Naudingi patarimai

Kiek reikia pūsti padangas?

2020 09 07
vyras pucia automobilio padangas su automatine pompa

Pakankamai pripūstos padangos užtikrina saugias ir patogias mūsų keliones, todėl slėgio patikrą pravartu atlikti bent jau kas keturias savaites. Jei jis nebus nei per didelis, nei per žemas, padangos dėvėsis tolygiai, galės pasiūlyti geriausias sukibimo savybes ir tarnaus maksimaliai ilgai. Dažniausiai kyla klausimas, kiek reikia pūsti padangas – šį kartą atsakysime į jį ir paaiškinsime, kaip reikia jas prisipūsti.

vyras nerimauja del issiputusios automobilio padangos

Kodėl oro slėgis padangose gali pakisti?

Dažniausios ir akivaizdžiausios šių gaminių išsileidimo priežastys yra mechaniniai pažeidimai, pradūrimai ar ratlankių įtrūkimai. Tokios problemos gali būti neišvengiamos net ir naudojant itin aukštos kokybės ratų apavus, tačiau jei ketinate pirkti naujus gaminius, esame paruošę Jums patarimus, kokias padangas rinktis.

vyras tikrina automobilio padangos slegi ir oro kieki

Visgi, šiek tiek sumažėjęs oro slėgis ne visuomet byloja apie dideles problemas. Kartais taip nutinka ir dėl temperatūrų pokyčių, o kartais dėl to reikėtų kaltinti į šių gaminių tarpus prasiskverbiančias nedideles deguonies daleles. Tuomet pokyčiai pastebimi per labai ilgą laikotarpį. Būtent dėl to itin svarbu reguliariai stebėti slėgio pokyčius – taip bus galima išvengti didesnių problemų.

Kiek atmosferų pūsti padangas?

Dažniausiai kalbama apie tai, kokią žalą daro per mažai pripūsti (ar net visiškai išsileidę) ratų apavai – padidėja kuro sąnaudos, greičiau dyla kraštai, apkraunama ir pažeidžiama šoninė konstrukcija, atsiranda rizika pažeisti ratlankį... Visgi, ne mažiau keblumų gali laukti ir tuomet, jei pūsdami šiuos gaminius, persistengsite: tuomet suprastės sukibimas, kelionės nebus tokios komfortiškos, greičiau dėvėsis centrinė šių gaminių dalis ir pakaba.

Kiek reikėtų pūsti būtent Jūsų padangas, priklauso nuo konkretaus automobilio. Jei patikrinsite jo vartotojo vadovą ar vidinę vairuotojo durelių pusę, čia rasite lentelę su visais svarbiausiais duomenimis. Ji kartais gali būti priklijuota ir ant slenksčio arba kuro bako durelių. Šiuo atveju svarbu atkreipti dėmesį į matavimo vienetus – slėgis gali būti išreiškiamas ne tik atmosferomis, bet ir barais. Tokiu atveju prieš atliekant pūtimo darbus, atitinkamą skaičių reikės konvertuoti.

vairuotojas pucia automobilio padangas oro pompa

Svarbu atkreipti dėmesį ir į tai, jog tiksliausi rodmenys gaunami tuomet, kai matuojamos šaltos, panašią kaip ir oro temperatūra turinčios padangos. Būtent dėl to po ilgų kelionių matavimų verčiau vengti, o vietoj kelionės į degalinę patiems įsigyti manometrą. Šis prietaisas dažnai integruojamas į padangų pūtimui pritaikytą pompą.


Kaip pripūsti padangas?

Kai jau išsiaiškinsite, koks oro slėgis reikalingas Jūsų naudojamiems gaminiams, beliks tinkamai jas prisipūsti. Dažniausiai šis veiksmas atliekamas degalinėje, tačiau pasitelkę žemiau pateiktą instrukciją, jį galėsite pritaikyti ir kitose vietose:

  • Išjunkite automobilio variklį ir atsukite ventilį. Ant jo užmaukite specialios žarnos antgalį taip, kad jis visiškai nuspaustų vožtuvą ir leistų orui pateikti į gaminio vidų. Pasistenkite išlaikyti tiesią liniją. Nenustebkite, jei atliekant šiuos veiksmus, pasigirs išeinančio oro garsas – tai visiškai normali praktika.

vyras isjungia automobilo varikli pries padangu putima

  • Pučiant orą mechaniniu būdu, šalia žarnos dažniausiai yra ir slėgio matuoklis bei rankena. Spausdami ją, galėsite pripildyti padangą iki reikiamo slėgio.

vyras pucia ora i padangas mechaniniu budu kartu su rankenele

  • Pučiant orą automatiniu būdu, specialiame ekrane iš anksto galėsite pasirinkti pageidaujamą atmosferų kiekį (tai reikėtų padaryti dar prieš užmaunant antgalį). Tuomet daugiau patiems nieko daryti nebereikės: aparatas pats pripildys padangą iki reikiamo slėgio ir apie baigtą darbą praneš skleisdamas garsinį signalą.

Įsidėmėję visą šią informaciją ir reguliariai patikrindami oro slėgį, būsite tikri, kad visos Jūsų kelionės bus kupinos saugumo ir maksimalaus patogumo. Šie darbai nepareikalaus daug brangaus Jūsų laiko, tačiau skirtumai bus akivaizdūs.

Pirkėjams patiko šis įrašas

3.3/5
37 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?