Naudingi patarimai

Žolės pjovimo technika: kokį tipą pasirinkti?

Didelis vejapjovių, žoliapjovių pasirinkimas
2020 03 31
svariai nupjauta zole sode naudojant vejapjove

Žolės pjovimas yra vienas iš tų darbų, kurių nepavyksta išvengti nei vienam, kuris turi sodą arba nuosavą kiemą. Būtent dėl to prekyboje galime matyti gausų skirtingos žolės pjovimo technikos pasirinkimą. Vejapjovės, žolės trimeriai, robotai, traktoriukai – visi jie skirti tam, kad galėtume mėgautis dailiai nupjauta pievute. Visgi, išsirinkti vieną iš jų yra pakankamai sudėtinga, todėl šį kartą aptarsime visos šios technikos privalumus ir pritaikymo galimybes.

Vejapjovės, žoliapjovės

Tai – standartinis žoliapjovių tipas, kurį daugelis vis dar renkasi savo namams. Tokios vejapjovės išsiskiria pasirinkimo įvairove, pritaikyta įvairiems skirtingiems poreikiams. Itin pigios ir paprastos mechaninės, lengvos akumuliatorinės, ekologiškos ir tylios elektrinės bei galingos ir efektyvios benzininės – tiek papildomų tipų galėsite apžiūrėti ir įsigyti.

Daugelis iš jų nereikalauja fizinių pastangų, tačiau gali pasiūlyti daugybę pjovimą lengvinančių funkcijų, tokių kaip pjaunamos žolės surinkimas ar mulčiavimas. Šios žoliapjovės, priklausomai nuo pasirinkto tipo, tiks tiek labai mažoms, tiek ir itin didelėms teritorijoms. Vienintelis ryškus trūkumas – su tokiu įrenginiu sunkiai pasieksite patvorius ar kitas ypatingo kompaktiškumo reikalaujančias vietas.


Žolės trimeriai

Tai, ko negali žoliapjovės, sugeba trimeriai. Šie įrenginiai pasižymi mobilumu ir kompaktiškumu, todėl ypač tinka visoms situacijoms, kai reikalingos šios ypatybės. Jei dažnai tenka pjauti žolę patvoriuose, norite patogiai patrumpinti veją tarp krūmų ar kitų augalų, toks įrankis bus vienas geriausių pasirinkimų. Be to, daugiau galios turintys įrankiai gali nupjauti ir sustabarėjusias žoles ar netgi mažus krūmelius bei medelius.

Žinoma, neapsieinama ir be trūkumų. Trimerį nuolat reikia laikyti pakėlus, todėl daug greičiau pavargstama. Būtent dėl šios priežasties šie įrenginiai nėra itin tinkami didelėms teritorijoms. Juos geriausia pasitelkti aukščiau minėtiems, specifiniams darbams, o lygios pievutės patrumpinimui verčiau rinktis vejapjovę ar kitą sodo techniką.