Naudingi patarimai

Vonios apšvietimo idėjos

2020 09 08
minimalistinio stiliaus vonios kambarys su vonia ir dusu prie pilkos sienos

Įrenginėdami vonios kambarį žmonės tapo žymiai kūrybiškesni. Dabar ieškoma ne tik kokybiškos santechnikos ar buities prietaisų, tačiau vis daugiau dėmesio skiriama dekoro detalėms ir komforto prekėms. Tačiau, net ir gražiausiai dekoruotas kambarys atrodys nejaukiai, jei nebus pasirinktas funkcionalus, tam tikroms erdvėms pritaikytas apšvietimas. Kaip išsirinkti ir kur pakabinti šviestuvą patarsime straipsnyje.

jaukus vonios kambarys su efektyviu apsvietimu

Planas vonios kambariui

Yra trys pagrindiniai apšvietimo tipai: aplinkos, akcentinis ir funkcinis. 

  1. Pagrindinis ir svarbiausias – aplinkos apšvietimas. Jis turi apimti visą kambario erdvę. Vonios kambaryje tinkamiausias bus įmontuojamas, pakabinamas arba lubinis šviestuvas. 
  2. Funkcinis bus skirtas erdvei aplink veidrodį ir praustuvą. Tam puikiai tiks sieniniai šviestuvai arba LED juosta. Jei maudantis vonioje pagrindinio apšvietimo nepakanka, prie vonios galite įrengti nišą kurioje paslėpkite LED lemputes. 
  3. Akcentinis yra montuojamas daugiau dekoro tikslais. Pabrėžkite grublėtos tekstūros ar įdomesnio rašto sieną. Akcentiniam dažniausiai naudojami sieniniai, lubiniai arba įmontuojami šviestuvai. 

5 šviestuvų stiliai tiksiantys vonios kambariui

Jei niekaip neapsisprendžiate kiek ir kokių šviesos šaltinių turėtų būti, susipažinkite su 5 populiariausiais šviestuvais naudojamais vonios kambariuose.

  • Sieniniai

Tai vienas populiariausių pasirinkimų vonios kambariui. Įprastai tokie šviestuvai kabinami virš veidrodžio arba iš abiejų jo šonų, tačiau priklausomai nuo pasirinkto stiliaus, galima rasti ir įdomesnių pakabinimo sprendimų. 


Tarkim, jei kambarys labiau klasikinio stiliaus, galite rinktis siaurą, pailgos formos šviestuvą ir kabinti jį ne virš veidrodžio, o iš vieno šono. Jei šone vietos mažai, tuomet kabinkite tiesiai virš veidrodžio. 

grazus sieniniai sviestuvai sviesiame vonios kambaryjeprabangus sieniniai sviestuvai baltame vonios kambaryje

Jei vonios kambarys didesnis ir turite daugiau vietos, galite rinktis tradicinį kabinimo būdą iš veidrodžio šonų. Jei prie pagrindinio veidrodžio ir dažotės, tuomet pasvarstykite apie sieninį šviestuvą su besikreipiančiomis galvutėmis. 

grazus apsvietimas vonios kambaryjemodernus vonios apsvietimas prie veidrodzio

Dar vienas sprendimas apšviesti erdvei aplink praustuvą, įsigyti veidrodį su LED juosta arba pačiam ją pritvirtinti prie veidrodžio šono. 

erdvus vonios kambarys su dideliu veidrodziu ir ryskiu apsvietimu

  • Įmontuojami

Itin patogus variantas mažoms erdvėms arba minimalistinio stiliaus gerbėjams. Tinka kaip pagrindinis kambario apšvietimas.