Naudingi patarimai

Kaip išsirinkti slidinėjimo akinius?

Didelis slidinėjimo akinių pasirinkimas
2019 02 06
akiniai slidinejimui

Kad ir koks būtų oras, saulėta ar ūkanota, visuomet svarbu saugoti savo akis! Sferiniai ar cilindriniai lęšiai, siauri, vidutiniai ar platūs, išsirinkti sudėtinga, taigi kaip išsirinkti slidinėjimo akinius?

  1. SLIDINĖJIMO AKINIUS RINKITĖS PAGAL ORĄ

Visi akiniai suteikia 100% apsaugą nuo ultravioletinių spindulių. Pagrindiniai skirtumai yra apsaugos lygis priklausantis nuo šviesumo, siekiant išvengti prasto matomumo ar akinimo.

Yra 3 pagrindiniai lęšių tipai:

- S1 lęšis skirtas debesuotai dienai

- S2 lęšis mišrių sąlygų orui

- S3 lęšis saulėtam orui

Mažo apšviestumo sąlygomis, gali išryškėti spalvų, tokių kaip geltona, oranžinė, ar rožinė kontrastas. Geromis oro sąlygomis naudojami veidrodiniai lęšiai maksimaliai reflektuoja atspindžius. 

  1. VIENGUBI AR DVIGUBI LĘŠIAI?

„Rossignol“  akiniai su viengubais lęšiais yra padengti nerasojančia danga iš vidinės lęšių pusės.

Ši technologija yra ypač efektyvi, kai visai nesinori valyti savo akinių vidinės pusės. Slidinėjimo akiniai su dvigubais lęšiais leis visiškai išvengti akinių aprasojimo. Akiniai turi izoliuotą oro tarpą, kuris  neleidžia akiniams aprasoti iš vidaus.

Tai Jums leidžia patogiai ir saugiai slidinėti visą dieną.

Geras vėdinimas vidinėje akinių pusėje taip pat apsaugo nuo  temperatūros skirtumų, dėl kurių susidaro kondensatas ir akiniai aprasoja.


  1. RINKITĖS PATOGIUS SLIDINĖJIMO AKINIUS

Puta

Skaičius nurodantis putos storumą ir putos kokybė taip pat yra svarbūs faktoriai, kurių reikėtų nepamiršti. „Rossignol“ akiniai su dvigubo ar trigubo tankio puta, užtikrina komfortą. Akiniai su trigubo tankio puta prisitaikys daug geriau.

Rėmelių forma

Taip pat svarbu prie veido formos pritaikyti akinių formą ir jų dydį. Priklausomai nuo Jūsų veido formos, pasirinkite tinkamą akinių dydį: maži, vidutiniai, dideli. Žinoma, lęšiai turi dengti visą akių zoną. Slidinėjimo akiniai neturėtų spausti nosies. Taip pat, nepamirškite teisingai sureguliuoti akinių juostos.

Lęšiai

Lęšiai gali būti cilindriniai arba sferiniai. Sferiniai lęšiai yra visiškai plokšti. Siekiant sumažinti vaizdo iškraipymo, stiklo forma atkartoja tinklainės formą. Tuo tarpu cilindriniai lęšiai yra šiek tiek apvalesni. Jie suteikia platesnį vertikalaus ir horizontalaus matymo kampą. Tai leidžia matyti platesnį vaizdą ir suteikia žymiai daugiau komforto slidinėjant.

Patarimas: Mūsų OTG slidinėjimo akiniai. Jeigu nešiojate korekcinius akinius, tuomet OTG (nešiojantiems korekcinius akinius) slidinėjimo akiniai sukurti kaip tik Jums. Sukurti taip, jog juos būtų galima dėvėti ant korekcinių akinių, yra platesni, jog korekciniai akiniai patogiai tilptų viduje, užtikrintų tinkamą oro cirkuliaciją ir būtų sumažinta aprasojimo tikimybė. Dabar, kai jau žinote kokius akinius dėvėti pagal esamas oro sąlygas, veido formą ir pageidavimus, Jūs esate pasiruošę mėgautis sniegu saugiai ir patogiai. Tačiau, jeigu Jums reikalingas asmeninis patarimas, nedvejokite ir pasinaudokite vienu iš daugelio mūsų parduotuvių ieškikliu. 

Glosarijus

Ventiliacijos angos: leidžia vėsiam orui patekti pro kaukės apačią bei ištraukia karštą orą ir drėgmę iš kaukės viršutinės dalies. Tai padeda reguliuoti temperatūrą ir apsaugo nuo rasojimo.

Cilindriniai lęšiai: cilindriniai „Rossignol“ lęšiai pagaminti iš polikarbonato, formuoti, įkomponuoti į vidinius lęšius. Stiklas plokščias, išlenkti pagal kaukės formą.

Sferiniai lęšiai: sferiniai lęšiai įtaisomi į jau išlenktus rėmus, tada išpjaunami ir įmontuojami į vidinius lęšius. Lęšių forma yra tokia pati, kaip ir tinklainės, todėl vaizdas yra mažiausiai iškraipomas. 

Dirželis: platus dirželis užtikrina idealų prisitaikymą. Jis gali būti su įmontuotu kabliuku patogiam pritvirtinimui prie šalmo.

Paminkštinimas: gali būti paprastas trigubo tankumo paminkštinimas, idealiai prisitaikantis prie Jūsų veido formos, su fliso sluoksniu patogiam kontaktui su oda, gali būti hipoalerginis arba ne.

Rėmeliai: Siekiant užtikrinti patogumą, rėmeliai turi būti lankstūs.

OTG: Ant akinių: kai kurie rėmeliai pritaikyti taip, kad galėtumėte nešioti akinius po kauke.

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?