Naudingi patarimai

Kaip paruošti dviratį sezonui?

Didelis dviračių pasirinkimas
2022 06 15
vyras ruosia dvirati naujam sezonui

Per žiemą dviračiai dažniausiai stovi primiršti garažuose, bet artėjant šiltesniems orams traukiame juos į lauką vis dažniau. Kaip ir kiekvienas daiktas, taip ir dviratis po ilgesnio nenaudojimo gali prarasti dalį savo vertingųjų savybių, prasčiau veikti. Prieš kiekvieną naują sezoną rekomenduojama atlikti paruošiamuosius dviračio priežiūros darbus. Tai visada padės išvengti gedimų, kurie galėtų netikėtai sugriauti poilsio su dviračiais planus. Taigi, pristatome paprastus, bet labai reikalingus žingsnius, kaip paruošti dviratį sezonui. 


1. Dviračio valymas

Pirmiausias dalykas, kurį reikėtų padaryti vėl išraukus dviratį į dienos šviesą – jį nuvalyti arba nuplauti. Šios užduoties sunkumas priklausys nuo to, kaip dviratį palikote žiemai. Jei nebuvote jo švariai nuvalę, gali tekti gerokai pavargti mėginant nuplauti įsisenėjusį purvą. Jei dviračio švara pasirūpinote prieš žiemos sezoną, tuomet darbas bus daug lengvesnis, užteks tiesiog nuvalyti dulkes nuo paviršiaus ir įvairių sunkiau prieinamų vietų.

dviratis valomas naujam sezonui


2. Detalių būklės patikrinimas

Kai dviratis jau švarutėlis, kitas žingsnis – patikrinti, kokios būklės jis ir jo detalės yra. Ypač dažnai įvairios dviračių dalys kenčia nuo rūdžių. Tai gali lemti prastesnės, per drėgnos laikymo sąlygos arba dviračio nepriežiūra, o kartais kai kurios parūdijusios vietos tiesiog lieka nepastebėtos nuo praeitų metų. Jei randate rūdžių apgadintų dalių, rekomenduojama jas pakeisti naujomis arba, jei įmanoma, gerai nuvalyti.

3. Grandinės patikrinimas ir sutepimas

Galvojant kaip paruošti dviratį sezonui, negalima pamiršti patikrinti jo grandinių. Dviračių grandinės su laiku atsilaisvina. Važiuojant su per daug laisvomis grandinėmis atsiranda rizika, kad jos nukris, o tai gali baigtis ir rimtomis traumomis. Ar grandinė pakankamai įtempta galite patikrinti paspausdami ją pirštu iš viršaus. Jei ji pasijudina ne daugiau kaip per centimetrą, reiškiasi viskas gerai. Taip pat ne ką mažiau svarbus ir dviračio grandinės sutepimas tepalu. Užtepkite tepalo ant grandinės, tada sukite grandinę ir tu pačiu braukite rankšluosčiu – tai leis tepalą paskirstyti tolygiai.

dviracio patikrinimas ir sutepimas


4. Pavarų patikrinimas

Jei jūsų dviratis turi daugiau nei vieną pavarą, prieš pradedant naują sezoną pravartu jas patikrinti. Ilgesnį laiką nenaudojus dviračio, pavarų perjungimo mechanizmas gali būti išsiderinęs. Jei turite dviračio stovą, galite dviratį pakabinti aukštyn ratais. Tuomet sukite pedalus ir perjunginėkite pavaras, kad patikrintumėte, ar viskas veikia tinkamai. Jei kažkas ne taip, pavarų diskus galima pareguliuoti patiems su specialiu atsuktuvu arba kreiptis į specialistus.

dviracio pavaru tikrinimas


5. Stabdžių rankenų patikrinimas

Tam tikrais atvejais nuo stabdžių rankenų gali priklausyti ir dviratininko saugumas, todėl prieš naują sezoną svarbu įsitikinti, ar jos vis dar veikia nepriekaištingai. Patikrinkite, ar nuspaudus rankeną stabdžių kaladėlės atlieka savo darbą: jos turėtų visiškai sustabdyti besisukantį ratą. Jei rankenų veikimas kelia abejonių, jas reikėtų sureguliuoti.

dviracio stabdziu patikrinimas


6. Stabdžių kaladėlių būklė

Dviračio stabdžių kaladėlės po žiemos taip pat gali nebeveikti tinkamai visu šimtu procentų. Patikrinkite, ar jos ne per daug atsipalaidavusios nu ratlankio, ar ne per daug nusidėvėjusios. Jei stabdant kaladėlės cypia, tai irgi nėra labai geras ženklas. Jei kaladėlės per toli nuo ratlankio, galima atsuktuvu pareguliuoti stabdžių troselius. Jei kaladėlės atrodo nusidėvėjusios, jas reikėtų pakeisti naujomis.