Naudingi patarimai

Kaip derinti spalvas?

Didelis drabužių moterims pasirinkimas
2020 12 09
grupe moteru apsirengusiu spalvingais drabuziais ir aksesuarais mieste

Kai kurie tiesiog intuityviai sugeba sukurti stilingus, nepriekaištingus aprangos derinius pasitelkiant net ir sunkiausiai suderinamas spalvas. Vis tik, jei spintoje ieškodami drabužių sunkiai sugalvojate naujus derinius arba šis procesas nusipirkus naują rūbą tikrai užtrunka, tuomet tikrai pravers žinios apie spalvų derinimą tarpusavyje. Apžvelgsime 5 pagrindines drabužių spalvų derinimo schemas, kurias žinant galėsite drąsiai eksperimentuoti ir atrasti tai, kas jums tinka labiausiai. 

Kas yra spalvų ratas?

Spalvų ratas buvo sukurtas 18 amžiuje, britų fiziko ir matematiko Isaac Newton. Spalvų rate esančias spalvas jis suskirstė į tris kategorijas: 

  • Pirminės. Raudona, mėlyna ir geltona yra žinomos kaip pagrindinės spalvos. Visos kitos yra šių trijų atspalvių derinys.
  • Antrinės. Jos gaunamos sumaišius pagrindines spalvas tarpusavyje. Iš jų gaunama oranžinė, žalia ir violetinė. 
  • Tretinės. Tai spalvos gaunamos sumaišius šalia esančias pirmines ir antrines spalvas. Taip atsiranda raudona-violetinė, mėlyna-violetinė, mėlyna-žalia, geltona-žalia, geltona-oranžinė, raudona-oranžinė spalvos. 

Rato spalvos:

Iš viso yra 12 spalvų ir visos jos turi šešėlį, kuris gaunamas maišant kiekvieną spalvą su juoda spalva, tuomet toną, kai maišoma su pilka bei šviesą, kai maišoma su balta spalva.

spalvu ratas

Kaip derinti spalvas aprangoje?

Turbūt ne paslaptis, kad vienas pagrindinių principų derinant drabužius yra spalvos. Nepriklausomai nuo to, ar pasirinksite ryškias, o gal visai neutralias spalvas, jos tarpusavyje turi atrodyti harmoningai. Nors derinimo būdų yra nesuskaičiuojamas kiekis, atrinkome ir su pavyzdžiais jums pristatome 5 populiariausias. 

5 pagrindinės spalvų derinimo schemos:

Monochrominė. Tai apranga kurią sudaro tik viena spalva. Ši idėja iš pradžių gali pasirodyti paprasta ir nuobodi, tačiau tinkamai įgyvendinta atrodo itin stilingai. Kuriant monochrominę išvaizdą galima derinti ne tik pagrindines, tačiau ir išvestines spalvas.

Tačiau deriniams būtinai rinkitės tik vieną spalvą, bet naudokite visus įmanomus tonus, nuo šviesiausių iki tamsiausių. Nustebsite, tačiau esame įsitikinę, kad tingiomis dienomis monochrominį įvaizdį jau esate išbandę, net jei ir patys to nežinojote. Juodi džinsai, juoda palaidinė aukštu kaklu, tos pačios spalvos švarkas ir žemakulniai batai. Tačiau, tai viena lengviausiai suderinamų spalvų, todėl tikrai siūlome išbandyti ir daugiau monochrominio įvaizdžio variantų. Jei iš pradžių dar bijote eksperimentuoti, pradėkite nuo tokių neutralių spalvų kaip pilka, mėlyna arba balta, vėliau pereikite prie pastelinių ir ryškių spalvų. Tokia apranga puikiai tiks žemoms moterims ar vyrams, nes viena spalva vizualiai prailgina kūną, todėl atrodysite aukštesnis. 

mergina apsirengusi monochrominiu spalvu drabuziais miestevyras su vienos spalvos drabuziu deriniu miestemoteris su raudonos spalvos drabuziais gatveje

Jei monochrominė apranga ne jums, tuomet galite išbandyti ir suderinti pirmines spalvas tarpusavyje, taip sukuriant itin ryškų įvaizdį.

pirminiu spalvu derinimas drabuziuosekaip derinti pirmines spalvas drabuziu deriniuosevyras su melynos ir raudonos spalvos drabuziais mieste

pirminiu spalvu derinimas moteriskiems drabuziu deriniams

Priešingos spalvos. Tai spalvų rate, tiesiai viena priešais kitą esančios spalvos. Pavyzdžiui: raudona ir žalia, violetinė ir geltona, mėlyna ir oranžinė. Tokių spalvų derinys atrodys ryškiai, tačiau ypač stilingai. Galite rinktis vieną spalvą kaip akcentą, o kitą kaip visos aprangos pagrindą, arba abi spalvas paversti pagrindinėmis. Pūstas raudonas sijonas ir žalios spalvos odinė striukė, oranžinės spalvos kelnės, tokios pat spalvos tunika arba palaidinė aukštu kaklu ir mėlynas paltas. Tai tik keletas aprangos pavyzdžių, nes galimų aprangos variantų tikrai daug. Svarbiausia nepamirškite priderinti ir aksesuarų. Jie gali būti tokios pat spalvos kaip vienas iš rūbų arba panašaus atspalvio. 

violetines ir zalios spalvos drabuziu derinyspriesingu spalvu derinimas drabuziamszalios ir raudonos spalvos drabuziu derinys moterims

Panašios spalvos. Tai lengvai rate randamos, viena šalia kitos išsirikiavusios 3 spalvos. Panašūs atspalviai nesukuria ryškaus kontrasto, todėl aprangoje atrodo ypač harmoningai.

Kaip pavyzdys – raudona, oranžinė ir geltona. Derinant drabužius nebūtina rinktis pačios ryškiausios spalvos, galite derinti ir tam tikrų spalvų tonus. 

panasiu spalvu drabuziu derinys moterims

panasiu melynu spalvu derinimas drabuziuose

panasiu rudu atspalviu drabuziu deriniai

Spalvų trikampis. Tai vienodu atstumu viena nuo kitos nutolusios spalvos rate. Tinkamai suderinus, trikampio schemos derinys gali atrodyti ypač stilingai ir moderniai. Vis tik, jei derinimo įgūdžiais dar nepasitikite, vieną ar dvi spalvas iš trijų pasilikite aksesuarams. Kaip pavyzdį pasirinkime oranžinę, žalią ir violetinę spalvas. Žalias sijonas, violetiniai marškinėliai ir oranžinis megztinis tobulai tiks tarpusavyje. 

spalvu trikampio derinimas drabuziuosespalvu trikampio principo taikymas drabuziu deriniuosekaip derinti rubu spalvas pagal spalvu trikampi

Neutralios spalvos. Tai spalvos kurios lengvai suderinamos iš esmės su bet kuria kita spalva. Neutralioms priskiriamos trys pagrindinės spalvos – juoda, balta ir pilka. Kadangi jos neturi sodrumo lygio, techniškai jos nelaikomos spalvomis ir dera prie bet kokios kitos spalvos arba suderintos viena su kita. Kalbant plačiau, prie neutralių spalvų taip pat priskiriama ir ruda, smėlio, alyvuogių ir tamsiai mėlyna spalva.

neutraliu atspalviu drabuziu derinys moterimsmoteris su neutraliu spalvu drabuziais miestealyvuogiu zalios spalvos palto ir neutraliu atspalviu drabuziu derinys

Tai žemiškos, neryškios spalvos. Kartais, visai nepelnytai, neutralios spalvos įvardinamos kaip nuobodžios, vis tik tinkamai suderinus jas su pirminėmis ar antrinėmis spalvomis arba tiesiog tarpusavyje, galite gauti tikrai gražius aprangos derinius. Nebijokite eksperimentuoti, balta laisvo stiliaus suknelė, smėlio spalvos bateliai ir rudas megztukas – tiesiog ramybe ir subtilumu dvelkiantis derinys.

Renkantis spalvas nebijokite eksperimentuoti. Šios schemos tik pagrindas formuojant bendrą suvokimą apie spalvų suderinamumą. Tik bandymų būdu atrasite tai, kas jums tinka labiausiai, su kuo jaučiatės savimi. Galbūt ryškus monochrominis spalvų derinys visai ne jums. Tuomet išbandykite tonu lengvesnes spalvas. Jei savo aprangos nenorite keisti kardinaliai, tuomet siūlome į savo garderobą įtraukti vieną ryškesnę detalę, o visą kitą palikite neutralių spalvų. Jei daug laiko praleisti planuojant ką apsirengti nenorite arba neturite tam laiko, tuomet išbandykite kapsulinį garderobą. Jo principas, tarpusavyje tinkančių skirtingų drabužių deriniai. O ieškančios kuo pasipuošti šį rudenį ir žiemą, pravers patarimai apie mados tendencijas 2020-2021 metų rudeniui ir žiemai

Pirkėjams patiko šis įrašas

4.4/5
14 Pirkėjų įvertinimų

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?