Naudingi patarimai

Į ką atkreipti dėmesį renkantis klozetą?

Didelis klozetų pasirinkimas
2020 04 27
sviesus tualeto kambarys su moderniu ir praktisku klozetu

Klozetą namuose tenka keisti pakankamai retai, todėl norisi, kad šis santechnikos įrenginys būtų kokybiškas ir komfortiškas. Šiuo metu rinkoje galima atrasti įvairiausių tualetų modelių, tad jeigu sunku apsispręsti, kuris iš jų būtų geriausias, susipažinę su šiais patarimais, sužinosite, į ką atkreipti dėmesį pradėjus šio įrenginio paieškas.

Tinkami unitazo išmatavimai

Pirmiausia pasirinkite tinkamą klozeto aukštį. Jis dažniausiai būna standartinis, tačiau priklausomai nuo poreikių galite rinktis šiek tiek aukštesnius ar žemesnius modelius. Tam, kad būtumėte tikri dėl šio pasirinkimo, galite išmatuoti dabartinio savo tualeto aukštį ir nuspręsti, ar toks variantas Jums patogus, ar visgi norėtųsi tam tikrų pokyčių. Tais atvejais, kai tenka taupyti vietą, vertėtų atsižvelgti ir į tualeto plotį – šie matmenys ženkliai nesiskiria, tačiau galėsite būti tikri, kad šį įrenginį pavyks lengvai įmontuoti pasirinktoje vietoje.

Nuo šių matmenų dažnai priklauso ir klozeto forma, tad jeigu ieškote kompaktiškesnio varianto, verčiau rinkitės apvalesnius gaminius, o jei daugiau dėmesio norite skirti komfortui, Jums labiau tiks pailgos formos unitazas.

Montavimo būdas

Pagal montavimo būdą, išskiriami du pagrindiniai unitazų tipai – tai pastatomi ir pakabinami tualetai. Abu iš jų turi savų privalumų:

  • Pastatomi tualetai. Tai – klasikinis šių įrenginių tipas, montuojamas ant grindų. Tokie unitazai pasižymi paprastu montavimu: jį pritvirtinsite net ir tuomet, kai visi remonto darbai jau bus atlikti. Pastatomi įrenginiai nustebins ir mažesne kaina, tačiau be trūkumų taip pat neapsieisite. Dėl užimamo grindų ploto kambarys optiškai atrodys kiek mažesnis. Be to, prie tvirtinimo siūlių dažniau susikaups nešvarumai, taigi reikės šiek tiek daugiau laiko paskirti valymo darbams. Visgi, jei norėsite išvalyti kalkes iš klozeto, tokia užduotis tikrai nebus sudėtinga. Užteks žinoti kelias veiksmingas gudrybes ir vėl galėsite mėgautis unitazo švara.


  • Pakabinami tualetai. Bakelis ir dalis šių įrenginių konstrukcijos pasislepia sienoje, o dubuo tvirtinamas neliečiant grindų. Toks sprendimas patalpai prideda erdvumo, o pats unitazas atrodo itin estetiškai ir žavingai. Tuomet, kai įrengiamas mažas vonios kambarys, tokie modeliai yra itin dažnas pasirinkimas. Jie vizualiai neapkrauna erdvės, taigi galima sukurti išties jaukią ir patogią aplinką. Priežiūrai taip pat tenka skirti mažiau laiko, kadangi nereikia valyti grindis siekiančių detalių. Visgi, tokie tualetai yra kur kas sudėtingiau montuojami – jei nėra galimybės konstrukcijų paslėpti sienoje, joms reikalinga papildoma apdaila. Dažnai šie įrenginiai pasižymi ir kiek aukštesne kaina, tačiau šis niuansas priklauso nuo konkretaus modelio.