Naudingi patarimai

Kaip pasirinkti žiemines padangas?

Didelis žieminių padangų pasirinkimas
2022 10 06
automobilis su zieminemis padangomis vaziuoja snieguotu keliu link misko

Žieminės padangos turi būti pakeistos iki lapkričio 10 dienos – nuo šios datos iki pat balandžio 1 dienos automobilio ratai privalo turėti šaltiems orams pritaikytą „apavą“. Jei nuo praeito šaltojo sezono šių gaminių neišsaugojote arba jie neatitinka keliamų reikalavimų (protektoriaus gylis nesiekia 3mm ar matomi akivaizdūs pažeidimai), teks pasirūpinti naujais pirkiniais. Tie, kuriems bent kartą teko susidurti su tokia užduotimi, galėtų patvirtinti, kad sprendimas, kokias žiemines padangas rinktis, nėra pats lengviausias. Visgi, jei atkreipsite dėmesį į kelis esminius aspektus, jį priimsite kur kas greičiau.

ziemines padangos su saugumo zenklu saltuoju metu sezonuskirtingu rastu ziemines padangos kiekvieno patogumui

Padangų tipas

Ieškantiems maksimalų saugumą užtikrinančių variantų, universalių padangų šaltuoju sezonu rekomenduotume vengti. Jos pasiteisina tik tais atvejais, kai transporto priemonė yra naudojama itin retai ir norima kuo daugiau sutaupyti.

Kalbant apie žieminius modelius, vertėtų atkreipti dėmesį į tris pagrindinius jų tipus:

  • Minkšto mišinio. Šie gaminiai pasižymi puikiu sukibimu su sniegu ar apledėjusia kelio danga, tačiau šlapiame ar sausame kelyje jie negali pasiūlyti išskirtinių galimybių. Tokie modeliai ypač praverčia važinėjant kaime ar gamtoje. Dažniausiai jų eksploatacijos laikotarpis yra kiek trumpesnis, tačiau jei nevažinėjate labai ilgų atstumų, šio trūkumo greičiausiai net nepastebėsite.
  • Kieto mišinio. Tokio tipo modeliai ypač tinka miesto gyventojams, kurie dažniausiai važinėja nuvalytomis gatvėmis. Pagrindiniai jų privalumai atsiskleidžia šlapiame kelyje, tačiau važiuojant ant sniego ar ledo, tokie gaminiai savo ypatybėmis dažniausiai nusileidžia aukščiau aptartiems variantams. Tiesa, šios padangos pasižymi itin ilga eksploatacijos trukme.
  • Dygliuotos. Šie gaminiai gali pasiūlyti patį geriausią sukibimą su praktiškai visomis kelio dangomis. Visgi, reikėtų turėti omenyje, kad tokios padangos skleidžia kiek didesnį triukšmą ir yra uždraustos kai kuriose Europos valstybėse. Tačiau jeigu dažnai važinėjate retai valomais žvyrkeliais, tai neabejotinai bus vienas geriausių pasirinkimų.


Padangų dydis

Šiuo atveju viskas labai paprasta – visos padangos internetu yra pateikiamos su konkrečiais matmenimis (aukščiu, pločiu ir skersmeniu), tad Jums belieka išsiaiškinti gamintojo rekomendacijas. Tiesa, jei galite rinktis tarp kelių skirtingų variantų, niekuomet nesuklysite žiemą pasirinkę siauresnius modelius: jie padės geriau išstumti vandenį bei sniegą.

automobilis su zieminemis padangomis vaziuoja slidziu keliu ziema

Protektoriaus raštas

Labai maža tikimybė, kad tarp žieminių padangų surasite simetrinį raštą turinčių modelių, tačiau net jeigu ir pavyks, jų rinktis nerekomenduojama. Nors jie yra itin tylūs, sukibimas su šlapia danga gali labai nuvilti. Šiek tiek geresnė situacija kalbant apie kryptinį raštą – tokie gaminiai taip pat nebus labai triukšmingi, tačiau gerai pašalins sniegą ir pasiūlys pakankamai solidų sukibimą su šlapia danga.


Visgi, dažniausiai žieminių padangų gamintojai naudoja asimetrinį raštą, puikiai pritaikytą važiuoti bet kokiomis oro sąlygomis. Tokie gaminiai turi mažesnes įpjovas (dar vadinamas „lamelėmis“) – kuo jų skaičius didesnis, tuo geresnis bus padangų sukibimas ir tuo lengviau pašalinamas sniegas. Pravartu žinoti, kad tokių įpjovų skaičius žieminiuose modeliuose yra net kelis kartus didesnis nei vasarai pritaikytuose „apavuose“ – tai vienas iš būdų, kaip atskirti žiemines padangas nuo vasarinių.

triju rusiu rastuotos padangos ant kelio

Papildomos ypatybės

Jei vis dar sunku apsispręsti, galite palyginti ir šias jų savybes: 

  • Greičio indeksas. Tai – maksimalus greitis, kuriuo galima važiuoti nepadarant žalos nei automobiliui, nei naujiesiems Jūsų pirkiniams. Papildomai galite pasidomėti ir gamintojų rekomendacijomis, tačiau reikėtų žinoti, jog siekiant maksimalaus saugumo, šiuo sezonu greičio indeksas neretai yra žemesnis nei maksimalus automobilio greitis.
  • Degalų sąnaudų efektyvumas. Šiuo atveju viskas labai paprasta: šis rodiklis išreiškiamas raidėmis – kuo ji arčiau abėcėlės pradžios, tuo ekonomiškesni bus šie gaminiai.
  • Išorinis triukšmas. Tai – parametras, iš dalies lemiantis Jūsų kelionių komfortą. Jei mėgstate mėgautis ramybe, turėkite omenyje, kad net ir kelių decibelų skirtumas šiuo atveju gali būti labai akivaizdus.
  • Sukibimas su šlapia kelio danga. Kuo arčiau abėcėlės pradžios bus šį rodiklį išreiškianti raidė, tuo greičiau galėsite sustabdyti savo automobilį.