Naudingi patarimai

Viskas, ką Jums reikia žinoti apie elektrinius dantų šepetėlius

Platus elektrinių dantų šepetėlių asortimentas
2019 11 25
vyras naudojasi elektriniu dantu sepeteliu

Dantų priežiūra ir burnos higiena yra vieni iš tų procesų, kuriuos reguliariai turi atlikti kiekvienas iš mūsų. Tam, kad tai būtų galima padaryti kuo kokybiškiau, reikia ne tik įgūdžių, bet ir atitinkamų priemonių. Šiuo metu vis daugiau dėmesio susilaukia elektriniai dantų šepetėliai – jų nauda ir efektyvumas daugeliui vis dar sukelia nemažai klausimų, į kuriuos šį kartą pabandysime atsakyti.

Elektrinis dantų šepetėlis ar paprastas?

Abejojantiems elektrinių dantų šepetėlių nauda, atidžiau derėtų susipažinti su šiomis jų ypatybėmis:

  • Efektyvumas. Naudojant šio tipo šepetėlį, daug paprasčiau galima pasiekti tarpdančiuose ir burnos ertmėje besikaupiančias bakterijas. Dėl to idealia burnos higiena galima pasirūpinti kur kas lengviau.
  • Funkcionalumas. Daugelis elektrinių gaminių gali pasiūlyti net kelis skirtingus dantų valymo režimus, turi patogius garsinius signalus, Bluetooth ir kitas naudingas funkcijas, kurios užtikrina dar paprastesnę ir komfortiškesnę burnos priežiūrą.
  • Trumpesnis valymo laikotarpis. Šio dantų šepetėlio galvutė juda taip greitai (ir tikslingai!), kaip mūsų rankos tiesiog nesugebėtų. Būtent dėl šios priežasties vietoj rekomenduojamų 3-5 minučių, dantis užtenka valyti tik dvi, tačiau jei paprastu šepetėliu bandytumėte pasiekti elektrinio kokybę, reikėtų paaukoti net kelias valandas.
  • Mažesni dantų pastos resursai. Žirnio dydžio dantų pastos kiekiai naudojantis įprastu šepetėliu dažniausiai išsiplečia per visą galvutės plotį – kadangi elektriniai šepetėliai jas turi kur kas kompaktiškesnes, automatiškai ir pastos prireiks gerokai mažiau.
  • Plačios pritaikymo galimybės. Dėl skirtingų režimų ir keičiamų antgalių šiuos šepetėlius galima pritaikyti skirtingiems poreikiams – tinkamą gaminį ras ir tie, kurie turi itin jautrias dantenas, ir tie, kurie svajoja apie baltesnius dantis. Labai dažnai pasirenkamas ir elektrinis dantų šepetėlis vaikams: atsiliepimai ir tėvų patirtys leidžia suprasti, jog toks sprendimas jiems nuo mažų padeda rūpintis nepriekaištinga higiena. 

Geriausi elektriniai dantų šepetėliai: kaip pasirinkti?

Nusprendus, kad idealiai burnos higienai geriausiai tiks elektriniai dantų šepetėliai, kokį rinktis – dar vienas labai svarbus klausimas. Bandydami atsakyti į jį, pirmiausia apgalvokite šiuos niuansus:

  • Judėjimo kryptis. Nors visų šių prietaisų principas yra tas pats, gamintojai naudoja šiek tiek skirtingas valymo technologijas, įtakojančias tam tikras jų ypatybes. Patys paprasčiausi (ir dažniausiai – pigiausi) yra elektriniai dantų šepetėliai, kurie juda tik į šonus ar veikia sukamaisiais judesiais. Visi kiti metodai (rotacinė vibracija, priešingos krypties rotacija, ultragarsas) laikomi šiek tiek pranašesniais, tačiau kol kas nėra galutinai išsiaiškinta, kuris iš jų yra pats efektyviausias. Jei esate pasiruošę investuoti šiek tiek daugiau, nei vienas iš jų Jūsų neapvils.


  • Baterija. Šiuo metu daugelis šio tipo dantų šepetėlių naudoja įkraunamas baterijas – jei jos pasikrauna įstatytos atgal į šio prietaiso stovą, jokio diskomforto nereikės pajusti. Visgi, jeigu įkrovai naudojamas kitas būdas, pravartu atkreipti dėmesį į baterijos tarnavimo trukmę: kuo ji ilgesnė, tuo rečiau teks rūpintis pašaliniais darbais.