Naudingi patarimai

Kaip išvalyti orkaitę?

2021 01 05
mergina valo orkaites isore su sluoste ir guminemis pirstinemis

Laisvai pastatoma ar įmontuojama orkaitė yra sutinkama praktiškai kiekvienuose namuose. Ji suteikia galimybę išbandyti daugybę naujų receptų, tačiau ne paslaptis, kad norint tokį įrenginį išlaikyti švarų, tenka nemažai padirbėti. Jeigu žinosite pagrindines gudrybes, kaip išvalyti orkaitę nuo riebalų ir kitų nešvarumų, su šia užduotimi susidorosite gerokai paprasčiau. Kokius metodus verta išbandyti?

Orkaitės valymas su specialiomis programomis

kaip valyti orkaites vidu

Kai kurie įrenginiai turi savaiminio išsivalymo funkcijas, gerokai palengvinančias valymo darbus – jas pravartu turėti omenyje tuomet, kai svarstoma, kokią įmontuojamą orkaitę pirkti. Populiariausi variantai yra šie: 

 • Orkaitės valymas garais. Tai pakankamai ekologiškas ir paprastas būdas, kaip išvalyti orkaitę be chemijos. Tereikia rezervuarą pripildyti vandeniu (kartais jį siūloma maišyti su actu) ir tuomet įjungti atitinkamą programą. Jai pasibaigus, beliks su minkšta šluoste išvalyti visus garinimo metu atitirpusius nešvarumus.
 • Pirolizė. Įjungus specialią valymo programą, orkaitės temperatūra pakyla iki 500 laipsnių. Šio proceso metu, per keletą valandų visi nešvarumai paprasčiausiai pavirsta pelenais, tad vienintelė Jūsų laukianti užduotis – visus juos išvalyti.
 • Katalinis valymas. Tokią galimybę siūlantys įrenginiai turi specialias katalines sieneles, kurios įjungus atitinkamą programą maisto likučius paprasčiausiai sudegina. Tai reiškia, kad Jums ir vėlgi reikės pasirūpinti tik pelenų pašalinimu. Kartais šias sieneles galima išplauti indaplovėje, o programos darbinė temperatūra svyruoja tarp 220 –350 laipsnių.

Kaip valyti orkaitę kitomis priemonėmis?

orkaites valymas netradicinemis priemonemis

Kol kas ne visi įrenginiai turi aukščiau minėtas programas, tačiau net ir be jų galima atrasti su kuo valyti orkaitę. Siūlome išbandyti vieną iš šių variantų.

Kaip išvalyti orkaitę su actu?

Actą geriausia pasitelkti tuomet, kai orkaitei reikalingas pakankamai švelnus valymas. Vadovaukitės šiais žingsniais:

 • Actą lygiomis dalimis sumaišykite su vandeniu. Patogiausia šį mišinį supilti į purškiklį turinčią tarą.
 • Apipurkškite įrenginio sieneles ir palaukite keletą minučių.
 • Sieneles nuvalykite minkšta šluoste.

Sodos, acto ir vandens mišinys

Jei svarstote, kaip išvalyti pridegusią orkaitę, į pagalbą reikės pasitelkti ne tik actą, bet ir sodą. Tuomet reikėtų vadovautis šia instrukcija:

 • Pusę puodelio sodos sumaišykite su trimis didesniais šaukštais vandens. Masė turėtų gautis pakankamai tiršta.
 • Šiuo mišiniu ištepkite visą orkaitės vidų, prieš tai išėmę visas groteles ir skardas. Nelieskite kaitinamųjų elementų ir saugokite rankas.
 • Idealiu atveju šią masę užteptą turėtumėte palikti apie 12 valandų. Praėjus šiam laikotarpiui, nešvarumų ir pastos likučius nuvalykite drėgnu skudurėliu.
 • Išpurkškite vidų actu ir luktelėkite, kol sodos likučiai užputos. Tuomet juos išvalykite drėgna šluoste. Jei nešvarumų vis dar liks, visus šiuos žingsnius pakartokite iš naujo.

Kaip išvalyti orkaitę su citrina?

Norint iš orkaitės pašalinti ne tik nešvarumus, bet ir nemalonius kvapus, verta pasitelkti citriną ir atlikti šiuos veiksmus:

 • Pasiimkite kepimui orkaitėje pritaikytą indą ir pripildykite jį vandeniu.
 • Citriną perpjaukite pusiau, į vandenį iš jos išspauskite sultis, tačiau likučių neišmeskite – juos taip pat sudėkite į indą.
 • Indą įdėkite į orkaitę ir ją įjunkite – temperatūra turėtų siekti maždaug 250 laipsnių.
 • Kaitinkite tol, kol inde esantis tirpalas užvirs ir pradės garuoti – tai gali trukti apie valandą. Tuomet orkaitę išjunkite, tačiau indą palikite pastovėti tol, kol ji atvės.

Kiti svarbūs orkaitės valymo patarimai

orkaites stiklo valymas su sluoste

Tam, kad visi valymo darbai būtų kuo sklandesni, verta įsidėmėti ir šiuos patarimus:

 • Neleiskite, kad nešvarumai įsisenėtų. Jei pamatysite ką tik išbėgusius riebalus, ant jų paprasčiausiai užberkite druskos. Orkaitei atvėsus, dėmę pašveiskite su soda ir nuvalykite su švelnia šluoste.
 • Prisiminkite, kad reikalingas ir reguliarus orkaitės stiklo valymas. Tam, kad jo nesubraižytumėte, siūlome vengti stiprių cheminių valiklių: verčiau naudokite švelnią kempinę ar indų ploviklį. Jeigu šiek tiek apsileidote, sumaišykite tirštą sodos ir citrinų sulčių masę bei užtepkite ją ant durelių. Po valandos nušveitę stiklą, mėgausitės tviskančiais rezultatais.
 • Nepamirškite kitų orkaitės detalių. Rankenėles nuvalykite pasitelkę indų ploviklyje suvilgytu dantų šepetėliu, o vyriams naudokite drėgną šluostę. Maždaug kartą per mėnesį reikėtų pavalyti ir ventiliatorius: tam tiks acto arba sodos ir vandens tirpale išmirkytas skudurėlis.

Įsidėmėję patarimus, kaip valyti elektrinę orkaitę ar kitus jų tipus, su bet kokiais nešvarumais susidorosite labai paprastai. Svarbiausia, kad visi valymo darbai būtų reguliarūs – tuomet su neišvalomomis dėmėmis tikrai nesusidursite.

Pirkėjams patiko šis įrašas

3.4/5
5 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?