Naudingi patarimai

Kaip įsirengti mažą miegamąjį? Pataria interjero dizainerė

Didelis miegamojo kambario baldų pasirinkimas
2021 08 06
sviesus rudu atspalviu mazo miegamojo kambario interjeras

Dažniausiai miegamąjį įsivaizduojame kaip poilsio oazę, kurioje galima ir atsipalaiduoti, ir gerai išsimiegoti. Visgi, jei būstas nėra itin didelis, mažas miegamojo kambarys gali sukelti keblumų tuomet, kai norisi jį įsirengti ir jaukiai, ir patogiai. Tačiau tokius niuansus tikrai įmanoma suderinti tarpusavyje – tai padarysite atsižvelgę į kelis esminius interjero dizainerės patarimus.

Vadovaukitės minimalistinėmis idėjomis

Mažam miegamojo kambariui puikiai tinka minimalistinis stilius, kadangi jis yra orientuotas į  minimalius baldus, plonomis detalėmis, kurie neužima ir neapkrauna erdvės. Rekomenduojama  rinktis baldus plonomis kojelėmis, be nereikalingų dekoro elementų.

minimalistinis mazo miegamojo interjeras


Taip pat reikėtų atsisakyti bet kokių nebūtinų baldų ir kitų interjero detalių, kurios tik veltui eikvoja vietą. Pirmiausia šiame kambaryje turi stovėti tokie miegamojo baldai kaip lova ir spinta, o visus likusius elementus reikėtų rinktis pagal tai, kiek laisvos erdvės dar liko. Prisiminkite, jog paprasta, santūri elegancija yra raktas į sėkmę – taip visuomet pataikysite tiesiai į dešimtuką.

Neatsisakykite mėgstamos stilistikos

Nereikėtų manyti, jog tuomet, kai įrenginėjamas mažas miegamasis, interjeras visuomet turi būti nuobodus ir griežtai paremtas tam tikromis taisyklėmis. Minimalistines idėjas galima pritaikyti nepriklausomai nuo to, ar Jums patinka klasikinis, modernus ar skandinaviškas interjeras – bet kuris iš jų gali tikti ir Jūsų namams.

Norint išlaikyti mėgstamą stilistiką mažajame kambaryje, tai galima padaryti gana nesudėtingai.  Pavyzdžiui renkantis skandinavišką stilių, galima naudoti natūralias medžiagas ir atspalvius, bei minimalistinius baldus, kurie taip pat gali būti ir funkcionalūs ir atrodyti stilingai.

skandinavisko stiliaus mazo miegamojo interjeras


Išnaudokite visą turimą erdvę

Nedideliame kambaryje kiekvienas centimetras yra ypatingai svarbus – jei miegamajame ketinate laikyti daugiau daiktų, iš anksto turėtumėte apsvarstyti, kur visus juos susidėsite. Mažam kambariui vertėtų rinktis funkcionalius baldus, kurie turi papildomus stalčius susidėti daiktams. Pavyzdžiui: lova su patogiai ištraukiamais stalčiais ar pakabinamos spintelės, bei lentynos.

funkcionalus mazo miegamojo interjeras


Geriausia, jeigu išnaudosite vietą ne tik po lova, bet ir virš ar netgi prie jos. Taip pat turėtumėte priskaičiuoti visas nišas, kuriose tikrai tilps bent keli atributai. Nepamirškite ir palangės – jei lovą tenka statyti prie pat jos, šis elementas gali atstoti ir naktinį staliuką.

Skirkite dėmesio spalvų pasirinkimui

Dekoruojant mažą miegamąjį taip pat svarbu pasirinkti teisingai spalvas, kuo šviesesni atspalviai tuo  erdvė atrodys optiškai didesnė. Tačiau lygiai taip pat galite įtraukti ir kelis ryškesnius atspalvius, kurie atmosferai suteiks daugiau gyvybingumo. Tai gali būti įdomesnės spalvos baldas ar, pavyzdžiui, patalynė, tačiau persistengti taip pat nereikėtų.

sviesus mazo miegamojo interjeras


Kalbant apie sienų spalvas, dažnai naudojami pasteliniai mėlyni, žalsvi ar net geltoni atspalviai. Nereikėtų atmesti galimybės pritaikyti ir tamsias, labiau prisotintas spalvas: nors jos vizualiai erdvės nepadidins, sienos, nudažytos tokiomis spalvomis, optiškai gali atrodyti toliau nei kiti objektai. Taip pat niekuomet nesuklysite pasitelkę universaliuosius pilkus atspalvius – kaip juos pritaikyti šioje patalpoje, plačiau skaitykite straipsnyje: Pilkas miegamojo kambario interjeras.

Rinkitės lengvesnius langų uždangalus

Sunkios ir storos užuolaidos mažame miegamajame nebus pats geriausias pasirinkimas – pilnai neuždengę viso lango ir grindų ploto, sukursite iliuziją, jog langas yra aukštesnis. Žinoma, šiame kambaryje tikrai norisi privatumo, tačiau jį galės užtikrinti žaliuzės ar roletai: tarp jų surasite tokių modelių, kurie neapkraus erdvės, bet puikiai blokuos saulės šviesą.

Kruopščiai planuokite apšvietimą

Nors mažoje patalpoje norisi kuo daugiau natūralios šviesos, teks pagalvoti ir apie dirbtinį apšvietimą. Prie lubų tvirtinamas šviestuvas neturėtų būti pagrindinis – jis sukuria aštrius šešėlius, kurių ramybės oazėje norėtųsi atsisakyti. Vietoj pastatomų modelių dažniau patartina rinktis prie sienos tvirtinamus šviestuvus: jie padės išnaudoti laisvą, dažniausiai taip ir nepanaudojamą plotą ir tuo pačiu sukurs kur kas jaukesnę bendrą atmosferą.

Atsižvelkite į kambario paskirtį

Nors toks patarimas gali nuskambėti keistai, tačiau kartais mažas miegamasis kambarys turi ir daugiau paskirčių, apie kurias taip pat reikėtų pagalvoti. Jeigu tai yra svečių kambarys, miegamasis ar darbo kambarys, galima rinktis transformuojamas  sofas – lovas. Kadangi tokių lovų yra platus pasirinkimas, bus nesunku suderinti su bet kokiais kitais  baldais ar norima stilistika.

praktiskas mazo miegamojo interjeras


Tuo tarpu įrenginėjant vaikų ar paauglių kambarį, reikės vietos surasti ir rašomajam stalui – jis taip pat turėtų būti kuo kompaktiškesnis ir funkcionalesnis. Jei viename kambaryje gyvena dvi atžalos, nemažai vietos sutaupysite pasirinkę dviaukštę lovą.

Atsižvelgę į visus šiuos patarimus, net ir pakankamai mažą miegamąjį galėsite paversti komfortišku ir jaukiu. Venkite nebūtinų daiktų, vadovaukitės minimalizmo principais ir įsileiskite šviesos – tai tiesiausias kelias į žavingą interjerą. 

Pirkėjams patiko šis įrašas

3.9/5
11 Pirkėjų įvertinimų

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?