Naudingi patarimai

„Zero waste“ interjeras: kokius baldus pasirinkti?

Didelis svetainės baldų pasirinkimas
2019 08 22
ekologiski zero waste svetaines baldai

„Zero waste“ idėjos po truputį įsivyrauja visose mūsų gyvenimo sferose – jei anksčiau daugiausiai kalbėdavome apie tvarią madą, dabar šie principai pastebimi ir tarp vyraujančių interjero tendencijų. Pasirinkus „zero waste“ idėjas atitinkančius baldus, galima ne tik žavingai ir jaukiai atnaujinti namus, bet ir tuo pačiu prisidėti prie gamtos išsaugojimo bei švaresnės aplinkos puoselėjimo. Kartu su interjero dizainere Inesa Oboleviča išskyrėme Jums pagrindinius principus, į ką reikėtų atsižvelgti renkantis baldus pagal pagrindinius „zero waste“ principus.

Medinių baldų lyderystė

Jei reikėtų išskirti, kuri baldų medžiaga geriausiai atitiktų „zero waste“ standartus, nugalėtoja neabejotinai taptų mediena. Niekam ne paslaptis, jog mediniai baldai namams suteikia šilumos ir jaukumo, o tvaraus interjero puoselėtojai juos vertina dėl itin ilgos tarnavimo trukmės ir galimybės pabodusius ar pasenusius baldus gerokai atnaujinti. Įdėjus šiek tiek pastangų, tie patys baldai iš medžio galės būti perduodami iš kartos į kartą – sunku būtų surasti patvaresnę ir labiau „zero waste“ interjerui tinkančią medžiagą.

Tokių gaminių net ir dabar galite rasti savo namuose – prieš išmetant medinius baldus, I. Oboleviča visuomet pataria įvertinti, ar nėra galimybių jų atnaujinti. Pasitelkę kūrybiškumą, net ir labai seniai namuose esančius baldus galėsite paversti stilingomis detalėmis ar aplinkinių dėmesį prikaustančiomis puošmenomis – kad galimybių būtų dar daugiau, dizainerė siūlo medieną derinti su metaliniais ir stikliniais akcentais. 

Vertėtų pažymėti, jog „zero waste“ judėjimui svarbiausias baldų medžiagiškumas, o ne jo atspalvis ar stilistika, todėl puoselėdami šį interjerą, nesuklysite pasitelkę ir dažytą medieną. Pagrindinė sąlyga ta, jog baldai būtų pagaminti aplinkai draugišku būdu. 


Tvirtos medžiagos – ilgesnė tarnavimo trukmė

Ieškant geriausiai namams tinkančių baldų, interjero dizainerė pataria atsižvelgti į jų gamybos medžiagas – būtent nuo jų neretai priklauso ir gaminių kokybė. Tačiau norint sukurti „zero waste“ principais paremtą interjerą, vien to daryti neužteks – taip pat turėtumėte atsižvelgti ir į gamybinius niuansus (kaip išgaunamas medis ar kokios medžiagos yra pasitelkiamos sutvirtinant bei apjungiant baldo detales). 

Kaip aukštos kokybės ir gamtai draugiškų sprendimų derinį I.Oboleviča išskiria Danijos kompaniją „Notio Living“ – ryškiausias jų išskirtinumas tas, jog baldai yra gaminami remiantis išmaniosiomis technologijomis, o mediena pjaustoma atsižvelgiant į aplinkosaugos standartus. Visgi, dizainerė pabrėžia, jog vis daugiau įmonių dailų stilių stengiasi derinti su visapusišku tvarumu, todėl tikėtina, kad surasti ilgai tarnausiančius ir „zero waste“ atmosferai tinkančius baldus bus vis paprasčiau.


Baldai, kuriems galima suteikti antrą šansą

Renkantis baldus, svarbu žinoti, jog „zero waste“ principus atitinka ne tik organiškos, bet ir perdirbimui tinkamos medžiagos. Tai reiškia, jog Jums tinka ne tik mediniai, bet ir stiklinių ar metalinių detalių turintys baldai. Pasak interjero dizainerės, tokie baldai ypač tinka plėtojant industrinį stilių, siejamą su unikalumu ir nevaržoma laisve. Įtraukę bent kelis ne vieną dešimtį skaičiuojančius baldus (ar jų fragmentus), namuose sukursite išskirtinę atmosferą ir tuo pačiu prisidėsite prie populiariojo „zero waste“ judėjimo.

Galimybių sukurti stilingą, jaukų, Jums artimą ir gamtai draugišką interjerą yra pakankamai daug – svarbiausia, jog rinktumėtės tvarias, lengvai perdirbamas medžiagas. Jei Jūsų namuose dominuos mediniai, stiklo ar metalo motyvais papildyti baldai, nesunkiai atskleisite visą „zero waste“ interjero žavesį!

Pirkėjams patiko šis įrašas

5/5
3 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?