Naudingi patarimai

Virtuvės išplanavimas: kokį išdėstymą pasirinkti?

Didelis virtuvės baldų pasirinkimas
2022 06 28
patogiai ir graziai isdestyta virtuves erdve

Virtuvė yra ta namų erdvė, kurioje nuolat vyksta veiksmas, todėl išsaugoti tvarką šioje patalpoje yra ypatingai sunku. Būtent dėl to, įrenginėjant šią namų erdvę, svarbus turėtų būti ne tik virtuvės interjeras, bet ir tinkamas baldų bei įrangos išplanavimas. Egzistuoja keletas svarbių taisyklių ir išdėstymo modelių – atidžiau susipažinę su visais jais, daug lengviau išsirinksite tą, kuris tinka Jūsų virtuvei.

Trikampio taisyklė

Svarstant, kaip įsirengti virtuvę, pirmiausia reikėtų pradėti nuo trikampio taisyklės – vadovaujantis ja, įrengiama kone kiekviena virtuvė. Šiame trikampyje dominuoja trys pagrindiniai patalpos taškai: viryklė, šaldytuvas ir kriauklė. Visi jie turėtų būti išdėstyti taip, kad atstumas tarp jų būtų kuo mažesnis. Stengiantis vadovautis šia taisykle, virtuvėje susidaro nematomas trikampis, kurio viršūnėse atsiduria visa prieš tai minėta įranga.

trikampio isdestymas virtuvejesaldytuvas praustuve ir virykle trikampiu virtuveje

trikampio isplanavimas virtuvejekaip isplanuoti virtuve trikampio forma

Idealiausia, jeigu atstumas tarp kiekvieno iš šių įrenginių būtų maždaug 1,5 – 2,4 m. Jei virtuvės zonos viena nuo kitos bus nutolusios daugiau, veltui gaišite laiką vaikščiodami, o jeigu tarpus paliksite mažesnius, patys jausitės šiek tiek „suspausti“. Įsitikinkite, kad šis virtuvės trikampis netaps praėjimu ar tranzitine namų zona – tik taip bus užtikrintas maksimalus komfortas.

Virtuvės baldų išdėstymas: kurį variantą pasirinkti?

Vadovaujantis prieš tai minėta trikampio taisykle, galimi net keli skirtingi baldų ir įrenginių išdėstymo modeliai, kurie yra pritaikomi skirtingoms patalpoms:

 • Virtuvės įrengimas prie vienos sienos. Šis modelis mažiausiai panašus į trikampį – tai labiau darbinė linija, kuri ypač tinka mažesniems butams. Tuomet visi virtuvės įrenginiai ir spintelės yra išdėstomos ties viena siena – dėl to visiems jiems reikia itin nedaug vietos. Visgi, tam, kad toks išdėstymas iš tiesų būtų funkcionalus, reikėtų pasirūpinti, kad plautuvei atitektų vidurinė zona tarp šaldytuvo ir viryklės. Tuo tarpu stalviršis turėtų būti pakankamai platus, kad išvengtumėte papildomo vaikštinėjimo.

virtuves apstatymas prie vienos sienos

kaip irengti virtuves baldus prie vienos sienos

virtuves irengimas prie vienos sienos

tiesus virtuves irengimas pagal siena

 • Lygiagreti virtuvė. Tais atvejais, kai virtuvė yra kiek didesnė ir netoliese yra antra jos siena, prieš tai minėtą liniją galima išskaidyti, į kitą pusę perkeliant šaldytuvą ir sandėliavimui skirtus baldus. Svarbiausia, kad viryklė ir plautuvė liktų netoli viena kitos, kadangi priešingu atveju pernešdami nuplautus produktus, prilašinsite vandens ant grindų. Tai tikrai nebūtų itin praktiška.

lygiagretus virtuves isdestymaskaip lygiagreciai isdestyti virtuves baldus

lygiagretus virtuves isplanavimaslygiagretus virtuves kambario baldu isdestymas

 • „L“ formos virtuvė. Šis išplanavimas dažnai rekomenduojamas mažesniems kambariams, tačiau iš esmės jį galima pritaikyti bet kokioms erdvėms. Dar kitaip žinoma kaip kampinė, tokia virtuvė pasižymi funkcionalumu ir patogumu. Jei išlaikote rekomenduojamus atstumus, vaikščioti čia tenka mažiausiai. Be to, likusi tuščia vieta gali būti išnaudota valgomajam stalui – tuomet užsiimdami maisto gamyba, tuo pačiu metu galite bendrauti su namiškiais.

kampinis virtuves isplanavimaskampinis virtuves baldu isplanavimas namuose

kampe isdestyta virtuvevirtuves isdestymas kambario kampe

 • „U“ formos virtuvė. Toks išdėstymas atsiremia į tris sienas – jį rekomenduojama rinktis tiems, kurie virtuvėje praleidžia nemažai laiko. Gaminant maistą, tiek sandėliavimo, tiek maisto gaminimo zonos Jus supa iš visų pusių, taigi itin patogiai ir efektyviai galima užsiimti visais procesais. Be to, protingai planuojant, tokiame universaliame modelyje galima surasti daugiau vietos net keliems stalviršiams ar papildomoms spintelėms.

U formos virtuves isplanavimasmazos virtuves isdestymas

kaip isdestyti virtuve U formaU formos virtuves apstatymas

 • Virtuvė su sala. Iš esmės tokį išdėstymą galite pritaikyti kone kiekvienam aukščiau aptartam modeliui, ties viduriu pastatę „salą“. Ji gali būti naudojama daiktų sandėliavimui, maisto gaminimui ar netgi valgymui – viskas priklauso nuo to, kokios zonos labiausiai trūksta Jūsų virtuvėje. Tiesa, jei norite išsaugoti komfortą, tarp jos ir kitų įrenginių reikėtų palikti maždaug 1,2 m atstumą. Būtent dėl to toks išdėstymas dažniausiai sutinkamas erdvesniuose namuose.

virtuves isdestymas su sala

virtuve su sala

virtuves irengimas su sala

virtuves isplanavimas su salele

 • „G“ formos virtuvė. Tai – kompaktiškesnė prieš tai aptarto išdėstymo versija, kuomet vietoj salos pasirenkamas prie vienos iš sienų prijungtas pusiasalis. Jis puikiai atskiria virtuvės ir svetainės zonas, tačiau jį lygiai taip pat galima pritaikyti ir maisto gaminimui, sandėliavimui ar netgi plovimui. Iš esmės toks modelis gali pasiūlyti tokius pačius privalumus, kaip ir sala, tačiau vietos jam reikia mažiau, todėl toks išdėstymas gali būti naudojamas ir mažesnėse virtuvėse.

G formos virtuves isdestymas

kaip isplanuoti virtuve G formos

virtuve su pusiasaliu isdestymas

Svarbūs praktiniai patarimai

Tam, kad dar lengviau suplanuotumėte virtuvės išdėstymą, turėtumėte įsidėmėti ir šiuos patarimus:

 • Visus vandens reikalaujančius įrenginius montuokite šalia vienas kito – tuomet vandens įvadų pravedimas bus kur kas paprastesnis.
 • Kriauklės vieta turėtų būti arčiau lango – taip bus užtikrintas natūralus apšvietimas. Jei tokios galimybės nėra, pagalvokite apie papildomas lemputes.
 • Pagalvokite, kiek sandėliavimo vietos Jums reikės. Pagal tai išsirinksite ir spinteles bei jų kiekį. Nepamirškite ir tinkamų matmenų: atidarytos durelės neturėtų daužytis į kitus paviršius.
 • Pasirūpinkite gaiviu oru. Tai užtikrins garų surinktuvai – planuodami virtuvės išdėstymą, suraskite jiems vietos virš viryklės. Šie prietaisai taip gali būti įvairiausių tipų: susipažinkite su patarimais, kaip pasirinkti gartraukį
 • Atkreipkite dėmesį į stalviršio aukštį. Standartinis jo aukštis siekia 85 - 90 cm, o viršutinės spintelės tvirtinamos 50- 55 cm aukščiau nei stalviršis. Tačiau turėtumėte įsitikinti, kad darbuodamiesi virtuvėje, nebūsite susilenkę, o visas spinteles galėsite patogiai pasiekti ir lengvai atidaryti. 

Įsidėmėję šiuos patarimus, nesunkiai pasirinksite tokį virtuvės išplanavimo modelį, kuris labiausiai tiks Jūsų namams. Svarbiausia, kad šioje patalpoje patogiai jaustumėtės Jūs patys – tai būtina sąlyga įspūdingo skonio kulinariniams šedevrams!

Pirkėjams patiko šis įrašas

3.6/5
12 Pirkėjų įvertinimų

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?