Naudingi patarimai

Darbo rūbai: kaip pasirinkti?

Didelis darbo drabužių pasirinkimas
2021 02 23
gausa darbo drabuziu ir aksesuaru skirtingoms profesijoms

Tiek atliekant įvairius statybų bei remonto darbus namuose ar lauke, tiek ir tais atvejais, kai specifinės aprangos reikalauja pagrindinio darbo pobūdis, pasirenkami specialūs darbo rūbai. Jų pasirinkimas yra daug platesnis, nei kad galėtų pasirodyti, todėl neretai iškyla klausimų, kokia apranga vienu ar kitu atveju būtų tinkamiausia. Tai išsiaiškinsite atkreipę dėmesį į kelis pagrindinius aspektus.

ivairus ir skirtingi darbo drabuziai

Darbo drabužių sluoksniavimas

Darbuojantis šaltuoju sezonu, aprangą rekomenduojama sluoksniuoti – kiekvienam sluoksniui tuomet yra keliami atitinkami reikalavimai:

  • Apatiniai drabužiai. Šio sluoksnio rūbai turėtų puikiai išgarinti prakaitą ir padėti išlaikyti kūną sausą. Jei judėsite nedaug, rinkitės natūralius ar, pavyzdžiui, merino vilnos audinius, o jeigu darbas aktyvesnis, labiau tiks sintetinės medžiagos.
  • Vidurinis sluoksnis. Šis, izoliaciniu dar vadinamas sluoksnis turi palaikyti kūno temperatūrą ir sulaikyti išorinį šaltį. Tuomet dažniausiai pasitelkiamos darbo kelnės ir džemperiai, kurie tinka ir šiltesniam sezonui. Tokie darbo rūbai neretai yra siuvami iš poliesterio.
  • Išorinis sluoksnis. Šiam sluoksniui pasitelkiami drabužiai, kurie nuo įvairių stichijų gali apsaugoti kitus Jūsų dėvimus drabužius. Svarbiausia, kad tiek kelnės, tiek striukės būtų nepralaidžios vėjui ir vandeniui, o kokio storumo tai bus drabužiai, priklausys nuo konkretaus metų laiko.


Darbo aplinka

Tam, kad įsitikintumėte, jog naujieji darbo rūbai visapusiškai pateisins lūkesčius, turėtumėte atsižvelgti ir į tai, kokiomis sąlygomis Jums dažniausiai teks juos vilkėti ir su kokiais nepatogumas susidursite:

  • Šaltis. Šiuo atveju svarbu pasirūpinti, kad darbo drabužiai pilnai uždengtų visą kūną ir nenušaltumėte atskirų jo vietų. Rūbų audiniai turėtų būti gerai kvėpuojantys, o viršutiniai jų sluoksniai – kuo storesni, kad šiltai jaustumėtės net ir esant itin žemai temperatūrai. Kai kurios striukės turi ir papildomus vidinius rankogalius, saugančius nuo sniego bei šalčio.
  • Lietus. Tokių drabužių audinys ir netgi siūlės turėtų būti nepralaidžios vandeniui. Šių drabužių sudėtyje dažniausiai dominuoja poliesteris, nailonas, poliuretanas ir kitos vandeniui atsparios bei greitai džiūstančios medžiagos. Jei jos pasižymės ir geromis „kvėpavimo“ savybėmis, bus užtikrintas maksimalus komfortas. Tokiais atvejais pravers ir ant striukės esantis gobtuvas.


  • Vėjas. Šiuo atveju reikalavimai nėra itin specifiniai – svarbiausia, kad audinys būtų neperpučiamas ir pritaikytas atitinkamam sezonui.
  • Ugnis. Tokiais atvejais ir vėlgi svarbu uždengti visą kūną ir rinktis ugniai nepaveikias medžiagas. Taip pat patartina pirmenybę teikti tiems rūbams, kurie turi reguliuojamus rankogalius, o kaklo angos yra su užsegimais. Priekiniai užsegimai turėtų turėti apsaugines juosteles, o išorinės kišenės – specialius antkišenius.
  • Situacijos, kuomet svarbu išlikti pastebimiems. Jei tenka dirbti keliuose ar kitose vietose, kur ypatingai svarbu išlikti matomiems, reikėtų rinktis drabužius, kurie turi šviesą atspindinčių detalių. Tokiais atvejais labai dažnai pasirenkama ryški geltona darbo apranga, kuri gali garantuoti dar geresnį matomumą.

ryskiai geltoni darbo drabuziai pastebimumui

Kiti svarbūs darbo rūbų pasirinkimo kriterijai

Galiausiai beliks pagalvoti apie šiuos niuansus:

  • Tinkamas dydis. Ypatingai svarbu, kad darbo rūbai nevaržytų judesių ir leistų patogiai atlikti visas užduotis, bet tuo pačiu ir nesmuktų bei nekristų. Prie visų šių drabužių yra pateikiami pagrindiniai matmenys, tad žinodami savuosius, nesunkiai išsirinksite būtent Jums tiksiantį dydį.

tinkamo ir patogaus dydzio darbo drabuziai

  • Komfortą užtikrinančios detalės. Papildomos kišenės, nusegami gobtuvai, aukštos kokybės medžiagos, išimamas pamušalas – tai tik keli papildomi privalumai, kuriais gali pasižymėti darbo rūbai. Geriausia, jei atidžiau susipažinsite su jų aprašais ir pagalvosite, kurias ypatybes galėsite išnaudoti praktiškai.