Naudingi patarimai

Drabužių džiovyklė – kaip išsirinkti?

2020 09 14
naujos dziovykles bugnas su svariais skalbiniais viduje

Drabužių džiovyklės nėra tokios populiarios kaip skalbimo mašinos. Daugelis žmonių verčiau renkasi skalbimo mašinas su džiovinimo funkcija, nei atskirą džiovinimo įrenginį. Tačiau tai nereiškia, kad neverta investuoti į džiovyklę, ypač tuose namuose, kur nėra vietos džiauti skalbinius. Net neabejojame, kad renkantis džiovyklę Jums iškils ne vienas klausimas. Kokia sklabinių džiovyklė yra geriausia? Į kokius parametrus verta atkreipti dėmesį? Šio vadovo paskirtis – išsklaidyti Jūsų abejones.

Kodėl verta įsigyti džiovyklę?

Džiovyklė, priešingai nei atrodo, yra labai naudingas įrenginys. Štai kelios naudingumo priežastys:

  • puikiai pasiteisina butuose, kuriuose nėra vietos džiauti skalbinius, ypač žiemą
  • negadinamas drabužių pluoštas
  • džiovyklė taupo laiką
  • džiovinant skalbinius patalpoje nesirenka drėgmė

mama su vaiku mokosi naudotis dziovykle vonios kambaryje

Džiovyklė arba skalbyklė-džiovyklė?

Buitinių prietaisų gamintojai siūlo ne tik džiovykles, bet ir skalbykles-džiovykles Tokiu būdu yra sutaupoma erdvė, o naudotojas turi įrenginį 2in1.Tai ypač svarbu ir patogu mažuose vonios kambariuose, kur daugiau nebėra vietos papildomai įrangai. Tokio tipo prietaisų apribojimas – tai mažesnė būgno apkrova džiovinimo metu. Pavyzdžiui, jei į skalbyklę galima įkrauti 5 kg skalbinių, džiovinti galėsite maždaug 2,5-3 kg.

Taip pat reikėtų turėti omenyje, jog atskiri prietaisai gali pasiūlyti kur kas daugiau būtent džiovinimui pritaikytų funkcijų, kurios šį darbą leis atlikti dar efektyviau. Tuo tarpu skalbimo mašinose tiek daug galimybių neturėsite. Jei apie tokį įrenginį svarstote dėl vietos stokos, verta pagalvoti ir apie galimybę džiovyklę pastatyti ant skalbimo mašinos. Pasirinkus atitinkamus prietaisus ir montavimui skirtus priedus, toks montavimo būdas tikrai yra įmanomas.

pastatoma dziovykle moderniame vonios kambaryje su tamsiomis sienomis

Skalbinių džiovyklių tipai

Gamintojai siūlo dviejų tipų džiovykles. Jos buvo suskirstytos į grupes remiantis įvairiais drabužių džiovinimo būdais. Skiriamos šios grupės:

  • kondensacinės – šiuo atveju vanduo yra surenkamas į specialų konteinerį, kuris ištuštinamas pačio naudotojo arba per įmontuotą sistemą (džiovyklė taip pat turi būti prijungta prie vandens sistemos). Patobulintame modelyje yra šilumos siurblys, kurio dėka įrenginys dirba žemesnėje temperatūroje ir sunaudoja mažiau elektros energijos. Be to, šilumos siurblį turintys modeliai yra tylesni.


  • ventiliacinės – džiovinimo metu susirenkantis vanduo pašalinamas per ventiliacijos šachtą ar orlaidę, todėl prietaisas turi būti prijungtas prie ventiliacijos sistemos. Dėl to vis daugiau žmonių atsisako ventiliacinių džioviklių ir pasirenka paprastesnį bei universaliau montuojamą sprendimą.

Visi buitiniai prietaisai, tame tarpe ir drabužių džiovyklės, taip pat yra skirstomi į kitas grupes. Drabužių džiovyklės gali būti:

  • laisvai stovinčios – dauguma gamintojų siūlo būtent tokias. Taip pat galima pasirinkti, kaip dėti drabužius į džiovyklę: iš priekio ar iš viršaus.
  • įmontuojamos – mažesnis ne tik modelių pasirinkimas, bet ir drabužių įdėjimo būdas. Įmontuojamas džiovykles galima įkrauti tik iš priekio.

Į ką atkreipti dėmesį?

Renkantis šį prietaisą, pirmiausia verta susipažinti, kokios yra geriausios džiovyklės – galbūt tarp šių modelių surasite patį tinkamiausią. Tačiau tam, kad apsispręstumėte paprasčiau, pravartu atsižvelgti į dar kelis aktualius kriterijus. 

Būgno talpa

Būgno talpą reikėtų pasirinkti pagal skalbinių kiekį ir šeimos narių skaičių. Geras sprendimas yra nusipirkti džiovyklę, turinčią panašią būgno talpą kaip ir skalbimo mašina. Kompaktiškos džiovyklės pasižymi 3-4 kg apkrovos talpa. Renkantis džiovyklę su labai dideliu būgnu, reikėtų patikslinti, ar bus galimybė džiovinti mažesnį drabužių skaičių, pvz. pusę apkrovos.

Energijos efektyvumo klasė

Kaip ir daugelis didžiųjų buitinių prietaisų, džiovyklė privalo turėti tam tikrą klasę, nuo kurios priklauso jos energijos efektyvumas. Patys efektyviausi įrenginiai priklauso A klasei – kuo pliusų šalia šios raidės daugiau, tuo geresnių rezultatų galima tikėtis.