Naudingi patarimai

Skalbimo mašinos: kaip pasirinkti tyliausią?

Didelis skalbimo mašinų pasirinkimas
2023 08 03
kaip pasirinkti tyliausia skalbimo masina kasdienybei

Turintiems mažų vaikų, laikantiems skalbimo mašiną virtuvėje, sujungtoje su svetaine ar tiesiog norintiems mėgautis tylia ir ramia namų aplinka, skalbimo mašinos triukšmo lygis tampa pakankamai svarbiu pasirinkimo aspektu. Visgi, tam, kad geriau suvoktumėte šį parametrą ir išsiaiškintumėte, ar Jums tikrai reikalinga pati tyliausia skalbimo mašina, pirmiausia reikėtų panagrinėti, kokie niuansai nulemia jos garsumą ir ko galima tikėtis iš kiekvieno triukšmo lygio.

Kas turi įtakos skalbimo mašinos triukšmingumui?

Yra keli pagrindiniai veiksniai, nuo kurių priklauso, ar skalbimo mašina iš tikrųjų bus tyli:

  • Variklio tipas. Įrenginiai, turintys inverterinį variklį ir veikiantys pagal naujos kartos, šepetėlių neturinčią technologiją, šiuo metu yra laikomi vienais tyliausių rinkoje. Investuoti į juos verta ir dėl to, kad šio tipo varikliai giriami dėl savo patikimumo ir ilgų tarnavimo metų.


  • Įrenginio kokybė. Patikimų ir pripažintų gamintojų siūlomos aukščiausios kokybės skalbimo mašinos gali pasiūlyti tyliau veikiančius vandens siurblius ir antivibracines sistemas, užtikrinančias dar mažesnį triukšmo lygį.

  • Gręžimo greitis. Kuo jis bus didesnis, tuo garsiau dirbs Jūsų skalbyklė. 
  • Netinkamai parinkta skalbimo mašinos vieta. Kartais nutinka ir taip, jog žemą triukšmingumo lygį turinti skalbimo mašina namuose „atsiskleidžia“ iš blogosios pusės – dėl to gali būti kalta netinkama jos padės. Tuomet pirmiausia reikėtų patikrinti, ar ji stovi ant lygaus paviršiaus, o jos kraštai nesiliečia prie sienos ar kitų įrenginių. Kai kuriais atvejais šią problemą išspręsti gali ir antivibracinis padas.

Skalbimo mašinų triukšmo lygiai

Šių įrenginių triukšmo lygis yra išreiškiamas decibelais. Šiuo metu prekyboje galima rasti 39 – 89dB triukšmingumą turinčias skalbykles. Kad galėtumėte geriau įsivaizduoti, 40dB garsus girdime bibliotekoje, 50-60dB garsumu vyksta įprastas pokalbis, o maždaug 70db pasiekia pakankamai garsus dulkių siurbimas. Pagal panašius principus yra išskiriami keli triukšmingumo lygiai:

  • Iki 60dB. Tai patys tyliausi įrenginiai, todėl net ir dirbant ar miegant tame pačiame kambaryje, diskomforto Jums tikrai neteks pajausti. Jei Jums reikalinga ypatingai tyli skalbimo mašina, ieškokite net 50dB nesiekiančių modelių – tikėtina, kad apie jų veikimą tiesiog pamiršite.


  • 60 – 71dB. Nors decibelų skaičius atrodo didesnis, šiame lygmenyje skirtumas nėra toks ryškus, taigi turėdami tokią skalbyklę, ją taip pat galėsite įjungti tiek žiūrėdami televizorių, tiek migdydami vaikus.


  • 72 – 73dB. Toks triukšmingumas vis dar laikomas pakankamai tyliu. Galbūt nesinorės būti tame pačiame kambaryje, tačiau namuose vis vien galėsite ir dirbti, ir miegoti.


  • 74 – 77dB. Šis garsumas yra laikomas normaliu, tačiau norint nejausti diskomforto, skalbimo mašiną rekomenduojama statyti kuo toliau nuo miegamojo ar gyvenamojo kambario. Atminkite ir tai, jog šiame lygmenyje kiekvienas decibelas turi kur kas didesnį „svorį“, taigi 74dB ir 77dB turinčių skalbimo mašinų triukšmingumas gali labai ženkliai skirtis.


  • Virš 78dB. Nuo šio rodiklio prasideda garsiausiai veikiančių įrenginių įvairovė. Juos idealiausia statyti gerą garso izoliaciją turinčiuose ir kuo toliau nuo Jūsų laisvalaikio ar darbo zonų nutolusiuose kambariuose. Jei decibelų skaičius pakils virš 80, verta skalbimą įjungti išeinant iš namų.

Tai – tik orientacinė skalbimo mašinų triukšmingumo skalė, labiausiai reikalinga tiems, kurie dėl vienų ar kitų priežasčių ieško tyliausiai veikiančio įrenginio. Tačiau nei vienas šiuolaikinis įrenginys neveikia taip garsiai, jog nebūtų įmanoma ištverti, taigi sprendimas priklauso tik nuo Jūsų asmeninių pageidavimų.

Pirkėjams patiko šis įrašas

4.3/5
10 Pirkėjų įvertinimų

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?