Naudingi patarimai

Virtuvės apšvietimo idėjos

2020 09 07
moderni ir sviesi virtuve su mediniais ir juodais akcentais ir dideliais pakabinamais sviestuvais virs stalo

Geras apšvietimas virtuvėje ypač svarbus, juk čia, dažniausiai dar pilnai neišaušus, prasideda mūsų darbo dienos rytas. O juk sakoma, kaip pradėsite dieną – tokia ji ir bus. Per daug blanki šviesa tik dar labiau privers svajoti apie sugrįžimą į šiltą lovą. Per daug ryški šviesa, dar pilnai nepabudus ir ruošiantis rytinę kavą gali erzinti ir neleisti ramiai susiruošti. Tad kaip išsirinkti tokį apšvietimą, kuris tiktų tiek rytais geriant kavą, tiek vakarais ruošiant vakarienę ar sėdant prie pietų stalo. Skaitykite ir pasisemkite idėjų. 

оmodernus virtuves kambario apsvietimas

Apšvietimų tipai

Galima išskirti 3 pagrindinius apšvietimo tipus: aplinkos, akcentinį ir funkcinį. 

Aplinkos. Tai pagrindinis šviesos šaltinis kambaryje, neskaitant natūralios dienos šviesos. Jis turėtų gerai apšviesti visą kambario erdvę, nebūti per daug ryškus ir varginantis. Tam puikiai tinka lubiniai, įmontuojami arba pakabinami šviestuvai. Pagrindinį šviestuvą rekomenduojama kabinti vidurį kambario, kad jis vienodai apšviestų visą erdvę. Tačiau, jei patalpoje yra jau ir didesnis funkcinis šviestuvas, kabinkite juos proporcingais tarpais, kad šviesos šaltiniai nesimaišytų.

Akcentinis. Kažkokius konkrečius daiktus apšviečiantis šviestuvas. Tam tinka sieniniai arba pakabinami šviestuvai su reguliuojamomis galvutėmis. 

Funkcinis. Kažkokiai veiklai skirtas apšvietimas. Tarkim lemputės po spintelėmis maisto ruošimui arba šviestuvas virš maisto gaminimo salelės. Tam tinka pakabinami, įmontuojami ar lubiniai šviestuvai bei LED juostos. 

Pagrindinių erdvių apšvietimas

Virtuvėje yra 3 pagrindinės erdvės – stalviršis po spintelėmis, salelė maistui gaminti ir virtuvinis stalas. 

Apšvietimas po virtuvės spintelėmis. Įprastai, pagrindinis kambario apšvietimas palieka šešėlius erdvėje po spintelėmis. Būtent toje vietoje, kur geras apšvietimas tiesiog būtinas norint patogiai ir saugiai ruošti maistą.

virtuves apsvietimasvirtuves apsvietimo sprendimai

Šiai erdvei dažniausiai naudojamos LED juostos, tačiau tinka ir įmontuojamos lempos ar nedideli sieniniai šviestuvai.


Salelė maistui gaminti. Jei turite tokią atskirą erdvę maisto gaminimui, ji taip pat turėtų būti gerai apšviesta. Rinkitės lubinius arba pakabinamus šviestuvus.

modernus virtuves kambario apsvietimaserdvi ir moderni virtuve su jaukiu pasvietimu

Dabar galima atrasti pačių įvairiausių modelių. Jei virtuvėje pakankamai aukštos lubos, galite įsigyti reguliuojamo aukščio lempą, jei salelė labai ilga pasvarstykite apie keletą pakabinamų šviestuvų vienas šalia kito.