebalai ir kraujotaka tampa geresnė, o patys plaukai lengviau pasisavina reikalingus elementus, greičiau auga ir mažiau riebaluojasi. Vargu, ar dar būtų galima ko nors norėti!

Teisingas šukavimas

Šiuo atveju svarbiausia ne kaip, bet su kuo juos šukuosite – nuo to taip pat priklausys ir Jūsų galvos odos būklė. Tam geriausiai tinka natūralių šerelių šepečiai, dėl savo struktūros puikiai paskirstantys odos išskiriamus riebalus per visą plaukų ilgį. Juos taip pat pravartu pritaikyti odos masažui prieš pat plovimą. Taip atveriamos poros ir pašalinamos negyvos odos ląstelės – po tokios neilgos procedūros oda lieka ir sudrėkinta, ir išvalyta.


Odos šveitimas

Kaip ir bet kuriai kitai, taip ir galvos odai reguliariai reikalingas šveitimas. Šios procedūros metu pašalinami ne tik Jūsų naudojamų priemonių likučiai, bet ir aplinkos teršalai. Be to, teigiama, kad po tokio valymo galima tikėtis mažesnio riebalų išsiskyrimo ir pleiskanojimo. Tačiau geriausia žinia ta, kad šį šveitimą galite patys atlikti namuose – tam tereikia įsigyti specialų galvos odos šveitiklį. Vadovaudamiesi šio produkto instrukcijomis, tokią procedūrą kartokite ne dažniau negu kartą per savaitę, kadangi priešingu atveju odą pernelyg sudirginsite.

Tinkama apsauga

Praktiškai nei vienas metų laikas nėra visiškai palankus galvos odai, todėl turėtumėte pasirūpinti jos apsaugomis. Nešiokite kepures, skrybėlaitės ar kitus galvos apdangalus, venkite pernelyg kaitrių saulės spindulių ir nepamirškite pasilepinti drėkinančiomis kaukėmis. Net ir tokia paprasta priežiūra gali turėti labai teigiamų rezultatų.

Įsiminę visus šiuos patarimus, džiaugsitės ne tik tviskančiais plaukais, bet ir jokių rūpesčių nekeliančia galvos oda. Visos šios procedūros nepareikalaus nei daug laiko, nei pastangų – svarbiausia jas paversti savo rutinos dalimi.

Pirkėjams patiko šis įrašas

4.3/5
6 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?