Naudingi patarimai

Geriausi akumuliatoriai valtims – kaip pasirinkti?

Didelis akumuliatorių valtims pasirinkimas
2021 01 19
vyras gumineje valtyje zvejoja viduryje ezero

Laivų akumuliatoriai atlieka dvi pagrindines funkcijas: arba tik užveda variklį, arba dar ir maitina įvairius prietaisus esančius jūsų valtyje. Norėdami išsirinkti tinkamiausią variantą pirmiausia nustatykite kokio akumuliatoriaus tipo jums reikia. Atsižvelkite į valties naudojimo dažnumą, prietaisų įvairovę bei transporto priemonės dydį. 

gumine valtis stovi ant ezero kranto vakare

Kokį akumuliatorių pirkti valčiai?

Renkantis svarbu tiksliai žinoti koks akumuliatoriaus tipas jums yra reikalingas. Akumuliatoriai valtims skirstomi į tris pagrindinius tipus: starteriniai, gilaus iškrovimo bei dvejopos paskirties. Aptarkime kiekvieną iš jų plačiau.

  • Starterinis. Užtikrina greitą energijos ištekėjimą per itin trumpą laiką. Skirtas varikliui užvesti. Greitai yra įkraunamas variklio kintamosios srovės generatoriumi. Tokio akumuliatoriaus negalima naudoti varikliams ar prietaisams maitinti. 
  • Gilaus iškrovimo. Suprojektuotas ilgam ir lėtam iškrovimui. Priklausomai nuo modelio, atlaiko kelis šimtus įkrovimo ir iškrovimo ciklų. Tokio tipo akumuliatorius yra tinkamas pasirinkimas norint maitinti elektrinį variklį, kitus baterijomis maitinamus priedus, tokius kaip garso sistema, gylio matuoklis, žuvų ieškiklis ar kiti valties priedai. 
  • Dvejopos paskirties. Apjungia starterinio akumuliatoriaus galią ir gilaus iškrovimo baterijos savybes. Tai geras pasirinkimas turintiems mažesnes valtis, kuriose nėra vietos dviems akumuliatoriams. Dvejopos paskirties akumuliatorius, atlikdamas starterinio funkcijas, taip pat veikia ir kaip gilaus iškrovimo akumuliatorius. Vis tik, jis nėra toks efektyvus kaip dvi atskiros baterijos.

 

Starterinio ir gilaus iškrovimo akumuliatoriaus skirtumai

Elektriniams valčių varikliams, naudojantiems didesnio stiprumo elektros srovę, gilaus iškrovimo akumuliatorius yra būtinas. Jis ne tik užtikrina pakankamą elektros srovės tiekimą ilgą laiką, bet ir yra pritaikytas būti įkrautas ir iškrautas daug ciklų nepakenkiant techninėms akumuliatoriaus charakteristikoms. Tą lemia ir specifinė jo struktūra. Gilaus iškrovimo akumuliatorių elektrodų plokštelės yra sunkesnės ir storesnės nei starterinio akumuliatoriaus. Tai leidžia ilgesnį laiką palaikyti pastovų srovės stiprumą. 

sviesus akumuliatorius valtims

Tuo tarpu starterinio akumuliatoriaus plokštelės yra plonesnės. Būtent todėl jos gali pasiekti aukštesnį srovės stiprumą, tačiau ją išlaikyti trumpesnį laiką nei gilaus iškrovimo akumuliatoriai. Valties variklis žinoma veiks ir su starteriniu akumuliatoriumi, tik tai gali trukti nenuspėjamai trumpai. Per plonos akumuliatoriaus plokštelės gali perkaisti, išsikreipti ir sugesti nepataisomai. Tuo tarpu naudojant gilaus ciklo akumuliatorių vietoj starterinio akumuliatoriaus, momentinės srovės stiprumo gali paprasčiausiai nepakakti variklio užvedimui.

Patarimai akumuliatoriaus priežiūrai

Norint, kad akumuliatorius veiktų nepriekaištingai, ypač svarbu jį tinkamai naudoti ir prižiūrėti. 

Valties akumuliatoriaus naudojimo patarimai:

  • Akumuliatorius valtyje turi būti tinkamai pritvirtintas. Geriausia, kad jis turėtų jam skirtą tvirtinimo rėmą kuris būtų standžiai pritvirtintas prie valties korpuso. Akumuliatorius gali būt prisuktas prie rėmo varžtais su metaline plokštele arba prisegtas diržu. Nepritvirtintas akumuliatorius plaukiant per bangas gali nuslysti ir nutraukti maitinimo laidus.
  • Reguliariai tikrinkite akumuliatoriaus elektrodus. Svarbu, kad jie būtų sausi ir nepaveikti korozijos. Tai pat patikrinkite, kad gnybtai ant akumuliatoriaus būtų gerai pritvirtinti ir neklibėtų.
  • Jei valtimi plaukiojate rečiau – rekomenduojama jį papildomai įkrauti nedidelio galingumo įkrovikliu.
  • Pasibaigus sezonui ir paruošiant valtį sandėliavimui per žiemą, gerai įkraukite akumuliatorių ir atjunkite nuo jo gnybtus, kad prietaisai jo neiškrautų. 
  • Jei valties teigiamo poliaus gnybtas neturi dangtelio ar kitokios uždangos – rekomenduojama tokį įrengti net jei akumuliatorius sumontuotas uždaroje dėžėje. Tai apsaugos nuo kibirkščiavimo, perkaitimo ar net baterijos sprogimo.

vyras ir moteris irkluoja gumineje valtyje gamtoje

Kaip jau ir minėjome, renkantis svarbiausia žinoti kam tiksliai jums reikia akumuliatoriaus – tik variklio užvedimui ar ir kitiems prietaisams maitinti. Įsigijus akumuliatorių nepamirškite ir tinkamai jo prižiūrėti, tiek sandėliuojant per žiemą, tiek jį naudojant šiltuoju metų laiku.

Pirkėjams patiko šis įrašas

4.8/5
4 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?

Interneta veikals E pood Kaledos.lt

© 2008-2021 UAB „Pigu“ | Pigu.lt ™
Be UAB „Pigu“ sutikimo draudžiama kopijuoti ir platinti svetainėje esančią informaciją.