Naudingi patarimai

Mažas vonios kambarys: kaip jį įrengti?

Didelis vonios kambario baldų pasirinkimas
2023 08 07
mazas ir patogus vonios kambarys

Vonios kambarys yra ta erdvė, kurioje galime pasimiršti ir pasiruošti nakčiai ar naujiems dienos iššūkiams. Būtent dėl to šios patalpos įrengimui skiriame ypatingą dėmesį. Visgi, retas kuris gali pasigirti didele vonios erdve, todėl įrengimo darbai taip pat pareikalauja kiek daugiau pastangų. Mažo vonios kambario interjeras – ne pati paprasčiausia, tačiau tikrai įveikiama užduotis. Su ja susidorosite dar lengviau, jei pasitelksite šiuos patarimus. 

Apsispręskite dėl svarbiausios įrangos

Vonios interjeras bute ar individualiame name neapsieina be esminės dilemos, kai reikia apsispręsti tarp vonios ir dušo kabinos.

Taip, vietos taupymo prasme dušo kabina yra neabejotina favoritė, tačiau jei mėgstate atpalaiduojančias maudynes vonioje, jų nereikėtų atsisakyti. Šie įrenginiai taip pat gali būti pakankamai kompaktiški ir pritaikyti mažesnėms erdvėms – tereikia žinoti, kokią vonią rinktis.

vonia mazame vonios kambaryje interjerasvonia mazame vonios kambaryjepatogi vonia vonios interjerui

Kruopščiai skaičiuokite ir planuokite

Net ir nedideliame kambaryje gali tilpti visi būtiniausi vonios įrenginiai ir papildomi prietaisai – tereikia protingai išnaudoti visą turimą vietą. Tai paprasčiausia padaryti nusibraižius patalpos planą. Pagalvokite, kur stovės pagrindinė įranga ir įsitikinkite, kad pastačius ją, pakankamai vietos liks praėjimui, o Jūs galėsite patogiai atsistoti prie veidrodžio ir atlikti visas reikiamas procedūras.

Tuomet matysite, kiek lieka laisvos vietos ir kokios kitos vonios kambario idėjos gali būti įgyvendintos.

veidrodis mazame vonios kambaryjemodernus mazas vonios kambarysmazas vonios kambarys su veidrodziu

Išnaudokite sienas

Tam, kad maksimaliai galėtumėte išnaudoti kambario plotą, stenkitės pirmenybę teikti pakabinamiems sprendimams. Vonios spintelės, veidrodžiai, dušo priemonių laikikliai, rankšluosčių kabliukai ir kiti panašūs gaminiai nepareikalaus ir taip nedidelio grindų ploto, tačiau pats kambarys bus kur kas komfortiškesnis.

Žinoma, reikėtų nepamiršti estetikos ir pasistengti visus šiuos gaminius suderinti tarpusavyje – tik taip išplėtosite harmoningą aplinką.

pakabinamos detales vonios kambariuipakabinami aksesuarai mazam vonios kambariuivonios aksesuarai mazam kambariui

Nepamirškite kambario kampų

Lygiai taip pat kaip ir sienas, turėtumėte išnaudoti patalpos kampus, kurie kartais taip ir lieka nepanaudoti. Čia lengvai tilps skalbinių dėžė ar kampinė kriauklė su spintele. Priklausomai nuo išplanavimo, šioje vietoje gali stovėti ir kampinė vonia ar kiti vonių tipai.

Nepalikite šių zonų tuščių – tuomet net ir labai maža erdvė pasirodys pakankamai talpi.

vonios aksesuarai vonios kambaryjekampine vonia mazam vonios kambariuimazas vonios kambarys interjeras

Skirkite dėmesio apšvietimui

Tinkamai išplėtotas apšvietimas leis optiškai praplėsti erdvę. Stenkitės sukurti kuo natūralesnę šviesą ir venkite šešėlių kampuose – taip patalpa atrodys didesnė.

Papildomai verta pasitelkti ir šviesą atspindinčius paviršius, pavyzdžiui, blizgų paviršių turinčias plyteles, kurios patalpai pridės ne tik dydžio, bet ir žavesio. Pasirūpinkite ir veidrodžiu – jei tik leidžia galimybės, stenkitės jį rinktis kuo didesnį.

mazo vonios kambario apsvietimassviestuvai mazame vonios kambaryjejaukus vonios kambario apsvietimas

Pirmenybę teikite šviesesniems atspalviams

Šviesesni atspalviai vonios kambariui prideda daugiau erdvumo, todėl nesuklysite, jei dažniau naudosite švelnius, pastelinius tonus. Tiesa, dabartinės vonios interjero tendencijos skelbia, kad į madą sugrįžta ir juoda spalva, kuri prideda prabangos ir elegancijos. Tinkamai pasirinkus apšvietimą ir kruopščiai apgalvojus visus niuansus, ją taip pat galima naudoti mažose erdvėse.

Tačiau taip pat galima pasirūpinti, kad mažos vonios ir tualeto interjeras turėtų tamsių aksesuarų – tuomet neatsiliksite nuo madų ir tuo pačiu išsaugosite erdvumo jausmą.

juodos detales mazam vonios kambariuitamsus vonios kambario interjerasjuodi aksesuarai vonios kambariui

Atidžiai rinkitės unitazą

Tais atvejais, kai tualetas ir vonia yra bendroje patalpoje, labai svarbu atidžiai nuspręsti, koks klozetas yra geriausias. Jei yra galimybė, rinkitės pakabinamą modelį. Dalis unitazo konstrukcijų tuomet pasislepia sienoje, todėl šiai įrangai reikia mažiau vietos, o pats kambarys atrodo estetiškiau ir erdviau.

Atkreipkite dėmesį ir į išmatavimus – pasirinkę kompaktiškesnį tualetą, sutaupysite papildomos vietos.

klozetas mazam vonios kambariuipakabinamas klozetas vonios kambariuiklozetas mazo vonios kambario interjerui

Visos šios mažos vonios idėjos leis įrengti šią patalpą ir patogiai, ir madingai. Tačiau svarbiausia, kad patys vonios kambaryje jaustumėtės komfortiškai ir maloniai – net ir tuomet, jei dėl to tektų sulaužyti nusistovėjusias taisykles.

Pirkėjams patiko šis įrašas

4.6/5
28 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?