Naudingi patarimai

Kaip apsaugoti augintinį nuo erkių?

Didelis antiparazitinių priemonių katėms pasirinkimas
2020 03 31
sunys ir kates apsisaugoje nuo erkiu antiparazitinemis priemonemis

Kartu su pavasariu prasideda ir erkių sezonas, kuris ypatingai pavojingas mūsų augintiniams. Šie parazitai gali sukelti rimtus jų sveikatos negalavimus ir sunkiai išgydomas ligas. Tačiau pačių blogiausių scenarijų galima išvengti – tereikia pasirūpinti tinkama apsauga nuo erkių šunims ir katėms. Gerai tai, jog šiais laikais galima rasti ne vieną priemonę, skirtą kovoti su šiais parazitais. Siūlome su visomis jomis susipažinti ir pasirinkti tinkamiausią – jos tiks ir šunims, ir katėms.

Ultragarsiniai pakabukai

Tai – kone šiuolaikiškiausia šiuo metu rinkoje esanti apsauga nuo erkių katėms ir šunims. Tokie pakabukai skleidžia ultragarsą, kuris parazitams prie Jūsų augintinių neleidžia net priartėti. Tačiau galite būti tikri – nei Jūs, nei gyvūnai papildomo triukšmo tikrai negirdės. Didžiausi ultragarsinių pakabukų privalumai yra ilga tarnavimo trukmė (9 – 12 mėnesių) ir jų universalumas. Kadangi gaminys yra ekologiškas, jį galima naudoti tiek jaunikliams, tiek nusilpusiems, besilaukiantiems ar maitinantiems augintiniams. Svarbu įsidėmėti, kad ši priemonė nėra atspari vandeniui. Nedidelis lietus jai neturėtų pakenkti, tačiau jeigu augintinis ruošis rimtesnėms maudynėms, pakabuką būtinai reikėtų atsegti.


Antiparazitiniai antkakliai

Šie antkakliai yra vienas populiariausių pasirinkimų ieškant efektyvios apsaugos priemonės nuo erkių šunims ir katėms. Juos, kaip ir pakabukus, reikėtų nešioti visuomet. Tiesa, apie pokyčius reikės pagalvoti dažniau, kadangi toks nuo parazitų saugantis antkaklis dažniausiai veikia apie 3-4 mėnesius. Šie gaminiai skleidžia išskiria biologiškai aktyvias medžiagas, skleidžiančias kenkėjams nemalonų, juos atbaidantį aromatą. Tarp antiparazitinių antkaklių rasite ir visiškai vandeniui atsparių gaminių, tačiau pasirinkimui teks skirti daugiau dėmesio. Jie skirstomi pagal gyvūnų veisles ir jų dydį, o kai kurių antkaklių nerekomenduojama užsegti nusilpusiems ar sergantiems augintiniams. Visą šią informaciją rasite konkrečių prekių aprašuose.


Lašai nuo erkių

Tai – dar viena pakankamai populiari priemonė, kuri dažnai pasirenkama svarstant, kaip apsaugoti šunį ar katę nuo erkių. Vadovaujantis instrukcijomis, atitinkamą lašiukų kiekį reikia įtrinti į augintinio odą (ne plaukus). Tuomet susidarys nematomas apsauginis barjeras, nuo erkių apsaugosiantis maždaug 1 mėnesį, taigi šią procedūrą teks pakartoti. Dažniausiai vienoje pakuotėje būna keliems kartams skirtas lašiukų kiekis. Siekiant efektyvumo, bent kelias valandas (nebent ant pakuotės nurodyta kitaip) augintinio reikėtų neliesti. Pernelyg dažnas sąlytis su vandeniu taip pat gali sumažinti lašiukų efektyvumą. Renkantis juos, ir vėlgi atidžiau reikėtų paskaityti gamintojų rekomendacijas ir lašiukus pirkti atsižvelgiant į augintinio veislę, amžių, dydį ir kitus nurodytus duomenis.