Apsipirkimo gidai

Kaip išsirinkti šaldytuvą?

Platus šaldytuvų ir šaldiklių pasirinkimas
2018 07 10
pigus saldytuvai

Jeigu planuojate rinktis šaldytuvą, ko gero, jau žinote, jog galimų opcijų yra ypatingai daug. Kai kurie šaldytuvai yra itin paprasti, nedideli, netgi neturi šaldiklio, o kai kurie netgi skirsto šaldytuvo temperatūrą į kelias skirtingas zonas, turi keturias ar penkias dureles ir t.t. Ko jums reikia iš tikrųjų? Kaip rinktis šaldytuvą? Tą jums padaryti padėsime mes, Pigu.lt ekspertai.

Šaldytuvo dizaino tipas

Visų pirma pirkdami šaldytuvą, turėtumėte pasirinkti jo tipą. Rinkoje yra daugybė galimų pasirinkimų, konfigūracijų, tačiau dažniausiai šaldytuvo dizaino tipas priklauso nuo durelių skaičiaus ir šaldiklio pozicijos. Tai yra labai svarbu, kadangi skirtingo išdėstymo ir interjero virtuvėje, gali būti patogus skirtingo dizaino tipo šaldytuvas.

  • Šaldiklis viršuje – tradiciškai šaldytuvo šaldiklis yra viršuje – taip galima padaryti didesnį šaldiklį, kadangi jis tiesiog niekam netrukdo. Tiesa, įsigiję tokį šaldytuvą, dažnai turėsite pasilenkti, jeigu norėsite kažką paimti iš apatinių lentynų, o norint paimti maisto iš šaldiklio, kai kuriems gali tekti pasiimti ir kėdę. Tad tai nėra pats patogiausias sprendimas.
  • Šaldiklis apačioje – šaldytuvai su šaldikliais apačioje paprastai yra gan žymiai žemesni, tačiau platesni. Taip pat šaldytuvo turinys atsidurs jūsų akių lygyje. Tik štai norint paimti maisto iš šaldiklio, teks lenktis, tačiau šaldytuvą, tikriausiai, vis tiek naudojate dažniau negu šaldiklį.
  • Prancūziško dizaino – prancūziško dizaino šaldytuvų šaldiklis yra apačioje, jie yra ganėtinai platūs, tačiau vietoje vienų pagrindinių durų, tokie šaldytuvai turi dvejas. Paprastai tokio dizaino šaldytuvai leidžia sutaupyti šiek tiek vietos.
  • Dviduriai – kai kurie šaldytuvai turi tik dvejas duris ir paprastai jie yra ypatingai platūs ir žemi. Paprastai vienoje pusėje yra šaldiklis, ledukų skyrius, o kitoje – įprasto šaldytuvo skyrius. Tai nėra ypatingai patogus sprendimas tuo atveju, jeigu šaldytuve kartais laikote didžiulę picą arba šaldiklyje planuojate laikyti mėsą ar panašaus dydžio maisto produktus.
  • Mini šaldytuvai – jeigu dar tik pradeda savo asmeninį gyvenimą, gyvenate vieni ir jums tikrai nereikia daug vietos šaldytuve ir šaldiklyje, rinkitės nediduką mini šaldytuvą. Tik rinkdamiesi pagalvokite, jums reikia šaldiklio ar ne.

Kokio dydžio turėtų būti perkamas šaldytuvas?

Kad jau prakalbome apie šaldytuvų tipus ir mini šaldytuvus, laikas pasvarstyti apie šaldytuvo aukštį, plotį. Didesnis šaldytuvas ne būtinai yra geresnis. Paprastai vienam žmogui šeimoje reikia nuo šimto iki šimto su puse kubinio litrų vietos šaldytuve. Tai reiškia, jog keturių asmenų šeima neturėtų įsigyti šaldytuvo, kurio talpa yra mažesnė negu 400 litrų.

Žinoma, svarbus faktorius yra ir jūsų virtuvės dydis – privalote žinoti jos ilgį, plotį ir netgi aukštį. Turėti omeny verta ir tai, jog didesnis šaldytuvas naudoja daugiau energijos, todėl jeigu jums didelio šaldytuvo tikrai nereikia, bet „gali prireikti“ po penkių ar šešių metų, geriau įsigykite kažką mažesnio.

Top 10 šaldytuvai

Kokio funkcionalumo jums reikia?

Internetu galite užsisakyti tikrai įvairių šaldytuvų su įvairiausiu funkcionalumu, tačiau gerai pagalvokite, ar jums tikrai to reikia. Daugelis žmonių gyvena su kelių metų senumo šaldytuvais, kurie tiesiog šaldo ir palaiko tinkamą maisto temperatūrą. Paprastai to yra gana, todėl nešvaistykite savo pinigų veltui – paprastesni šaldytuvai visada kainuoja pigiau.

Bet skirtingų žmonių, skirtingi ir poreikiai. Todėl pagalvokite, kokį maistą dažniausiai gaminate ir valgote ir tik tada ieškokite, kokio funkcionalumo jums gali reikėti. Ar, apskritai, bent jau mėgstate gaminti? Jeigu taip, tuomet jums reikia šaldytuvo su klimato kontrolės funkcija, kuri leistų skirtinguose šaldytuvo stalčiuose nustatyti skirtingą temperatūrą.

O gal gaminti jūs nemėgstate ir dažniausiai valgote greitai pagaminamą maistą iš šaldiklio? Tokiu atveju ieškokite atšaldymą palaikančio šaldytuvo – taip sugaišite žymiai mažiau laiko. O gal jūs dievinate vyną? Kai kurie šaldytuvai turi specialius skyrius vyno buteliams.

Tuo tarpu jeigu iki šiol jūsų šaldytuvo didžiąją dalį vietos nuolat užimdavo daržovės, ieškokite šaldytuvo su specialiu stalčiumi joms. Taip pat neblogas pasirinkimas tokiu atveju yra šaldytuvas su lentynomis, kurias galima stumdyti ir ištraukti, todėl norėdami pasiekti vieną iš maisto produktų, neturėsite lenktis ir kišti ranką iki pat peties.

Galbūt jums dažnai prireikia ledukų arbatai, kokteiliams, viskiui ar kitiems gėrimams? Kai kurie šaldytuvai turi specialius skyrelius jiems, o dar kai kurie netgi turi integruotą specialią ledukų gaminimo mašiną.

Visos šios ir kitos papildomos funkcijos nėra būtinos kiekvienam. Daugeliui kai kurios iš šių paminėtų funkcijų yra netgi nereikalingos ir atsiliepimai patvirtina, jog dalis žmonių šių funkcijų niekada netgi nenaudotų. Todėl prieš pirkdami šaldytuvą ir darydami šią investiciją, gerai pasvarstykite, ko jums iš tikrųjų reikia, o ko – nelabai.

Top 10 šaldikliai, šaldymo dėžės

Galiausiai viskas atsiremia į kainą

Kaina yra bene pagrindinis aspektas renkantis, todėl rekomenduojame šaldytuvą pirkti internetu, iš Pigu.lt – čia nuolat vyksta akcijos, išpardavimai, taikomos nuolaidos su specialiais nuolaidų kodais, todėl tik čia galite įsigyti šaldytuvą ar kitą buitinę techniką ir elektroninę savo namams pigiau. Mūsų parduotuvės asortimente yra pačių įvairiausių gamintojų šaldytuvus: Electrolux, Indesit, AEG, Daewoo, Gorenje, Hoover, LG, Candy, Bosch, Beko, Samsung, Snaigė ir kt. Turėkite omenyje, jog šaldytuvai paprastai tarnauja ypatingai ilgai, todėl neverta persistengti taupant. Taigi, pagalvokite apie tai, kiek žmonių šeimoje turite, apie kiekvieno iš jų gaminimo ir valgymo poreikius. Nuspręskite, kiek norite išleisti, pagalvokite, galbūt ateityje kas nors keisis, pavyzdžiui jūsų mitybos įpročiai ar šeimos sudėtis?

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?

Pigu grupė:
Interneta veikals E pood Kaledos.lt

© 2008-2019 UAB „Pigu“ | Pigu.lt ™
Be UAB „Pigu“ sutikimo draudžiama kopijuoti ir platinti svetainėje esančią informaciją.