Naudingi patarimai

Kaip išsirinkti dūmų detektorių?

Geriausi dūmų detektorių pasiūlymai
2018 02 09
dumu detektoriai

Gerai pasirinktas ir tinkamai veikiantis dūmų detektorius gali padėti išvengti rimtesnių ugnies padarinių. Nuo 2018 metų gegužės 1 dienos tokie prietaisai privalės būti kiekvieno iš mūsų namuose, todėl pravartu žinoti, kaip išsirinkti Jūsų namams tinkantį dūmų detektorių.

  1. Apsispręskite, kiek dūmų detektorių Jums reikės – nuo šiol jie bus būtini kiekviename kambaryje, išskyrus virtuvę, kadangi šioje erdvėje galimi netikri gaisro pavojaus signalai. Siekiant papildomo saugumo, pravartu juos instaliuoti ir prieškambaryje bei koridoriuose.
  2. Susipažinkite su pagrindiniais dūmų detektoriaus tipais. Joniniai dūmų detektoriai greičiau atpažįsta mažesnius, greit įsiliepsnojančius ir dūmus sukeliančius šaltinius, tokius kaip popierius ar riebalai, tuo tarpu fotoelektriniai prietaisai puikiai aptinka lėčiau liepsnojančias dūmų daleles, kurios išsiskiria užsidegus patalynei, drabužiams ar apmušalams.
  3. Taip pat galima rinktis kombinuotus jų variantus, ar įsigyti dar modernesnius anglies monoksido detektorius, galinčius aptikti net ir itin nedidelę smalkių koncentraciją patalpoje, tad vertėtų atsižvelgti į tai, kurioje patalpoje ketinate montuoti detektorių.
  4. Atkreipkite dėmesį, kaip veikia dūmų detektorius. Pigiausi variantai dažniausiai turi keičiamus elementus, o brangesni – net 10 metų veikiančias ličio baterijas. Taip pat galima rinktis dūmų detektorius, kurie yra prijungiami prie elektros tinklo, tačiau tuo pačiu turi atsarginius elementus, kurie įsijungia tuomet, kai dingsta maitinimas.
  5. Kombinuotą energijos šaltinį turintys dūmų detektoriai dažniausiai montuojami iš anksto, statant ar renovuojant būstą, tuo tarpu su įprastomis baterijomis veikiantys prietaisai pajungiami kur kas paprasčiau, tačiau jas reikia keisti maždaug kas metus. Optimalus variantas šiuo atveju būtų visą prietaiso laikotarpį tarnausiančios ličio baterijos – tokie dūmų detektoriai taip lengvai instaliuojami.
  6. Pasidomėkite, ar pasirinktas dūmų detektorius turi testavimo funkciją – rekomenduojama maždaug kas mėnesį atlikti šį bandymą, kad įsitikintumėte, jog prietaisas veikia tinkamai.
  7. Apsvarstykite, koks dūmų detektoriaus funkcionalumas Jums reikalingas – daugiau galimybių siūlantys modeliai yra šiek tiek brangesni, tačiau gerokai modernesni.
  8. Funkcionalūs dūmų detektoriai turi nutildymo galimybę, kuri praverčia tuomet, kai prietaisas įsijungia netyčia, o kai kurie modeliai ekrane rodo net ir itin nedidelį kenksmingų medžiagų kiekį kambaryje, tad turėtumėte apgalvoti, kurių iš šių funkcijų gali prireikti Jums.
  9. Išsirinkite Jums priimtiniausią gaisro pavojaus signalą – dūmų detektoriai gali turėti vaizdinius, garsinius signalus ar specialius balso pranešimus.
  10. Atkreipkite dėmesį ir į šio prietaiso dizainą – šiuo metu galima rinktis neutralius, lengvai prie sienų ar lubų derėsiančius modelius arba išbandyti didesnį spalvų spektrą ir paversti dūmų detektorių dailia interjero dalimi.

Populiariausi dūmų detektoriai


Atsižvelgę į visus šiuos patarimus, lengvai išsirinksite labiausiai poreikius ir galimybes atitinkantį dūmų detektorių. Apsisprendus dėl tinkamiausio šio prietaiso modelio, jį rekomenduojama montuoti kambario viduryje – taip greičiausiai pavyks aptikti dūmus ir pranešti apie galimą pavojų. Bosch, Sentek, Eura ir kitų gamintojų dujų detektorius rasite čia.

Pirkėjams patiko šis įrašas

5/5
2 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?