Naudingi patarimai

„Zero waste“ kosmetika: kas tai ir kodėl verta ją rinktis?

Didelis natūralios ir ekologiškos kosmetikos pasirinkimas
2020 04 20
ekologiska ir naturali kosmetika su organiniais aliejais ir ingredientais

Sparčiai populiarėjanti, už gyvenimą be atliekų ir prieš bereikšmį švaistymą pasisakanti „zero waste“ filosofija paliečia vis daugiau mūsų gyvenimo sričių. Jei anksčiau daugiausiai dėmesio buvo skiriama greitosios mados ir besaikio vartojimo mažinimui, vis dažniau kalbama ir apie tvarią kosmetiką. Net ir pasisakant už gamtos išsaugojimo idėjas, galima neperžengiant savo principų išsirinkti kokybiškus produktus. Šį kartą pakalbėsime apie tai, kokiomis ypatybėmis pasižymi „zero waste“ kosmetika ir kodėl verta ją pirkti.

„Zero waste“ kosmetikos sudėtis ir pagrindinės ypatybės

„Zero waste“ kosmetika turi daug Jums tikrai girdėtų sinonimų – prie jos galima priskirti visus natūralius, ekologiškus ir organiškus produktus. Šiuo atveju svarbus ir gamybos procesas – šias idėjas palaikantys gamintojai vengia toksiškų ingredientų ir gamybai pasitelkia kuo natūralesnes medžiagas. „Zero waste“ kosmetika pasižymi šiomis ypatybėmis:

  • Sudėtyje dominuoja natūralūs aliejai. Daugelyje kosmetikos priemonių dominuoja argano, avokadų ir kiti panašūs natūralūs aliejai, kurie turi naudos Jums ir tuo pačiu nėra kenksmingi gamtai.

  • Gausu žemės ūkyje išgaunamų ingredientų. Šie produktai gali būti naudojami ir kaip papildomi ingredientai, tačiau kai kurie iš jų yra pasitelkiami natūralių aliejų ar alkoholių gamybai.
  • Nenaudojamas palmių aliejus ir kitos žalingos medžiagos. Sulfatai, parabenai, sintetiniai antioksidantai, aliuminis ir kitos panašios cheminės medžiagos yra naudojamos masinės kosmetikos gamybai. Tačiau „zero waste“ produktuose jų tikrai nerasite – priešingu atveju šis statusas netektų prasmės.
  • Dažniausiai yra pritaikytos veganams. Dėl natūralios sudėties, ši tvari kosmetika dažniausiai yra tinkama veganams – jei ieškote naujų prekinių ženklų, pirmiausia turėtumėte pradėti nuo jų. Be to, tokius produktus gaminančios kompanijos pasisako prieš žiaurių elgesį su gyvūnais – tai veganams taip pat labai aktualu.
  • Pasitelkiamos tvarios pakuotės. „Zero waste“ kosmetika turėtų būti įpakuota šias vertybes atitinkančiose, savaime suyrančiose ar lengvai perdirbamose pakuotėse. Būtent dėl to gamintojai dažniausiai renkasi stiklą arba kartonines dėžutes.

Kodėl verta pirkti „zero waste“ kosmetiką?

Tvarios kosmetikos asortimentas šiuo metu dar nėra toks platus, kaip sintetinių produktų, o už natūralius ingredientus dažniausiai tenka susimokėti šiek tiek daugiau. Dėl šių priežasčių neretai kyla klausimų, kodėl verta rinktis „zero waste“ produkciją. Visgi, ji gali pasiūlyti kelis labai svarbius pranašumus:

  • Atsakomybė už mus supančią aplinką. Vienas pagrindinių tvarių produktų pranašumų yra švelnesnis poveikis gamtai. Chemikalai teršia aplinką ir mūsų kūnus, todėl rinkdamiesi ekologiškesnius produktus, palaikome gamtos išsaugojimo idėjas.


  • Didesnis efektyvumas. Natūralūs komponentai rečiau sudirgina odą ir nesukelia alerginių reakcijų. Be to, kai kurie iš jų gali būti pasitelkiami ir gydymui. Pavyzdžiui, glicerinas, kuris yra naudojamas daugelyje senėjimą stabdančių produktų, gali būti naudojamas ir spuogų gydymui.
  • Ilgalaikiai rezultatai. Nors chemikalais papildyti produktai gali suteikti greitus rezultatus, jie dažniausiai būna trumpalaikiai. Be to, ilgas jų naudojimas gali iššaukti ir šalutinius poveikius, tokius kaip hormonų pusiausvyros sutrikimai, priešlaikinis senėjimas, spuogai ar netgi galvos skausmai. Tuo tarpu rinkdamiesi tvarią kosmetiką, Jūs investuojate į ilgalaikį grožį ir sveikatą.

Visi šie privalumai įrodo, jog rinkdamiesi „zero waste“ kosmetiką saugojate ne tik mus supančią aplinką, bet ir savo sveikatą. Šių produktų prekyboje atsiranda vis dažniau, todėl savo kosmetines nesunkiai galima papildyti ir veiksmingomis, ir natūraliomis priemonėmis.

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?

Interneta veikals E pood Kaledos.lt

© 2008-2021 UAB „Pigu“ | Pigu.lt ™
Be UAB „Pigu“ sutikimo draudžiama kopijuoti ir platinti svetainėje esančią informaciją.