Naudingi patarimai

Kaip puošti Kalėdų eglutę?

Didelis kalėdinių eglučių, vainikų ir stovų pasirinkimas
2023 12 01
seimyna kartu puosia kaledine eglute

Pradėjus gyventi šventiniu laukimu, labiausiai norisi papuošti namų aplinką. Tuomet geriausia pradėti nuo pagrindinio šio šventės simbolio – kalėdinės eglės. Nors atrodo, kad visi žinome, kaip reikia papuošti eglutę, pasitelkę tam tikras gudrybes ir atkreipę dėmesį į pagrindines šių metų tendencijas bei naujausias idėjas, su šiuo darbu susitvarkysite ir greičiau, ir smagiau. Būtent šiuos aspektus šį kartą ir aptarsime.

Kada puošti Kalėdų eglutę?

Prieš pradedant kalbėti apie tai, kaip papuošti Kalėdų eglutę, pirmiausia pravartu išsiaiškinti, kada reikėtų tai daryti. Šiuo atveju vyrauja kelios skirtingos nuomonės. Daugelis prisimena senų laikų tradicijas, kuomet eglutė buvo puošiama Kūčių dieną ir iki šiol stengiasi jas puoselėti. Tuomet namai prisipildo šventiniu laukimu, o visos dekoracijos nespėja atsibosta. Visgi, kai kurie etnologai įsitikinę, jog ši tradicija susiformavo tik dėl to, kad žmonės prisitaikė prie sovietmečiu galiojusių draudimų ir net neturėjo galimybės šio šventinio medžio nusipirkti anksčiau.

Dar vienu atskaitos tašku gali tapti gruodžio 13-toji – Šv. Liucijos diena. Senais laikais žmonės pastebėjo, kad būtent nuo šios datos nebeilgėja naktis, o iki Kalėdų lieka tiek dienų, kiek metuose yra mėnesių. Tiesa, tais laikais dekoracijoms būdavo naudojami šiaudiniai sodai ir pinti paukšteliai, o stalą papuošdavo eglės šakelės. Tuo tarpu eglutės puošimo tradicija mūsų šalyje išsivystė maždaug prieš šimtmetį.

naturaliu atspalviu eglutepaprasta kaledu egle

Taigi iš esmės nėra tikslios datos, kad reikia puošti Kalėdų eglutę. Giliomis tradicijomis šiuo klausimu negalime pasigirti, tačiau vis dar turime galimybę suformuoti savas. Pavyzdžiui, jei namuose yra mažesnių vaikų, jie žaliaskarę namuose norės matyti kuo anksčiau. Jeigu norite suteikti jiems džiaugsmo, papuošimais galite pasirūpinti vos tik prasidėjus Adventui. Tas pats galioja ir kalbant apie tai, kada dedamos dovanos po eglute. Jei norisi didesnės intrigos, padėkite jas vos tik supakavę, o jeigu žinote, kad kai kuriems namiškiams į jas žiūrėti bus per sunku, po egle jas sukraukite tik paskutinę akimirką.

Pagrindiniai žingsniai, kaip papuošti kalėdinę eglutę

Norėdami efektyviai ir gražiai papuošti Kalėdų eglę, turėtumėte vadovautis šiais žingsniais:

  • Pasirinkite kalėdinę eglutę. Tai – ypatingai svarbus sprendimas, nuo kurio priklausys didelė dalis Jūsų sėkmės. Šiais laikais vis dar labai populiarios dirbtinės eglutės: net ir nusprendę namus pasipuošti anksčiau, galėsite būti tikri, kad toks medis visą laikotarpį atrodys natūraliai, o Jums nereikės kovoti su krentančiais spygliais.


  • Parinkite tinkamą kalėdinės eglutės vietą. Idealiausia, jei šventinis medinis stovės netoli elektros lizdo, netrukdys praėjimo ir dėl jo nereikės perstumdyti visų kambaryje esančių baldų – gerai pagalvoję, tokią vietą nesunkiai rasite ir savo namuose.

  • Paruoškite šventinį medį naudojimui. Logiška, jog 12 mėnesių dėžėje praleidusios dirbtinės eglutės išvaizda nebus tobula, tad jei nesiruošiate pirkti naujos dekoracijos, teks šiek tiek padirbėti. Patartina lengvai apiplauti eglutės šakas (jos gali būti kiek „apsipūkavusios“) ir paskirti laiko jų ištiesinimui bei išdėstymui. Jei neliks didelių tarpų ir visos šakos proporcingai žiūrės į skirtingas puses, sukursite labai natūralų įspūdį.

Issirinkite savo kaledine eglute

  • Pasirūpinkite eglutės stovu. Ši detalė suteiks medžiui dar daugiau natūralumo ir užtikrins stabilumą – jei namuose stovės dirbtinė eglutė, tikrai pravartu pasinaudoti šia gudrybe!


Подготовьте елку к украшениям

  • Tolygiai paskirstykite lemputes. Pirmiausia įsitikinkite, kad kalėdinės lemputės tikrai veikia ir tuomet imkitės darbo: pradėkite nuo viršaus ir leiskitės žemyn, apvyniodami kiekvieną šakų sluoksnį. Svarbi gudrybė – jei lempučių girlianda bus arčiau kamieno nei kitos dekoracijos, bus galima sukurti jaukesnį ir šiltesnį jų spindesį.

kaledine eglute apvyniokite sventiskomis lemputemis

  • Apvyniokite eglutę girliandomis. Spalvingos girliandos medžiui suteikia dar daugiau tekstūros – jei nenorite užkliudyti kitų papuošimų, jas reikėtų kabinti iš karto po to, kai pakabinsite lemputes. Veiksmas labai panašus: pradėję nuo viršaus ir baigę apačioje, palieskite kiekvieną šakų sluoksnį.


papuoskite kaledine egle graziomis girliandomis

  • Uždėkite pagrindinės spalvos kalėdinius žaisliukus. Tikriausiai jau esate apsisprendę, kokios spalvos eglutės burbulai dominuos ant Jūsų šventinio medžio – jei ne, dabar pats metas tai padaryti. Sužinokite, kokios yra madingiausios artėjančių Kalėdų spalvos. Tuomet pradėkite kabinimo darbus ir atminkite vieną svarbią gudrybę: jei didesnius žaisliukus kabinsite arčiau kamieno, šventiniam medžiui suteiksite daugiau gylio.


ant eglutes kabinkite pagrindines spalvos kaledinius papuosimus

  • Sluoksniuokite kitus atspalvius. Atėjo laikas suteikti eglutei daugiau gyvybės, papuošiant ją kitų spalvų žaisliukais! Šiuo atveju svarbiausia įsitikinti, jog spalvos tolygiai pasiskirstė ant visų šakų, kad vienas atspalvis nedominuotų tik vienoje srityje.

kaledine egle puoskite dedami kitos spalvos papuosimus

  • Pridėkite papildomų dekoracijų. Jei turite ypatingų papuošimų, dabar atėjo jų eilė. Tai gali būti kelionėse įsigyti, Jūsų pačių pagaminti ar labai prašmatnūs kalėdiniai papuošimai – norėdami didesnio efekto, pasistenkite palikti kuo didesnius tarpus tarp šio tipo dekoracijų.

ant arba salia eglutes dekite papildomu sventiniu dekoraciju

  • Pasirūpinkite eglutės viršūne. Atėjo metas finišuoti su viena svarbiausių puošmenų – eglės viršūne. Ant kalėdinės eglutės viršūnės labai dažnai kabinama žvaigždė, tačiau Jums nebūtina laikytis šios taisyklės – svarbiausia įsitikinti, kad papuošimas nebus pernelyg sunkus ir nenusvers viso Jūsų kruopštaus darbo.

papuoskite egle grazia kaledine virsune