Naudingi patarimai

Geriausia guminė valtis – kaip pasirinkti?

Didelis valčių ir baidarių pasirinkimas
2021 01 28
vyras plaukia upe su gumine valtimi vasara

Pripučiamos valtys dėl prieinamos kainos, lengvumo, paprasto transportavimo ir sandėliavimo yra ypač pamėgtos tiek profesionalų, tiek žvejų mėgėjų. Jei šiais metais planuojate iš žvejybos nuo kranto persikelti į patogią valtį arba ieškote kuo pakeisti jau nusidėvėjusią – tuomet šie patarimai kaip tik jums. 

Kokia guminė valtis geriausia?

Išsirinkti, kai rinkoje siūloma tiek daug skirtingų modelių, kurie dar sudaryti iš įvairių komplektacijų, gali būti pakankamai sudėtinga. Ypač jei perkate savo pirmąją pripučiamą valtį. Paruošėme 5 patarimus į ką turėtumėte atkreipti dėmesį.

1. Medžiaga

Tai vienas pirmųjų dalykų apie kuriuos turėtumėte pagalvoti prieš renkantis valtį. Pripučiamos valties gamybai naudojamas audinys atlieka didžiulį vaidmenį vertinant jos kokybę ir ilgaamžiškumą. Renkantis atkreipkite dėmesį ir į medžiagos tankį, dažniausiai jis svyruoja nuo 850 iki 1400 g/m2. Tačiau nepamirškite, kad kuo medžiaga bus tankesnė, tuo valtis bus sunkesnė. 

raudona gumine valtis vandens telkinyje

Keletas patikimų audinių rūšių, kurios naudojamos dažniausiai:

  • PVC.  Pagrindiniai valčių pagamintų iš PVC privalumai tai lengvumas, prieinama kaina ir patvarumas. Kadangi PVC yra tam tikra plastiko rūšis, siūlės gali būti termiškai sujungtos arba klijuotos, todėl bus užtikrintas mažesnis nesandarumas. Tačiau, iš šios medžiagos pagamintos valtys nėra labai atsparios ekstremaliai temperatūrai, chemikalams ir ultravioletiniams spinduliams. 
  • Hipalonas. Tai sintetinė guma naudojama kaip poliesterio ir nailono audinių danga. Iš šios medžiagos pagamintos valtys yra ypač atsparios ekstremaliai temperatūrai, ultravioletiniams spinduliams todėl nesukietėja net ilgai laikomos saulėje. Pripučiamos valtys iš hipalono yra ypač lengvos, jas lengva sulankstyti dėl elastingos struktūros, medžiaga itin patvari ir lengvai taisoma. Vis tik, tokios valtys yra vienos brangiausių.

2. Dydis

Dydį rinkitės atsižvelgdami į tai kiek žmonių vienu metu naudosis valtimi. Jei žvejojate vienas, tuomet ieškokite valties kurios ilgis svyruotų nuo 1,8 iki 3,3 metrų. Mėgstantiems žvejoti su draugu, reikėtų pasižvalgyti jau po didesnes valtis, kurių ilgis prasidėtų nuo 3,6 metrų. O jei valtimi naudosis trys ir daugiau žmonių – ilgis turėtų prasidėti jau nuo 4,2 metrų. 


3. Dugnas

Priklausomai nuo žvejybos poreikių išsirinkite valties dugną. Jų galite rasti keleto rūšių. Aptarkime kiekvieną iš jų plačiau.

  • Sulankstomos grindys. Jos pagamintos iš aliuminio ir medžio lentjuosčių. Laivai su tokia grindų danga yra kompaktiški ir patogūs, juose galėsite atsistoti. Tačiau, turėkite galvoje, kad valtis su tokiu dugnu bus sunkesnė. 
  • Pripučiamas dugnas. Ne toks kietas ir stabilus kaip sulankstomas, tačiau gerokai lengvesnis. 
  • Kietos grindys. Užtikrina stabilumą, sukuria geresnę korpuso formą, todėl valtis lengvai ir greitai gali judėti vandeniu. Tinka naudoti net ir banguojančiuose telkiniuose. Vis tik, valtys su tokiu dugnu yra vienos brangiausių.

zvejys gumineje valtyje zvejoja

4. Forma

Pripučiamos valtys būna įvairių formų, tačiau dažniausiai galime išvysti šiuos 3 tipus – plokščiadugnės, V formos bei gilios V formos. Apžvelkime kiekvieną iš jų plačiau. 

  • Plokščiadugnės. Tai valtys neturinčios kylio. Būtent todėl jos nėra tokios stabilios, jomis sunkiau manevruoti ir nukreipti tinkama linkme. Įprastai tokios valtys naudojamos trumpiems išplaukimas ramiame vandens telkinyje. 
  • V formos. Turi pripučiamą kylį. Patogios, pasižymi stabilumu, lengvai juda vandeniu. Tinka naudoti ir ilgesnėms išvykoms. Tai vienas populiariausių žvejų pasirinkimų. 
  • Gilios V formos. Ypač stabilios, lengvai valdomos, tinka naudoti banguojančiuose vandens telkiniuose. Jei trokštate būtent tokios valties, teks nemažai investuoti, nes tai vienas brangiausių pripučiamų valčių tipų.

patogi gumine valtis ezere vasara

5. Kylis

Jei žvejojate daugiau nei kartą per sezoną, patariame pasižvalgyti po valtis turinčias kylį. Jis suteikia valčiai stabilumo, todėl į ją bus lengviau įlipti, žvejojant atsistojus ji ne taip svyruos. Kylio pagalba valtis lengviau ir greičiau judės vandeniu. Tai ypač svarbu jei planuojate kabinti ir valties variklį.