Naudingi patarimai

Tualetas ir vonia kartu: kaip įrengti?

Didelis vonios kambario baldų pasirinkimas
2021 01 27
modernus vonios kambarys su augalais ir baltu praustuvu

Nors senesnio išplanavimo būstuose esame įpratę matyti atskiras tualeto ir vonios erdves, šiais laikais vis dažniau pasirenkama jas sujungti į vieną. Šis pasirinkimas priklauso nuo konkrečių aplinkybių – šį kartą pakalbėsime apie jas ir pasidalinsime žaviausiomis šių erdvių įrengimo idėjomis.

Tualetas ir vonia: kartu ar atskirai?

Tualetą ir vonią atskirai dažniausiai rekomenduojama įsirengti didesnėms šeimoms. Tuomet norint pasinaudoti tualetu, nereikės laukti, kol kitas namiškis baigs maudynes. Be to, toks sprendimas neretai laikomas higieniškesniu ir privatesniu. Visgi, bendras vonios ir tualeto įrengimas taip pat turi savų privalumų – kadangi išvengiama papildomos sienos, toks kambarys automatiškai atrodo kur kas didesnis. Tai suteikia Jums daugiau galimybių suformuoti atpalaiduojančią ar netgi prabangią aplinką. Turėsite ir daugiau lankstumo parinkdami skirtingų įrenginių vietas – užsitikrinę patogesnį priėjimą, galėsite mėgautis paprastesne jų priežiūra.

Vonios ir tualeto įrengimo patarimai

Nusprendus įrengti bendrą vonios ir tualeto erdvę, pravartu pasitelkti kelis esminius patarimus – jie padės šį kambarį paversti ir jaukiu, ir patogiu.

Įvertinkite savo galimybes

Tam, kad vienoje patalpoje sėkmingai sutalpintumėte ir tualetą, ir vonios įrangą, labai svarbu pasirinkti tinkamo dydžio gaminius – be kambario plano bus sunku apsieiti. Žinoma, jeigu vonios kambarys yra erdvus, nesklandumų nebus, tačiau jei erdvė yra mažesnė, verta apsvarstyti šias idėjas:

  • Pirmenybę teikite pakabinamiems baldams ir įrenginiams. Jei vonios kambaryje naudosite pakabinamą kriauklę ir spinteles, patalpa vizualiai atrodys erdvesnė, o grindų plotą galėsite išnaudoti kitų daiktų sandėliavimui. Verta apsvarstyti ir į sieną montuojamo klozeto idėją – toks sprendimas taip pat užima mažiau erdvės ir atrodo itin estetiškai.


  • Vietoj vonios rinkitės dušo kabiną. Toks sprendimas labiausiai tiks tais atvejais, kai vonios kambarys yra itin mažas ir nėra galimybės įtalpinti net ir kompaktiškesnės vonios. Tiesa, galite rinktis gilesnį padėklą turinčią dušo kabiną – joje maudynės taip pat bus komfortiškesnės.


  • Venkite papildomų daiktų. Tam, kad bendras vonios ir tualeto kambarys išliktų jaukus ir žavus, labai svarbu, kad visi čia esantys daiktai turėtų ir savo vietą, ir paskirtį. Įvairiausius tualeto reikmenis paslėpkite spintelėse ir pasirūpinkite, kad jose vietos nepritrūktų visiems kitiems būtiniausiems daiktams.

minimalistinis vonios kambarys su tualetu

Pasirinkite patogų įrenginių išdėstymą

Labai dažnai dušo kabina, kriauklė ir unitazas yra montuojami prie vienos sienos, tačiau visi šie įrenginiai patalpoje gali sudaryti ir trikampį. Šis niuansas priklauso nuo konkretaus kambario išplanavimo. Atidžiai jį panagrinėkite ir pagalvokite, koks išdėstymas būtų Jums patogiausias. Šiuo atveju tikslių taisyklių nėra: svarbiausia, kad prie kiekvieno iš šių gaminių galėtumėte lengvai prieiti.

Nepaverskite tualeto patalpos centru

Tai – kone esminis patarimas, kuris leis ir toliau plėtoti poilsio oazės atmosferą. Jį įgyvendinsite pasitelkę vieną iš šių idėjų:

  • Atskirkite tualeto zoną. Jei turite šiek tiek daugiau vietos, net ir tame pačiame kambaryje galite klozetą atskirti nuo likusio kambario. Tam verta pasitelkti įvairias pertvaras, o jeigu norisi daugiau praktiškumo – naudokite lentynėles ar spinteles.

atskira tualeto zona vonios kambaryje

  • Pasirinkite tinkamą unitazo vietą. Idealiu atveju atidarius vonios kambario duris klozetas turėtų likti už jų. Jei tokios idėjos nepavyksta įgyvendinti, erdvę pasistenkite išplanuoti taip, kad užėjus į šią patalpą, tualetas netaptų tuo įrenginiu, kuris pirmiausiai atkreipia dėmesį. 
  • Pasirūpinkite, kad klozetas susilietų su bendra aplinka. Jei klozeto atspalviai ir stilius derės prie bendro vonios interjero, šis įrenginys tikrai netaps pagrindiniu jo akcentu.


  • Sukurkite ryškiausią kambario akcentą. Dėmesį nuo tualeto zonos galite nukreipti pasirinkdami kitą įdomiau atrodantį patalpos elementą. Tai gali būti ryškesnė siena, įdomesnės grindys, žavus šviestuvas ar bet koks kitas prie bendros stilistikos derantis objektas.

ryskus akcentai vonios kambaryje su tualetu

Įgyvendinę šias idėjas savo vonios kambaryje, sukursite žavią aplinką net ir tuomet, jei šioje patalpoje stovės ir tualetas. Svarbiausia, kad jis netaptų erdvės centru – taip daug lengviau išsaugosite jaukios ir atpalaiduojančios erdvės idėją.

Pirkėjams patiko šis įrašas

5/5
4 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?

Interneta veikals E pood Kaledos.lt

© 2008-2021 UAB „Pigu“ | Pigu.lt ™
Be UAB „Pigu“ sutikimo draudžiama kopijuoti ir platinti svetainėje esančią informaciją.