Naudingi patarimai

Kaip derinti papuošalus?

Didelis papuošalų moterims pasirinkimas
2020 11 27
deranciais papuosalais pasipuosusi mergina mieste

Tinkamai pasirinkti aksesuarai pagyvina aprangą, tarsi užpildo ir sukuria tobulą bendrą vaizdą. Vis tik, nemažai moterų vis dar pabijo rinktis didesnius, ryškesnių spalvų ar įdomesnių raštų aksesuarus. Baiminamasi atrodyti nestilingai, todėl dažniausiai nusistovima ties vos matomais, į ausis įsegamais auskarais bei universaliu laikrodžiu. Patarsime kokių klaidų nedaryti, supažindinsime su pagrindiniais derinimo būdais bei pateiksime konkrečių pavyzdžių, kurie padės išsirinkti jums labiausiai tinkančius papuošalus.

Du pagrindiniai derinimo būdai

Galima išskirti du pagrindinius aksesuarų derinimo būdus. Pirmas – pasitelkiant įvairias, prie aprangos derančias detales sustiprinti jau sukurtą įvaizdį. Antras – prie tos pačios aprangos, pasitelkiant skirtingus aksesuarus sukurti vis kitokį įvaizdį. 

Pirmo būdo pavyzdys: Jūsų stilius kiek primena roko žvaigždės aprangą. Plėšyti džinsai, paprasti balti marškinėliai, inkariukų tipo batai bei odinė striukė. Prie šios aprangos jūs priderinate odinę apyrankę, didelius auskarus, o ant peties užsimetate rankinę puoštą įvairiomis sagtimis ir kniedėmis. 

odiniu apyrankiu derinimas prie odines striukesdideliu auskaru ivaizdis

Antro būdo pavyzdys: Dėvite taip mėgstamą, juodos spalvos, prie kūno prigludusią medvilninę suknelę. Norite atrodyti elegantiškai? Užsidedate aukštakulnius ir sidabrinį kaklo papuošalą. Norite nerūpestingo įvaizdžio? Užsidedate aulinukus ir prie kaklo prigludusį papuošalą. O gal ieškote kasdieninės laisvalaikio aprangos? Tuomet rinksitės žemus batelius, o prie suknelės priderinsite spalvingą kaklo papuošalą. Ribų tiesiog nėra. Daugiau apie tų pačių rūbų pritaikymą skirtingoms progoms galite paskaityti straipsnyje: Kuo ypatingas kapsulinis garderobas

Aksesuarų spalva ir tekstūra

Spalvos yra skirstomos į šaltas ir šiltas. Šaltoms priskiriamos tokios spalvos kaip mėlyna, violetinė ir žalia, o prie jų puikiai dera sidabriniai aksesuarai. Šiltoms priskiriamos raudona, oranžinė ir geltona, o geriausia šias spalvas derinti su auksiniais aksesuarais. 

auksiniai aksesuarai ivaizdyjeauksiniu detaliu rankinukas prie raudonos suknelesauksiniai aksesuarai ir akiniai nuo saules

auksiniu aksesuaru derinimas

Tam tikros taisyklės galioja ir derinant drabužių ir aksesuarų spalvą. Pateikiame pagrindinius spalvų derinius:

  • Juodos spalvos drabužiai – įvairių spalvų detalės;
  • Neutralių spalvų drabužiai – ryškių spalvų detalės;
  • Ryškūs, spalvingi drabužiai – pastelinių spalvų detalės;
  • Baltos spalvos drabužiai – prislopintos, žemiškų spalvų detalės;
  • Įvairaus rašto drabužiai – vienspalvės, prie vienos iš drabužių spalvos derančios detalės. 

Renkantis papuošalus taip pat reikėtų atkreipti dėmesį ir jų tekstūrą. Jei pasirinkote auskarus su perlais, vėrinys su tokios pat spalvos kristalais ar apyrankė iš medinių baltų karoliukų neatrodys stilingai. Rinkitės ne tik spalviškai derančius, tačiau ir panašaus ryškumo, skaidrumo ir brangumo akmenis. 

panasaus stiliaus papuosalu derinimas

Anksčiau galiojusi taisyklė – arba auksas, arba sidabras, dabar jau visai pamiršta, todėl drąsiai galite rinktis auksinius auskarus, tačiau ant kaklo dėvėti sidabrinį pakabuką. Tačiau, viena sąlyga vis tik yra, jei renkatės gana masyvų auksinį papuošalą, sidabrinis papuošalas turėtų būti jau subtilesnis, ne toks krintantis į akis.