Naudingi patarimai

4 šių metų interjero tendencijos: turtingos spalvos ir netradicinės formos

Didelis baldų pasirinkimas
2020 01 27
naujausios namu interjero tendencijos

Sausį Kelne, Vokietijoje, vyko viena didžiausių pasaulyje baldų ir interjero parodų IMM, o joje besilankantys internetinės parduotuvės „Pigu.lt“ specialistai dalinasi keliomis interjero tendencijomis.

2020 metų namų interjere dominuos tradicinės vertybės ir ekologiškas gyvenimo būdas. Sparčiai populiarėjančios tvarumo ir gamtos puoselėjimo idėjos palietė ir daugelio įmonių veiklas. Aplinkai draugiški sprendimai vis dažniau dominuoja ir tarp jų kuriamų produktų, ir tarp naudojamų medžiagų, todėl tokias detales vis lengviau įtraukti į savo namų aplinką.

Tarp spalvų dominuos klasikiniai mėlyni ir tamsiai žali atspalviai, bus prisimintas aksomas, o tarp madingiausiųjų dekoravimo medžiagų vyraus marmuras, metalas ir medis. Tokias pagrindines tendencijas, bendradarbiaudama su „Pigu.lt“, įvardija Latvijos interjero dizainerė Inese Jansone.

Pastebima, jog šiais metais tuščios sienos ar minimalistinio stiliaus baldai madingi nebus. Rekomenduojama sienas dažyti, dekoruoti ar apklijuoti fototapetais. Drąsūs, ryškūs, raštuoti, papuošti geometrinėmis figūromis ar gėlių ornamentais – šiemet bus sveikintinos bet kokios dėmesį atkreipiančios idėjos.

Pasak „Pigu.lt“ ekspertų, balta spalva toliau išliks tarp dažniausių pasirinkimų. Tačiau 2020 metais taip pat pasirodys ir daugiau charizmatiškų atspalvių, kurie praturtins mūsų namų aplinką. Teigiama, kad šiemet pastebėsime ir ryškų industrinio stiliaus proveržį, kuris sąveikaus su prabanga tviskančiomis glamūrinėmis detalėmis. Blizgantys elementai ir tamsi metalo apdaila leis išplėtoti itin unikalią atmosferą. Ekspertai besirenkantiems baldus ir dekorą pataria atsižvelgti į bendrą kambario funkciją ir stilių, kad interjeras išliktų elegantiškas, o baldai ir jų išdėstymas – maksimaliai komfortiškas.

#1 Nesenstanti baltos ir juodos spalvos sąveika

Graži ir elegantiška juoda spalva daugiausiai pasirenkama vonios kambariui ir virtuvei. Juodos gali būti kambario spintelės, paviršiai, sienos ir grindys, taip pat įvairios dekoracijos. Žinoma, gali neužtekti drąsos visą virtuvę ar vonią nuspalvinti juodai, tačiau jei nenorite dažyti sienų, pakanka juodų akcentų – vandens maišytuvų, durų rankenų ir t. t. Dizainerės teigimu, ši spalva niekada neišeis iš mados ir visada papuoš erdvę, ypač kartu su balta spalva. Beje, šis spalvų derinys – taip pat ypač madingas šiais metais.


Galime pastebėti, kaip juodos detalės persikelia ir į kitas namų erdves. Juodos spalvos metaliniai rėmai pastebimi ant kėdžių, stalų, sofų ir kitų panašių baldų. Su jais puikiai dera ir ne vienerius metus tarp madingiausiųjų minimi aukso, vario ir bronzos spalvos elementai.

#2 Fototapetai ir dekoracijos ant sienų

Pernai daugelis garsių interjerų pasižymėjo įvairiais fototapetais. Šiemet taip pat rekomenduojama tokiu būdu dekoruoti sienas. Bene labiausiai madingi – gėlių paveikslai ir motyvai. Jei nesinori tapetais klijuoti visų kambario sienų, raginama kaip akcentą išryškinti ir puošniais ornamentais padengti, pavyzdžiui, vieną kambario sieną. Likusias galima nudažyti pritaikant jų spalvą prie ornamentų. Dar paprastesnis sprendimas – dekoratyviniai lipdukai, kurie papildytų interjerą ir sukurtų tapetų įspūdį.