Naudingi patarimai

Kaip pasirinkti aukšto slėgio plovyklą?

Didelis aukšto slėgio plovyklų pasirinkimas
2022 06 22
vyras plauna terasos grindis su auksto slegio plovykla

Tvarkos palaikymas namuose ar mašinoje daugeliui yra nelabai mėgstamas, tačiau neišvengiamas buities darbas. Aukšto slėgio plovykla – puiki investicija, atsiperkanti šio darbo palengvinimu ir apskritai geresniu jo rezultatu. Tai labai praktiški įrenginiai, su kuriais labai paprasta nepalikti nė dėmelės ant mašinos, švariai nuplauti laiptus ar grindinį, o namo fasadą „išmaudyti“ taip, kad atrodytų kaip naujas. Tačiau kaip išsirinkti aukšto slėgio plovyklą savo individualiems poreikiams? Apie tai pasakojame šiame gide.

vyras plauna lauko grindini su auksto slegio plovykla

Kaip veikia aukšto slėgio plovykla? 

Aukšto slėgio plovyklos dažniausiai turi elektrinį variklį (kai kurie modeliai kaip energijos šaltinį gali naudoti dujas arba benziną), kuris tiekia energiją galingam siurbliui. Šis generuoja itin aukšto slėgio vandens srovę, kuri tekėdama pro žarną patenka į purškimo pistoletą ir, galiausiai, ištrykšta laukan. Aukšto slėgio plovyklos generuojama vandens srovė tokia stipri, kad gali nuplauti net ir sunkiai prieinamus paviršius ar labai įsisenėjusius nešvarumus, kuriuos valant įprastomis priemonėmis paprastai tektų sugaišti visą amžinybę laiko.


Kur naudojama aukšto slėgio plovykla?

Su aukšto slėgio plovyklomis galima atlikti daugybę valymo bei plovimo darbų ir sutaupyti dar daugiau laiko! Įrenginys puikiai tinka:

  • valyti takams, pravažiavimams; 
  • plauti terasoms, garažams; 
  • nušveisti kerpėmis, pelėsiais ar samanomis apaugusius paviršius tiek lauke, tiek namų viduje; 
  • plauti didesnio ploto namų fasadus ar net langus;
  • labai patogu plauti mašinas, dviračius, paspirtukus, motociklus, jachtas;
  • valyti tvoras, vartus, sodo baldus, taip pat po sezono nenaudojamą sodo techniką (pavyzdžiui, žolėmis ir žemėmis aplipusią žoliapjovę).

vyras plauna lauko baldus su auksto slegio plovykla

Aukšto slėgio plovyklų platus pritaikymas taip pat priklauso ir nuo prie įrenginio priderintų skirtingų antgalių. Tarpusavy jie gali skirtis vandens srovės purškimo būdu arba šepečio forma. Kai kurie gamintojai kaip, pavyzdžiui, „Makita“ aukšto slėgio plovyklos, siūlo modelius su plačiu antgalių asortimentu.


Kokią aukšto slėgio plovyklą pirkti: svarbiausi akcentai

Jeigu jus domina aukšto slėgio plovykla, prieš perkant verta pasidomėti apie tam tikrus parametrus, kad galėtumėte palyginti skirtingus modelius ir išsirinkti tai, kas jums tinka geriausiai. Štai patys svarbiausi iš jų:

Karšto arba vėsaus vandens purškimas. Aukšto slėgio vandens įrenginiai su vandens pašildymu tinka profesionaliam naudojimui, bet, žinoma ,gali būti naudojami ir namuose. Vanduo šildomas pačioje plovykloje esančiu kaitinimo elementu, kuris, priklausomai nuo modelio, vandenį įkaitina iki 90 oC. Tokiai karštai srovei atsispirti negali joks purvas, taukai ar net aliejus. Kita vertus, daugeliui valymo darbų gali visiškai pakakti ir paprastos aukšto slėgio plovyklos, kuri neturi integruotos vandens pašildymo funkcijos. Tokia plovykla purškia apie 40 oC temperatūros vandenį, kurio pinai užtenka plauti sienoms, grindims ar automobiliams. Daugelis modelių turi ir vandens temperatūros reguliavimo galimybę, kuria pasižymi ir „Bosch“ aukšto slėgio plovimo įranga.

vyras plauna automobili su auksto slegio plovykla

Maksimalus slėgis ir srovės greitis. Koks efektyvus bus Jūsų naujasis aukšto slėgio plovimo įrenginys daugiausia priklausys nuo maksimalaus slėgio, kuris matuojamas barais (bar) ir srovės greičio (matuojama litrais per valandą) kombinacijos. Kuo didesnis slėgis, tuo galingesnė bus aukšto slėgio plovyklos purškiama vandens srovė ir tuo labiau komplikuotus nešvarumus ja bus galima nuplauti. Tačiau slėgio parametras pats vienas mažai reikšmingas, jei srovės purškimo greitis bus mažas. Įprastiems namų darbams turėtų visiškai užtekti įrenginio, kurio maksimalus slėgis siekia apie 130 barų, o srovės greitis – apie 360 L/h. Geru slėgio ir srovės greičio santykiu paprastai pasižymi aukšto slėgio plovimo įranga „Karcher“.