Naudingi patarimai

Užuolaidų skalbimas: viską, ką Jums reikia žinoti

2020 06 08
moteris dziaugiasi svariomis baltomis uzuolaidomis namuose

Svarstant, ką rinktis: roletus, žaliuzes ar užuolaidas, paskutinysis variantas dažniausiai išskiriamas kaip tas, kuriam reikia daugiausiai priežiūros. Užuolaidose iš tiesų greičiau kaupiasi dulkės, tačiau dažniausiai pakanka jas išskalbti du kartus per metus, jog audinys ir vėl atgautų savo žavesį. Nors skalbimas reikalauja šiek tiek specifinių žinių, įsidėmėję žemiau pateiktą informaciją, su tokia užduotimi tikrai nesunkiai susidorosite.

Užuolaidų medžiaga

Užuolaidas galima skalbti rankomis, skalbimo mašinoje ar išvalyti jas gariniais prietaisais – koks metodas yra tinkamas, priklauso nuo jų audinio. Tiesa, pirmiausia būtina susipažinti su etiketėje esančia informacija, tačiau taip pat pravartu žinoti ir skirtingų medžiagų ypatybes. Pateikiame pačias populiariausias: 

  • Poliesteris. Tai vienas dažniausiai pasirenkamų ir mažiausiai reiklių audinių: jį lengva išdžiovinti, o skalbimo temperatūra gali siekti net iki 60 laipsnių. Tiesa, karštų garų prietaiso reikėtų privengti.


  • Žakardas. Šią medžiagą geriausia skalbti rankiniu būdu arba skalbimo mašinoje, pasirenkant ne didesnę kaip 30 laipsnių temperatūrą. Naudokite kuo neutralesnes, švelnesnes skalbimo priemones ir šių puošmenų nebalinkite bei negręžkite.


  • Medvilnė. Šis audinys gali būti valomas visais įmanomais sausais būdais, tačiau paprasčiausia naudotis skalbimo mašina – tokie langų uždangalai tam yra visiškai pritaikyti. Renkantis temperatūrą, reikėtų atsižvelgti į jų spalvą: šviesiems atspalviams galima rinktis 90 laipsnių, spalvotiems – 60 laipsnių, o tamsiems – kuo žemesnę temperatūrą.