Naudingi patarimai

Interjero tendencijos 2024 metais

Didelis svetainės baldų pasirinkimas
2022 12 15
jaukus svetaines kambarys su melyna sofa ir auksinemis detalemis

Nauji metai įneša naujų pokyčių ne tik į mūsų kasdienybę, bet ir į namų interjerą. Planuodami juos, dažnai atsižvelgiame ir į vyraujančias tendencijas, kurios kiekvienais metais nustebina naujais atradimais ir netikėtais sprendimais. Galbūt jūs svajojate apie skandinaviško stiliaus namų interjerą? Mes siūlome apsidairyti po dizainerės idėjas, kuriantis skandinaviško stiliaus namus. O dabar sužinokime, kokios interjero tendencijos 2024 metais bus populiariausios? 

Tvarumo idėjos

Per pastaruosius porą metų apie tvarumo idėjas buvo kalbėta itin daug, tad ir šiais metais tokių detalių namuose netrūks – priešingai, interjero dizaineriai mano, kad jų bus naudojama dar daugiau. Spėjama, jog baldai ir kiti interjero elementai vis dažniau bus gaminami iš aplinkai nekenksmingų medžiagų, tokių kaip regeneruota mediena, bambukas, džiutas, stiklas, perdirbtas plastikas ir metalas.

lofto tipo interjerassvetaines dizainas su medzio detalemistvarus svetaines dizainas

modernus tvarumo sprendimai svetaines kambario dizaine


Taupaus (thrifting) interjero tendencijos

Visam Vakarų pasauliui išgyvenant šiokią tokią krizę, pakilus energijos kainoms bei infliacijai, atsiranda poreikis daugiau taupyti. Dėl šio poreikio taupyti kitais metais nusimato įdomi interjero tendencija, angliškai vadinama thrifting. Nors pavadinimas per daug nežavi ir šiek tiek atsiduoda skurdu, iš tiesų šis stilius visiškai nėra kažkuo prastesnis už kitus. Esminis jo principas – interjere naudoti įvairias detales, kurias galima įsigyti senų, panaudotų, bet kažkuo įdomių, gražių daiktų krautuvėse, blusturgiuose ir panašiai. Taip per daug neišlaidaujama, bet ir, tuo pačiu, sukuriamas išskirtinis interjeras, kurio tikrai niekas nesugebės atkartoti.

taupus namu interjerasvintazinis namu interjerasnamu interjeras is sendaikciu

interjeras su taupaus stiliaus detalemis

„Japandi“ interjero stilius

Galbūt iš vien pavadinimo nėra lengva nuspėti, kas tai per stilius, bet daugelis apie jį išgirdę pirmą kartą, iš karto juo susižavi. Ne veltui „Japandi“ sulig kiekvienais metais tampa vis populiaresnis. Trumpai tariant, šis stilius apjungia geriausias japoniško ir skandinaviško minimalizmo interjere savybes. Šios tautos, be jokios abejonės yra labai skirtingos, tad ir jų pasaulio suvokimas skirtingas. Šios „vedybos“ interjere leidžia sukurti kažką tikrai intriguojančio, naujo ir dar visiškai nepažinto.

japandi interjero stiliaus namaijapandi namu interjerasjaukus japandi stiliaus namu interjeras

namu interjeras su japandi detalemis


Natūralumu alsuojantys elementai

Natūralių medžiagų naudojimas per pastaruosius kelerius metus sparčiai populiarėjo, tačiau šiemet jų tikimasi išvysti dar daugiau nei bet kada. Ypač madingas bus stiklas, akmuo (oniksas, marmuras, granitas) ir šviesių spalvų medis. Tokias natūralumu alsuojančias detales galima naudoti viskam: apdailai, baldams ir dekorui. Prie jų puikiai derės linas, medvilnė ir keramika.

naturalus virtuves dizainasmediniu atspalviu svetaine su daug augalunaturaliu medziagu ir atspalviu kambario dizainas

naturalaus stiliaus kambarys ir tendencijos


Siūloma pagalvoti ir apie natūralius augalus, kurie namams suteiks daugiau autentiškos žalumos. Jie išvalys orą ir sukurs balansą su įvairiais technikos įrenginiais, kurių per pastaruosius metus daugelio namuose prisikaupė dar daugiau.

Daugiafunkcinės erdvės

Pandemija ir izoliacija įrodė, jog reikia atkreipti dėmesį į namų funkcionalumą ir ergonomiką. Daugeliui iš mūsų teko prisiminti ir gaminimo įgūdžius, ir surasti vietos namų ofisui, tad šiais metais matysime vis daugiau pavyzdžių, kaip maksimaliai išnaudoti turimą vietą ir tuo pačiu išsaugoti privatumą.

Tam bus pasitelkiamos įvairios lentynėlės, kopėtėlės, platformos ir spintelės. Taip pat dar dažniau išvysime daugiafunkcinius baldus, kurie gali pasitarnauti tiek darbui, tiek ir poilsiui. Lengvai perkeliami rašomieji stalai, kompiuterių laikikliai, dekoratyvinių baldų išnaudojimas daiktų sandėliavimui – tai tik keletas tokių idėjų.


Suapvalintos formos

Šiandien galime pastebėti, jog griežtas linijas vis dažniau pakeičia suapvalintos formos, kurios bendram interjerui suteikia lengvumo, švelnumo ir netgi šiokios tokios romantikos. Tai nėra nauja tendencija, tačiau ji susiformavo pakankamai neseniai. Spėja, kad šiemet ją išvysime visur: ji taikoma architektūriniams sprendimams, baldų ir dekoro pasirinkimui.

valgomojo interjeras su apvaliomis detalemis apvalus valgomojo interjeras apvalus namu interjeras

apvalus namu interjeras

Norėdami ją pritaikyti savo namuose, turėtumėte atkreipti dėmesį į stalus, lempas, pufus ir sofas. Net ir kėdės vietoj standžios, tiesios struktūros vis dažniau turi „minkštesnę“ konstrukciją. Įsirenginėjant naujus namus ar atliekant remontą, verta pagalvoti ir apie durų ir praėjimų arkas. Šis renesanso laikus primenantis architektūros akcentas žada būti vėl madingas bent jau ateinančius kelerius metus


Aksominis kvietimas

Tekstilės pasirinkimas 2024 metais taip pat bus švelnesnis ir minkštesnis. Aksominis audinys yra jaukus ir kviečiantis, puikiai tinkantis tiek miegamiesiems, tiek ir svetainėms. Galite jį naudoti pasirinkę vieną ryškią spalvą ar papildyti interjerą mažesniais švelniais akcentais. Švelnų aksomą bus populiaru kontrastuoti su metalinėmis detalėmis ar glotniomis pagalvėlėmis.

aksominis namu interjeras aksominis namu interjeras su aukso detalemis namu interjeras su aksomo ir metalo detalemis

Aksomas suteiks prabangos įspūdį ir tuo pačiu puikiai įsilies į rafinuotą, santūrų interjerą. Tikėtina, kad ši medžiaga savo vietą suras tiek minimalistiniame, tiek ir ekologiškame interjere. Ji taip pat gali suteikti šilumos ne tokioms jaukioms patalpoms.


Populiariausios 2024 metų interjero spalvos

Kalbant apie madingiausias šių metų spalvas, verta išskirti tokius atspalvius ir idėjas:

  • Neutrali natūralių spalvų paletė. Neutralių spalvų pagrindas atveria daugybę galimybių Jūsų namams, o tuo pačiu leidžia sukurti raminančią ir labai jaukią aplinką. Dėl to šiais metais tarp interjero sprendimų dažnai išvysime švelnius, prislopintus tonus, o ypač – smėlinį atspalvį, kuris netgi buvo tituluotas kaip populiariausia 2024 metų spalva. Titulo ji neturėtų užleisti ir ateinančiais metais.

neutralus namu interjeras neutraliu spalvu interjeras smeliniu atspalviu interjeras

  • Žali atspalviai. Žalia spalva šiais metais taip pat minima tarp populiariausių. Ji gali subtiliai pagyvinti aplinką, tačiau neužima dominuojančios pozicijos. Galite rinktis prislopintus atspalvius, alyvuogių ar kitus šiltus tonus ar išbandyti sodresnius brangakmenius – bet kuriuo atveju pataikysite tiesiai į dešimtuką.

zaliu atspalviu interjeras  namu interjeras su zaliu atsplaviu detalemis zalsvu atspalviu interjeras

  • Juodi akcentai. Nors šiemet dominuoja gamtos elementų tema, juodi akcentai sukuria žavų kontrastą tiek su natūralia mediena, tiek ir su kitomis organinėmis medžiagomis. Dėl to manoma, kad 2024 metais ją išvysime įvairiausiose namų erdvėse.

interjeras su juodais akcentais namu interjeras su juodomis detalemis interjeras su juodomis detalemis

  • Neoninės spalvos. Toks pasirinkimas kambariui suteikia dar daugiau šviesos ir puikiai dera prie minimalistinio interjero. Taip pat ryškias neonines spalvas galima pasitelkti kuriant drąsius, gyvybingus, skaitmeninio realizmo bei cyberpunk stiliaus interjerus.

interjeras su neoniniu apsvietimunamu interjeras su neoniniu apsvietimuneoniniu spalvu namu interjeras

  • Šviesios grindys. Toks pasirinkimas kambariui suteikia dar daugiau šviesos ir puikiai dera prie minimalistinio interjero. Šviesios grindys puikiai gali atskleisti kitas ryškesnes kambario spalvas – nesuklysite, jei jas sušildysite švelniomis tekstūromis.

interjeras sviesiomis grindimis svetaines interjeras su sviesiomis grindimis miegamojo interjeras su sviesiomis grindimis

  • Žavingi kontrastai. Dizaino pusiausvyra neretai priklauso nuo kontrastingo atspalvio pridėjimo – ši gudrybė bus populiari ir šiais metais. Dažniausiai išvysime šviesias baldų ir sienų spalvas, kurios bus derinamos su tamsesne įranga ir įvairiomis apdailos detalėmis.

kontrastingas interjeras kontrastingas svetaines interjeras kontrastingas virtuves interjeras

Pritaikę šias interjero tendencijas savo namams, 2024 metais žingsniuosite kartu su madingiausiomis ir populiariausiomis idėjomis. Naujovių šiemet iš tiesų netrūksta – galbūt būtent jos įkvėps naujiems atradimams!

Pirkėjams patiko šis įrašas

4.5/5
24 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?