Naudingi patarimai

Kaip dekoruoti vaikų kambarį tapetais

Didelis vaikiškų fototapetų pasirinkimas
2021 09 29
jaukus vaiko kambario interjeras dekoruotas akcentiniais tapetais

Vienas geriausių ir paprasčiausių būdų dekoruoti vaikų kambarį – tapetai arba fototapetai. Renkantis tapetus vaiko kambariui vienas svarbiausių aspektų yra tapetų kokybė. Juos reikėtų rinktis aukštos kokybės, jeigu turite galimybę – ekologiškus, kad tapetai būtų pagaminti iš kūdikiui ir mažam vaikui nekenksmingų medžiagų, kvėpuojantys. Dar viena svarbi detalė – kad tapetus būtų galima valyti, taigi jie turi būti bent minimaliai atsparūs drėgmei.

vaiko kambarys dekoruotas tapetais

Tapetai vaiko kambariui gali būti patys įvairiausi – žaismingi, su personažais, gyvūnais ar gamtos motyvais. Jeigu jūsų mažasis smalsuolis žavisi kokiu nors animaciniu herojumi arba dievina gyvūnus – lai tai ir tampa sienų dekoru. Sienas klijuoti tapetais galima labai įvairiai – visas sienas vienodai, vieną sieną, dalį sienos horizontaliai arba vertikaliai. Šiandien galima rasti begalę idėjų internete, todėl jums teliks pasiraitoti rankoves ir pasidarbuoti.

Renkantis spalvas svarbu, kad jos nebūtų labai ryškios, nes labai ryškios spalvos vaiką stimuliuos, ilgainiui galės pradėti varginti, bus sunku užmigti ir susikaupti. Jeigu norite ryškių spalvų, tuomet sukurkite tokius akcentus, o likusias sienas dekoruokite ramesnėmis spalvomis.

Fototapetai – praktiškas pasirinkimas

Jeigu vaiko kambaryje norite sukurti istoriją, rinkitės fototapetus. Scena iš Mikės Pūkuotuko gyvenimo, filmuko „Ledo šalis“ ar „Ratai“ neabejotinai pradžiugins mažylį, suteiks kambariui žaismingumo, o vaikas galės žaisti savo svajonių kambaryje.


Taip pat dar vienas variantas, kuris ne tik taps puikia dekoro detale, bet ir bus svarbus pažinimui – žemėlapis. Rinkitės pasaulio žemėlapį su nupieštais gyvūnais, valstybių ir miestų pavadinimais, o gal nuspręsite, kad geriausia dekoracija – Lietuvos žemėlapis. Toks fototapetas gali tapti veiklos ir traukos centru – žaidimams, mokslui ar tiesiog pažinimui.

Fototapetų su žemėlapiais labai platus pasirinkimas – spalvoti, vienspalviai, ryškesnių arba ramesnių spalvų. Taip pat skirtingos fono spalvos. Pavyzdžiui, pasirinkę pasaulio žemėlapį rudame arba pilkame fone sukursite įspūdį, kad tai ne priklijuotas fototapetas, o dažais tapyta siena.

vaiko kambarys su fototapetu zemelapiu


Vaikai labai dažnai mėgsta įvairius gyvūnus, todėl galite rinktis džiunglių vaizdus, ūkio gyvūnus ar naminių gyvūnų fototapetus, kurie atrodys žaismingai.


Tikram sporto aistruoliui patiks fototapetai su futbolo kamuoliu arba stadiono vaizdu.

vaiko kambario tapetai futbolo tema

Fototapetai būna skirtingų dydžių, todėl lengvai priderinsite pagal kambario kvadratūrą. Taip pat galima rinktis mažesnį fototapetą ir klijuoti tik sienos dalį arba klijuoti tik nuo grindų iki pusės sienos.


Tapetai – patogus ir greitas pasirinkimas

Nors planuojate dekoruoti vaikų kambarį, tapetai nebūtinai privalo būti išskirtinai vaikiški. Žinoma, galbūt Provanso ar prabangaus klasikinio stiliaus tapetai ir netiks, tačiau yra begalė raštų, kurie būtų puikus pasirinkimas.

Vaikai greitai auga, keičiasi jų norai ir mėgstami dalykai, todėl jeigu ieškote ilgalaikiškesnio sprendimo, atkreipkite dėmesį į juostuotus, taškuotus ar neutralius tapetus. Pavyzdžiui, tapetai su lapais, medžiais ar plunksnomis. Taip pat abstrakcijomis, geometriniais raštais. Taigi renkantis tapetus vaikų kambariui, verta peržiūrėti ne tik vaikiškus.

vaiko kambarys dekoruotas taskuotais tapetaisvaiko kambarys dekoruotas tapetais su zvaigzdemis