Naudingi patarimai

Kaip nuimti senus tapetus? Naudingi patarimai

Didelis mechaninių įrankių pasirinkimas
2022 02 01
mergina nuemineja senus tapetus

Sienų klijavimas tapetais iki šiol yra itin populiari priemonė suteikianti namams papildomo jaukumo ir pagyvinanti interjerą. Tiesa, jei tapetai klijuoti dar jūsų močiutės jaunystės laikais, tikėtina, kad jie bus pajuodę, išblukę, pradėję atsilupinėti ar kaip kitaip praradę pageidaujamą pradinę išvaizdą. Arba galbūt tapetai nėra tokie seni, bet jums ir jūsų namų sienoms tiesiog norisi permainų. Kaip bebūtų, kažkada neišvengiamai ateina laikas klijuoti naujus tapetus. Tokiu atveju, senuosius visada rekomenduojama pašalinti. Natūralu, kad su šia užduotimi susidūrus pirmą kartą, kyla klausimas - kaip nuimti senus tapetus? Gera žinia ta, kad šį namų remonto darbą atlikti galima ir patiems, be profesionalo pagalbos. 

mama su vaiku lupa senus tapetus

Pasiruoškite nuimti tapetus

Turbūt bet kurio darbo sėkmė kažkiek priklauso nuo to, kaip jam pasiruošite. Tad ir į klausimus kaip greitai nulupti tapetus arba kaip lengvai nuimti tapetus atsakymas gana paprastas – pradėkite nuo pasiruošimo. Štai keletas patarimų, apie ką reikėtų pagalvoti prieš imantis darbų.

Pirmiausia, patartina išsiaiškinti kokio tipo jūsų sienos. Tai padės išvengti nemalonių netikėtumų, kai lupsite senus tapetus. Kitu atveju, galite rizikuoti netgi nemenkais nuostoliais. Pavyzdžiui, gana dažnai pasitaikanti klaida, kai neatkreipiamas dėmesys į gipskartonio sienas. Šiai medžiagai itin pavojingas didelis drėgmės kiekis. Tad lupant senus tapetus, tokias sienas vandeniu šlapinti reikėtų labai atsargiai arba apskritai to vengti. Kitaip rizikuojama joms padaryti negrįžtamą žalą. 

Kaip patikrinti kokios jūsų sienos? Tam nereikia jokių specialių įrankių. Tiesiog švelniai pabelskite į sieną. Jei girdėti tuštuma, tuomet jūsų siena – gipskartonio. Jei beldimas duslus, jums pasisekė labiau: po tinko sluoksniu greičiausiai slepiasi tvirtas mūras arba betonas.

Antras žingsnis – patikrinti, kokio tipo jūsų senieji tapetai. Tokiu būdu žinosite, kokio sudėtingumo užduotis jūsų laukia ir kokių įrankių bei priemonių gali prireikti, norint sėkmingai ją atlikti. Patikrinti galite paprasčiausiu peiliu atlenkdami kurį nors tapetų kampą ir šiek tiek tapeto nulupdami. Jei tapetai lupasi pakankamai lengvai, o po nuluptu sluoksniu matote pliką sieną, tuomet jums pasisekė. Jūsų tapetai paprasti, popieriniai ir taip lengvai nulupami, kad po visų darbų klausimas „kaip nuimti senus tapetus?“ jums pradės atrodyti vaikiškas. Šiek tiek daugiau darbo reikės įdėti lupant dvigubo sluoksnio tapetus. Jei jūsų tapetai dvisluoksniai, tai bus akivaizdu po pirmuoju nuluptu sluoksniu pastebėjus dar vieną. Blogiausias variantas nutinka, kai tapetai apskritai nenoriai lupasi. Šiais laikais tai gana retas atvejis. Visgi, jei taip atsitiko, tikėtina, kad jūsų tapetai išties seni, galbūt jiems klijuoti naudotasi prastos kokybės klijais. Bet net ir tokius tapetus įmanoma pašalinti patiems!


Pasirūpinkite įrankiais

Paaiškėjus su kokiais tapetais teks turėti reikalų, patartina iš anksto pasirūpinti visais tapetų lupimui reikalingais įrankiais bei priemonėmis. 

Jei jums pakliuvo lengvai besilupantys, paprasti, popieriniai tapetai, turėtų pakakti kibiro šilto vandens, kempinės ir grandyklės (arba paprastos, lygios mentelės). 

zmogus lupa tapetus su mentele


Jei tapetai visgi sunkiai pasiduoda lupami, neišsiversite be specialaus cheminio skysčio senų tapetų lupimui. Tokiu atveju, odos apsaugai nuo galimo neigiamo cheminių medžiagų poveikio, prireiks guminių pirštinių. Taip pat, gali prireikti ir dantytos mentelės. 

tapetai purskiami specialiu cheminiu skysciu

Paruoškite kambarį tapetų nuėmimui

Pasirūpinus visais reikalingais įrankiais, telieka paruošti kambarį remontui. Geriausia tiesiog išnešti visus kambaryje esančius baldus į kitą patalpą. Jei tokios galimybės nėra, tada baldus patartina bent jau apdengti apsaugine plėvele. Tokiu būdu išvengsite brangių baldų sugadinimo ar išpurvinimo ir vėliau nereikės švaistyti laiko dulkių valymui. Nepamirškite ir elektrinių prietaisų. Apskritai, patartina kambaryje išjungti elektrą, o visus elektros jungiklius bei rozetes uždengti. Tai padės apsieiti be nelaimingų atsitikimų.

vyras su zmona dengia baldus pries tapetu nuemima

Nuimkite senus tapetus

Būdas, kaip greitai nulupti senus tapetus, šiek tiek skiriasi nuo tapetų tipo. 

Popieriniams, lengvai besilupantiems tapetams nuimti gali užtekti paprastos grandyklės ir jūsų kruopščių rankų. Grandykle atlenkite viršutinį tapetų kampą, suimkite pirštais ir pamažu lupkite. Vėliau rankas stenkitės laikyti ne už tapetų krašto, bet kuo arčiau sienos. Šitaip išvengsite tapetų plyšimo ir juos nulupsite sklandžiai bei lengvai. Nulupę vieną juostą, pereikite prie kitos. Kartokite, tol kol visos tapetų juostos bus nuimtos. Teliks šiltame vandenyje pamirkyta kempine nuvalyti klijus ir, jei tokių yra, grandykle nugramdyti tapetų likučius.

statybininkas lupa senus tapetus

Kaip nuimti senus tapetus, jei jie sunkiai lupasi? Tai nelengva užduotis, bet misija – įmanoma! Pirmiausia, teks pasinaudoti dantyta mentele. Ja reikėtų suraižyti tapetus, tai padės lengviau juos nulupti. Tuomet išmirkyti kempinėlę specialiame tapetų lupimo skystyje ir juo tepti visus norimus nuimti tapetus. Žinoma, būtinai įsitikinkite, jog cheminę priemonę naudojate pagal gamintojo instrukcijas: tikėtina, ją reikės atskiesti vandeniu. Ir jokiu būdu nepamirškite ir užsidėti guminių pirštinių jūsų rankų apsaugai! Skystis turėtų įsigerti į tapetus, o tada liks tik juos nuimti ranka arba mentele. Šilto vandens ir kempinės turėtų pakakti nuvalyti popieriaus ir klijų likučius.

dantyta mentele tapetu suraizymui

Kaip nuimti tapetus, jei šie dvigubo sluoksnio? Dvigubas sluoksnis – dvigubas darbas. Su pirmuoju sluoksniu neturėtų būti daug vargo. Jį nulupti dažniausiai taip pat lengva kaip ir paprastus, popierinius tapetus, tam turėtų pakakti rankų ar paprastos mentelės. Antrasis sluoksnis, tikėtina, lupsis sunkiau, tad ir jo lupimui gali prireikti specialaus cheminio skysčio bei dantytos mentelės.

Išsirinkite naujus, modernius tapetus

Nuėmus senus tapetus, neišvengiamai tenka galvoti, ką toliau daryti su savo namų sienomis. Vienas iš variantų – nauji, šiuolaikiški ir modernūs tapetai. Kad ateityje nereikėtų vėl ieškoti atsakymų į klausimą „kaip greitai nulupti tapetus?“, reikėtų atkreipti dėmesį ne tik į jų spalvą, raštą, bet ir kokybę, ar tapetai pritaikyti lengvam nuklijavimui. Svarbu pagalvoti ir apie kokybiškus klijus, ar jie ateityje neapsunkins tapetų keitimo darbų. Daugiau apie tai, kaip teisingai klijuoti tapetus, galite perskaityti mūsų gide.


kambario sienos paruostos naujiems tapetams

Pirkėjams patiko šis įrašas

5/5
11 Pirkėjų įvertinimų

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?