Naudingi patarimai

Gyva ar dirbtinė – kokią eglutę puošti Kalėdoms?

Platus kalėdinių dekoracijų pasirinkimas
2018 11 05
kalėdų eglė ir kaip ja puosti siu metu sventems

Kalėdinė eglutė – pagrindinis atributas puošiantis namus, miestus ir kitas erdves didžiųjų metų švenčių laikotarpiu. Kokią eglutę puošti – gyvą ar dirbtinę – dar vienas malonus rūpestis, kuris aplanko belaukiant Kalėdų. Šiuo klausimu nuomonės išsiskiria – vieniems svarbu jausti gyvo medžio kvapą, kuris sukuria jaukią Kalėdinę atmosferą, kitiems svarbiau tvarka namuose ir daugkartinis panaudojimas, todėl renkasi dirbtinę eglutę. Pateikiame keletą faktų kodėl pastarasis pasirinkimas yra geresnis ir praktiškesnis.

Prisidėsite prie gamtos tausojimo

Kalėdinės eglės specialiai puošimui auginamos ūkiuose, tačiau tik nedidelis kiekis parduodamų eglučių yra užaugintos būtent taip. Dalis jų kertamos miškuose su išduotais leidimais, kas didelės žalos miškui taip pat nedaro. Tačiau eglės yra svarbi miško ekosistemos dalis, todėl kirsdami eglutes žmonės prisideda prie natūralios gamtos sistemos griovimo. Nukirstos eglutės, persodintos atgal prigyja tik labai retais atvejais, o eglutės vazonuose parduodamos perdėtai didelėmis kainomis. Todėl ekologiniu požiūriu geriausias ir praktiškiausias pasirinkimas būtų dirbtinė Kalėdų eglutė. Tokio tipo  kalėdinė eglė ne tik saugo gamtą, bet yra daugkartinė.


Kartą įsigijus nebereikės galvos sukti keletą metų iš eilės

Pasibaigus didžiosioms metų šventėms, gyvos eglutės turi būti pristatytos į specialiai įrengtas surinkimo vietas. Eglutės iš surinkimo vietų gali būti perdirbamos panaudojamos trąšoms arba pjuvenoms. Tačiau neretai atsitinka taip, kad eglutės atsiduria prie bendrų atliekų konteinerių, nors toks elgesys ir neleidžiamas. Tokiu būdu jos nebegali būti perdirbamos ir tiesiog suyra sąvartynuose. Įsigiję dirbtinę eglutę, galėsite ją panaudoti keletą metų iš eilės. Šiuolaikinės eglutės yra sulankstomos, jas galima patogiai supakuoti, o saugojant visus metus neužima daug vietos. Negana to, atėjus sekančioms Kalėdoms nebereikės sukti galvos iš kur gauti eglutę, galėsite ją panaudoti dar ne kartą. Tad vienintelis Jūsų laukiantis rūpestis bus kaip puošti Kalėdų eglutę. Tokio tipo kalėdinė eglutė kaina neišgąsdins, o svarbiausia - bus mylima metų metus.

Dirbtinė eglutė nesukels papildomos netvarkos namuose

Viena pagrindinių problemų, pasipuošus gyvą Kalėdinę eglutę yra spygliai. Jų pribyra nemažai, įsivelia į kilimo plaukelius, sunku išsiurbti ar išvalyti. Todėl pribyrėjusių spyglių namuose būna ne tik Kalėdiniu laikotarpiu, bet vis dar randama metų eigoje. Namų puošybai pasirinkus dirbtinę eglutę tokios problemos nebus. Be to dirbtinė eglutė nesukels papildomų rūpesčių dėl priežiūros. Kalėdų eglės nereikės laistyti, todėl šventiniu laikotarpiu galėsite ramiai važiuoti aplankyti artimųjų nors ir kelioms dienoms, nereikės nerimauti, kad nepalaistyta eglutė primes daug spyglių.

Dirbtinė eglutė saugiau jei namuose yra vaikų ar keturkojų augintinių

Dirbtinei eglutei nereikia vandens ar papildomo stovo, todėl nereikės sukti galvos kaip ją stabiliai pastatyti. Su tokiomis problemomis susiduria šeimos, kurios labiau mėgsta puošti gyvą eglutę. Šis aspektas labai svarbus jeigu namuose yra mažamečių vaikų ar keturkojų augintinių, kurie dažniausiai būna aktyvūs ir naujas daiktas – toks kaip Kalėdinė eglutė jiems būna labai įdomus, norisi prieiti, pribėgti, apžiūrėti iš arčiau... Netyčia nuvertus gyvą eglutę – išsilieja vanduo, prikrenta spyglių, galima netgi susižeisti. Tuo tarpu parkritus dirbtinei eglutei, tereikės ją pakelti ir  ji toliau stovės graži ten, kur pastatysite. Jums nereikės sukti galvos dėl išsiliejusio vandens ar pridarytos netvarkos, taip pat galėsite jaustis labiau užtikrinti dėl savo atžalų ir/ar augintinių saugumo.

Kiti dirbtinio medelio privalumai, apie kuriuos dažnai nepagalvojame

Alergijos spygliuočiams atvejai pasitaiko retai, tačiau apie šią riziką taip pat reiktų pagalvoti ruošiantis Kalėdoms. Jeigu tarp Jūsų  namiškių nėra alergiškų asmenų, pagalvokite ir apie svečius, kurie šventiniu laikotarpiu aplankys Jūsų namus. Gyva eglutė skleidžia pakankamai intensyvų kvapą, galintį dirginti kvėpavimo takus. Tokių problemų niekada nesukels dirbtinė eglutė. Taip pat yra teigiama, kad dirbtinė eglutė yra atsparesnė karščiui ir atvirai liepsnai. Tai ypač aktualu jeigu namuose yra židinys – tokiu atveju per Kalėdas iškyla didesnė gaisro grėsmė.

Eglutės pasirinkimas – atsakingas sprendimas, todėl ruošiantis Kalėdoms reiktų apgalvoti visas smulkmenas. Rinkitės atsakingai ir pasitikite šventes su gera nuotaika!  Kalėdinė eglutė Vilniuje - Pigu.lt parduotuvėje, ar internetu, stebins ne tik puikiomis kainomis, bet ir greitu pristatymu -  Kalėdų eglutę pirkti galite nežengę žingsnio iš namų. Kad ir kurį šventinį medį nuspręstumėte pasirinkti, pasidomėkite, kokios jo puošimo tendencijos dominuoja šiais metais. Apie tai plačiau skaitykite straipsnyje: Eglutės puošimas 2020/2021: madingos Kalėdų spalvos.

Pirkėjams patiko šis įrašas

4/5
3 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?