Naudingi patarimai

Į ką atsižvelgti renkantis pačiūžas?

Didelis pačiūžų pasirinkimas
2019 11 22
moteris ziema aunasi paciuzas ant ledo

Vienas iš smagiausių žiemos malonumų – čiuožinėjimas ant ledo. Tam reikia ne tik nusiteikimo ir linksmos kompanijos, bet ir patogių bei kokybiškų pačiūžų: jei iki šiol neteko jų rinktis, nustebsite, kokia plati yra pasirinkimo įvairovė. Tam, kad lengviau apsispręstumėte, kurios pačiūžos tinka būtent Jums, turėtumėte atsižvelgti į kelis pagrindinius niuansus.

Pačiūžų tipai

Rinkdamiesi pradėkite nuo pačiūžų tipo, kuris atskleis ir tam tikras jų ypatybes:

  • Klasikinės pačiūžos. Dar kitaip žinomos kaip laisvalaikio ar pramogų pačiūžos, jos yra kone paprasčiausios ir lengviausiai įperkamos. Savo išvaizda jos šiek tiek primena dailiajam čiuožimui skirtus gaminius, tačiau ant jų nerasite profesionaliam sportui pritaikytų atramų. Visgi, pradedantiesiems (o ypač – vaikams) toks pasirinkimas puikiai tiks: jas pritaikysite ledo arenoms ar gerai užšalusiems vandens telkiniams.


  • Dailiojo čiuožimo pačiūžos. Šio tipo avalynė yra sukurta taip, jog čiuožikai lengvai galėtų padaryti sudėtingus posūkius, šuolius ir kitus ledo akrobatikos triukus. Tokių pačiūžų ašmenys yra ilgesni ir šiek tiek išlenkti, o priekyje galima pastebėti mažus dantukus. Įprastai ši avalynė gaminama iš kelių standžių odos sluoksnių, jog būtų užtikrinta derama kulkšnies atrama. Dailiojo čiuožimo pačiūžos yra pakankamai lengvos, todėl jos tinka ir pradedantiesiems.