Naudingi patarimai

Kaip nuimti gelinius nagus?

Didelis nagų lakų, stiprintojų pasirinkimas
2020 03 18
gelinio nagu lako nuemimas namuose ir kaip tai padaryti

Geliniais nagais galime džiaugtis net daugiau kaip keletą savaičių, tačiau galiausiai ateina metas pasirūpinti nauju manikiūru. Netinkamas gelinio lako nuėmimas dažnai laikomas viena pagrindinių priežasčių, kodėl nagai nusilpsta, todėl šią procedūrą reikia atlikti itin atidžiai. Visgi, tai dar nereiškia, jog dėl nuėmimo būtina keliauti į grožio saloną. Jei pasirūpinsite svarbiausiomis priemonėmis ir laikysitės kelių pagrindinių taisyklių, gelinio lako nuėmimo procedūrą labai lengvai galėsite atlikti ir pačios, savo namuose.

Gelinių nagų nuėmimas su acetonu

Prieš pradėdamos gelio nuėmimo procedūrą, įsitikinkite, ar turite visas šias priemones:

Nuiminėdamos gelinius nagus, vadovaukitės šiais žingsniais:

 1. Naudodamos stambesnę dildę „pašiauškite“ viršutinį lako sluoksnį. Tuomet valiklis galės lengviau prasiskverbti ir pašalinti gelinį laką.
 2. Paimkite vatos diskelius ir sudrėkinkite juos acetonu arba specialiai gelinio lako nuėmimui skirtu valikliu. Prispauskite juos prie nago taip, kad sudrėkinta vieta liestųsi prie nago plokštelės.
 3. Pirštą su vatos diskeliu apvyniokite folija. Šis žingsnis neleis išgaruoti acetonui ar kitam Jūsų naudojamam valikliui.
 4. Nagus su folija palaikykite maždaug 15 minučių. Jei naudojate specialų valiklį, dažniausiai pakanka 7-10 minučių – ši informacija yra nurodoma gaminio instrukcijoje.
 5. Atstumkite laką medine manikiūro lazdele – ji leis nepažeisti plokštelės paviršiaus. Jei gelinis lakas pilnai atsiskyręs, kartais pakanka jį nuvalyti su paprastu vatos diskeliu: stebėkite situaciją ir pasirinkite švelniausią priemonę.
 6. Jei lakas vis dar sunkiai pašalinamas, jokiu būdu nesiimkite grubių veiksmų – būtent jie labiausiai kenkia Jūsų nagui. Tuomet reikėtų dar kartą vatos diskelius apšlakstyti acetonu ir, apvyniojus pirštus folija, dar šiek tiek luktelėti. Antrą kartą dažniausiai pakanka vos 5 minučių.
 7. Švelniai nupoliruokite nago plokštelę. Pasitelkusios specialią dildę-poliruoklį, švelniai juo pereikite per nago plokštelę. Taip bus pašalinamas viršutinis nago sluoksnis, todėl jie galės lengviau „kvėpuoti“ ir dėl to greičiau atsistatys.
 8. Patepkite odeles nagų odelių aliejumi ir švelniai jį įmasažuokite. Siekiant geriausių rezultatų, verta pasidomėti, kaip atgaivinti nagus po gelinio lakavimo. Kuo daugiau dėmesio jiems skirsite, tuo mažiau problemų Jūsų lauks ateityje.

Gelinių nagų nuėmimas su elektrine freza nagams

Nors prieš tai minėtas gelinių nagų nuėmimo būdas yra pakankamai efektyvus, reikėtų žinoti, kad acetonas šiek tiek kenkia nagams. Jei gelį norite nuimti ir efektyviau, ir saugiau, tai padaryti leis specialus aparatas – elektrinė freza nagams. Toks nuėmimas dažnai vadinamas „profesionaliu“, tačiau jį galite išbandyti ir savo namuose. Iš pradžių tai padaryti gali būti šiek tiek sunku, tačiau jei neskubėsite ir seksite instrukcijas, laikui bėgant ženkliai patobulėsite. 


Pasirūpinkite šiomis priemonėmis:

 • Dildės (80/80 gritų, šiek tiek švelnesnė ir poliruojanti);
 • Elektrinė freza nagams su šlifavimo antgaliu;
 • Odelių aliejus.

Sekite šias instrukcijas:

 1. Naudodami maždaug 80/80 gritų dildę, „pašiauškite“ gelinių nagų paviršių.
 2. Įjunkite elektrinę frezą ir su šlifavimui skirtu jos antgaliu itin švelniai, minkštai ir tolygiai braukite juo per plokštelės paviršių. Šiuo atveju švelnumas ir kruopštumas yra ypatingai svarbūs, kadangi rizikuojate pažeisti nago paviršių.
 3. Stenkitės nagą šlifuoti ne antgalio viršumi ir ne „pilveliu”, o tarpu tarp jų. Dažniausiai pasitelkiama maždaug ⅕ antgalio dalis. Laką geriausia šalinti judesiais iš viršaus į apačią, nuo vidurinės dalies link kairiojo, o tuomet - link dešiniojo šono.
 4. Gelinių nagų pakraščius ir kutikulės zoną reikia šalinti antgalio viršūnele horizontaliais judesiais. Atliekant šį veiksmą, nagą geriausia šiek tiek pasukti - taip bus galima patogiau prie jo prieiti. 
 5. Kai iki natūralaus nago liks labai plonas bazės sluoksnis, jį nudildinkite pasiėmę švelnią dildę. Dirbkite lėtai, kad jo nepažeistumėte.

Naudodami kitas priemones, pagrindinius patarimus, kaip nuimti gelinius nagus, rasite instrukcijose. Šiuo atveju ypatingai svarbu vengti šiurkščių judesių, turėti kantrybės, kol lakas visiškai atšoks ir nepamiršti reguliariai atlikti nagų būklę gerinančias procedūras. Jei laikysitės visų šių taisyklių, gelinis lakavimas nekenks, tačiau ilgesnį laikotarpį leis džiaugtis nepriekaištingai atrodančiu manikiūru.

Pirkėjams patiko šis įrašas

4.6/5
11 Pirkėjų įvertinimų

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?